ELAZIĞ MÜFTÜLÜĞÜ TARAFINDAN KYK ÖĞRENCİLERİNE REHBERLİK HİZMETİ!

DİB’in bütün müftülüklere gönderdiği yönerge gereği Elazığ Müftülüğü’de KYK yurtlarına kayıt yaptırmak için ilimize gelen öğrencilere 17 Eylül Pazartesi gününden itibaren rehberlik hizmeti vermeye başladı...

18 Eylül 2018 Salı 20:56 < GÜNDEM


Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Üniversite öğrencilerine yönelik yürüttüğü hizmetler devam ediyor…

Başkanlığın, Müftülükler bünyesinde oluşturduğu; Gençlik Koordinatörlükleri, Manevi Danışma ve Rehberlik ile Aile ve Dini Rehberlik Büroları (ADRB) vasıtasıyla Kredi Yurtlar Kurumu ( KYK) ile işbirliği içerisinde yürüttüğü faaliyetler tüm hızıyla sürüyor.

SARIKAYA “Üzerimize düşen görevleri yerine getirmekten büyük mutluluk duyuyorum”

Elazığ İl Müftüsü Yusuf SARIKAYA; Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 4-6 yaştan itibaren gerek ilk, orta dereceli okullar ve gerek üniversite gençliği üzerinde önemli çalışmaları olduğunu belirterek:

“Toplumun geleceğini sağlam temeller üzerine oturtmak ve huzurlu bir ülke için üzerimize görevler düşüyor. Bu bakımdan üniversite gençliğinin, bilgi, ahlak, erdem, estetik, adalet, merhamet duygusuyla yetişmelerine, milletimizi bir araya getiren Milli ve Manevi değerlere bağlı ruhen ve bedenen dinamik bir nesil olarak yetişmesi için üzerimize düşen görevleri yerine getirmekten büyük mutluluk duyuyorum.

Müftülüğümüz tarafından yürütülen bütün sosyal faaliyetlerde büyük bir azim ve fedakârlıkla görev yapan arkadaşlarımızı da tebrik ediyor başarılar diliyorum.” dedi.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ KAMPÜSܒNDE REHBERLİK STANDI

DİB’in bütün müftülüklere gönderdiği yönerge gereği Elazığ Müftülüğü’de KYK yurtlarına kayıt yaptırmak için ilimize gelen öğrencilere 17 Eylül Pazartesi gününden itibaren rehberlik hizmeti vermeye başladı.

Üniversite Kampüsü içinde stant açarak; ADRB, Gençlik Koordinatörlüğü ve Manevi Danışma birimlerinde görev alan vaiz, vaize ve İmam-Hatip’lerden oluşan ekiplerle nöbetleşe hizmet veren Elazığ İl Müftülüğü Elazığ’a ilk kez gelen ülke içinden ve dışından öğrencilere büyük bir destek veriyor.

Kayıt için gelen öğrenciler karşılarında buldukları stanta giderek hem Fırat Üniversitesi hakkında bilgiler alırken, hem de Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından kendilerine sunulan hizmetler ile ilgili bilgiler alıyorlar.

Müftülük standında alınan rehberlik hizmeti yanısıra çeşitli ikramlara da muhatap olan öğrenciler verilen hizmetten oldukça memnun olduklarını belirtirken Elazığ’da karşılaştıkları ilgiye teşekkür ediyorlar.

Stanta görev yapan İl Müftülüğü Manevi Danışma ve Rehberlik biriminden İmam-Hatip Abdullah Turgut’tan aldığımız bilgiye göre günde yaklaşık 100 öğrenciye hizmet veriliyor.

"Aziz Şehir Elazığ'da Yanlız Değilsiniz"

Abdullah Turgut yaptığı açıklamada; “KYK Yurtları’na yerleşmek üzere Elazığ’a gelen öğrencilerimize Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yürütülen bütün hizmetler hakkında bilgilendiriyoruz, onlara ilk kez geldikleri bir şehirde yalnız olmadıklarını hatırlatıyoruz. Müftülüğümüz tarafından hazırlanan kapsamlı broşürlerimiz ile birlikte gençlerimize ve ailelerine çeşitli ikramlar yapıyoruz. Onlar da bu hizmetten oldukça memnun oluyor ve dua ediyorlar.” dedi.

Müftülüğün verdiği bu hizmet karşısında duygularını ifade eden öğrenci aileleri ise; ‘Çocuklarımız önce Allah’a sonra sizlere emanet’ diyerek memnuniyetlerini belirtiyorlar.M.T
 


 
Etiketlerelazığ müftülüğü yusuf sarıkaya kyk fırat üniversitesi
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.8080     EURO 6.6160     IMKB 95182     ALTIN 264,293    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:01
Güneş 04:52
Öğle 12:30
İkindi 16:25
Akşam 19:59
Yatsı 21:41