ELAZIĞ MÜFTÜLÜĞÜ 4-6 YAŞ KUR’AN KURSLARI MEZUNİYET TÖRENİ YAPILDI

Elazığ Müftülüğü tarafından 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında 5 Kur’an Kursu’nda 7 sınıf açılarak, 105 öğrenciye başta Kur’an-ı Kerim eğitimi olmak üzere değerler eğitimi verildi...

23 Mayıs 2018 Çarşamba 22:14 < GÜNDEM


2013 yılından bu yana Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından toplumdaki ihtiyaca karşılık faaliyete başlayan 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursları yoğun ilgi görmeye devam ediyor...

Bu çerçevede Elazığ Müftülüğü tarafından 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında 5 Kur’an Kursu’nda 7 sınıf açılarak 105 öğrenciye başta Kur’an-ı Kerim eğitimi olmak üzere değerler eğitimi verildi.

HAYATLARINDAKİ İLK DİPLOMALARINI ALDILAR


2017-2018 Eğitim öğretim yılında 4-6 Yaş Kur’an Kursları’na katılan minik yavrularımız için Elazığ Müftülüğü tarafından bugün mezuniyet töreni düzenlendi.

Yoğun bir ilgi gören program Vali Yardımcısı Mustafa TEMİZ, İl Müftüsü Yusuf SARIKAYA ve ailelerin katılımı ile 23 Mayıs Çarşamba günü saat 10:30’da Edibe Can Konferans salonunda yapıldı.

İstiklal Marşı ile başlayan program Av. Yılmaz Gök Kur’an Kursu öğrencilerinin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Daha sonra kürsüye gelen İl Müftüsü Yusuf SARIKAYA; 4-6 yaş Kur’an Kursları’nın öneminden bahsederek bu kurslara çocuklarını gönderen ailelere teşekkür etti.

‘4-6 Yaş Kur’an Kurslarında çocuklarımıza ne verildi diye merak edenler için şunları söyleyebilirim’ diyen Müftü SARIKAYA verilen eğitimi maddeler halinde şu şekilde özetledi:

1- Oyun içinde değerler eğitimi. Saygı, sevgi, paylaşma, dürüstlük, arkadaşlık v.b.
2- Oyun içinde Allah, Peygamber sevgisi ve Kur’an eğitimi.
3- Oyun içinde milli duygular. Vatan, bayrak, istiklal marşı ve kahramanlık türküleri.
4- Kurslarıın ev ortamına ve oyun bahçeleri ortamına çevirerek ruhsal ve bedensel gelişim.
5- Düzgün beslenme eğitimi almalarını sağlayarak doğru kahvaltı ve yemek saatleri eğitimi...

“Sayının 4-5 bine çıkarılması gerekiyor”

Müftü SARIKAYA, Kurslarda hijyenik bir ortam oluşturduklarını söyleyerek konuşmasına şöyle devam etti:

“Elazığ il merkezinde yedi sınıfımız var, bu sınıflarda eğitim alan yaklaşık 120 öğrencimiz var. Bu ilimiz için çok düşük bir sayıdır. Merkez nüfusu 400 Bine yaklaşan Elazığ için 120 öğrenci yetersiz. Bu sayıyı ilk etapta 50 sınıfa ve 2 bin öğrenciye, daha sonrada bu sayının 4-5 bine çıkarılması gerekiyor.”

4-6 Yaş Kur’an Kurslarının yaygınlaştırılması gerektiğine dikkat çekerek Cami dernekleri ve din görevlilerine seslenen SARIKAYA:

“Bütün camilerimizin altında en az bir-iki sınıf açarak bu eğitimi yaygınlaştıralım. Taziye evleri olsun ama, dirilere yatırım yapmak daha önemlidir” şeklinde konuştu.

SARIKAYA konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Şuurlu bir nesil, vatan ve millet coşkusunu, din ve diyanet bilgisini daha küçük yaşta iken almış bu yavrularımızın daha nice tahsiller yapmalarını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Başta hocalarımıza ve onlara destek veren Sayın Valimiz başta olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum.”

Programa Av. Yılmaz Gök, Çatalçeşme, Hacı Osmaniye, Veysel Karani, Mescidi Rahman Kur’an Kurslarının Kur’an-ı Kerim, şiir, ilahi okumaları ve piyes gösterileri ile devam edildi.

Program sonunda kursları başarı ile tamamlayan öğrencilere katılım ve mezuniyet belgeleri takdim edildi.

Yaklaşık 3 saat süren ve ilgi ile izlenen programın sonunda öğrenci aileleri yetkililere memnuniyetlerini dile getirdiler.

 M.T
 

 
Etiketlerelazığ müftülüğü diyanet işleri başkanlığı yusuf sarıkaya
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3162     EURO 6.0382     IMKB 99274     ALTIN 219,783    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:40
İkindi 15:17
Akşam 17:40
Yatsı 19:01