ELAZIĞ MÜFTÜLÜĞÜ'NDEN KUR’AN ZİYAFETİ

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tertip edilen Kur’an Ziyafeti Programı Elazığ Müftülüğü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirildi. İzzetpaşa Camii’nde düzenlenen programa vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

05 Haziran 2018 Salı 13:28 < GÜNDEM


Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tertip edilen Kur’an Ziyafeti Programı Elazığ Müftülüğü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirildi...

Dün teravih namazı öncesi İzzetpaşa Camii’nde düzenlenen programa vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

DİB Mushafları İnceleme Kıraat Kurulu tarafından Ramazan ayı boyunca ülke genelinde tertiplenen Kur’an ziyafeti programı çerçevesinde uluslararası yarışmalarda dereceler alan hafızlar Elazığ’a geldi.

2017 yılı Dünya 1’ncisi hemşerimiz Hafız Habip DEVECİ, 2016 yılı Dünya 5’ncisi Muhammed SİZCAN ve Filipin’den Dünya 2’ncisi Muhammed Nadhir ASGAR İzzetpaşa Camii’ni dolduran Müslümanlara doyumsuz bir Kur’an ziyafeti verdiler.

İl Müftüsü Yusuf SARIKAYA program öncesi yaptığı kısa konuşmada:

“Filipin’den ve ülkemizin diğer illerinden ilimize teşrif eden ve Allah’ın kelamını en güzel şekilde okumayı kendilerine düstur edinen hafızlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Programın koordinatörü Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme Kıraat Kurulu Uzmanı Abdulhekim AĞIRBAŞ ise Kuran’ın Kadir gecesinde indirildiğine dikkat çekerek şöyle konuştu:

“Kur’an ayı Ramazan’da bizleri böyle bir programda buluşturan Allah’a hamd ediyorum. Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu olarak amacımız bu Kur’an sedalarının sadece İstanbul ile sınırlı kalmaması için bu tür programlar icra ediyoruz. 4 grup halinde 33 ilimizde Kur’an ziyafeti programları tertip ettik. Allah bizleri Kur’an’ı okumayı anlamayı ve hayatımıza tatbik etmeyi bizlere nasip eylesin”

Konuşmaların ardından hafızlar yaklaşık yarım saat süren Kur’an-ı Kerim tilaveti ile dinleyenlere maneviyatı yüksek dakikalar yaşattılar.

Hafız Habib DEVECİ:

 
Hafız Muhammed SİZCAN

Hafız Muhammed Nadhir ASGAR


M.T
 
Etiketlerelazığ müftülüğü yusuf sarıkaya kuran ziyafeti diyanet işleri başkanlığı
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.4548     EURO 6.2122     IMKB 103053     ALTIN 230,948    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:57
Güneş 06:19
Öğle 12:36
İkindi 16:01
Akşam 18:42
Yatsı 19:59