ELAZIĞ MÜFTÜLÜĞÜ'NCE 2018 YILI YAZ KUR'AN KURSLARI İÇİN EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Yaz Kur’an Kursları için hazırlıklarını tamamlayan Elazığ Müftülüğü Cami Görevlileri ve Kur’an Kursu Öğreticileri için Yaz Kursları Seminerleri düzenledi...

18 Haziran 2018 Pazartesi 22:36 < GÜNDEM


2018 yılı Yaz Kur'an Kursları 25 Haziran Pazartesi günü başlayıp 17 Ağustos tarihinde sona erecek...

2 dönem halinde tüm camilerde ve müftülükçe belirlenen yerlerde düzenlenecek Yaz Kur'an Kurslarında 1. Dönem kayıtlar başlamış olup 20 Temmuz tarihine kadar devam edecek.

Yaz Kur’an Kursları için hazırlıklarını tamamlayan Elazığ Müftülüğü Cami Görevlileri ve Kur’an Kursu Öğreticileri için Yaz Kursları Seminerleri düzenledi.

Yaz Kur’an Kurslarının teması bu yıl “Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi” olarak belirlendi.

Seminerlerin açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, Ramazan ayında sunulan din hizmetlerinin değerlendirmesini yaparak Türkiye Diyanet Vakfı Elazığ Şubesi’nin hizmetleri hakkında personeli bilgilendirdi.

Daha sonra Yaz Kurslarının önemi ve öğretici olarak görev alacakların ne kadar önemli bir misyonu üstlendiklerinin altını çizerek katılımcıların yaz kurslarında eğitim görecek çocukların öğretim metotları için semineri dikkatle dinlemeleri çağrısında bulundu.

Haziran ayı mutat personel toplantısı sonrası gerçekleştirilen seminerlerde Bölge Camii İmam Hatibi Ramazan Binici, Yalnız Köyü Camii İmam Hatibi Muhammet Burak Bakır, Batı Sitesi Kur’an Kursu Öğreticisi Tuba Barış ve Mescid-i Rahman Camii Kız Kur’an Kursu Öğreticisi Sümeyye Gülbay seminer verdi.

Programın sonunda İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya ve Müftü Yardımcısı Abdurrahim Aytaç toplantıda hazır bulunan Din Görevlileri ile bayramlaşarak başarılar dilediler.

M.T

 
Etiketlerelazığ müftülüğü yusuf sarıkaya diyanet işleri başkanlığı
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.2843     EURO 5.9542     IMKB 102715     ALTIN 223,931    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:45
Güneş 07:07
Öğle 12:42
İkindi 15:40
Akşam 18:08
Yatsı 19:25