ELAZIĞ MÜFTÜLÜĞÜ'NDEN KURBAN BAYRAMI MESAJI-ELAZIĞ'DA BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA

Elazığ Müftülüğü, 21 Ağustos Salı günü idrak edilecek olan Kurban Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı…

20 Ağustos 2018 Pazartesi 13:14 < GÜNDEM


Elazığ İl Müftülüğü, 21 Ağustos Salı günü idrak edilecek olan Kurban Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı…
 
Kurban ibadetinin inanç hayatımızdaki yeri ile birlikte bayramların Müslümanların şuurlanması için önemli bir fırsat olduğuna dikkat çekilen mesajda şu ifadelere yer verildi:
 
“Bayramlar huzur ve neşe günleri olmanın yanı sıra tekraren gelmesi ile Müslümanlık bilincimizi yenileyen, ümmet olma irade ve şuurumuzu diri tutan; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı pekiştiren müstesna günlerdir. Bu müstesna günlerden biri olan Kurban Bayramına kavuşmanın sevinci içerisindeyiz.
 
Kurban, Hakka yakınlığın vesilesi ve ahde vefanın zirvesidir. Kurban, Allah’a bağlılığın, paylaşmanın, dayanışmanın ve beraberliğin simgesidir. Maddenin esareti altındaki günümüz insanına, manevi terakkinin en üst basamağı olan takva ikliminin tesiri altındaki bugünler, nefret ve düşmanlık girdabından kurtulması için güzel bir fırsattır.
 
Küreselleşen dünyada, dünyevileşen insanlığın bu girdaptan kurtuluşu için kin, nefret ve düşmanlıkları bir tarafa bırakarak sevgi, saygı ve güzelliklere sarılmalıyız. Şiddet yerine muhabbeti, silah yerine yüreği ve kalemi egemen kılmalıyız. Mazlum coğrafyaların yaşlı gözlerine, mahzun gönüllerine ulaşacak büyük bir enginliğe sahip bu necip milletin birlik ve beraberliğe geçmiş dönemlerden daha fazla ihtiyacı olduğu bu süreçte, kurban ibadetinin hikmetini çevremizle, muhtaçlarla sadece et paylaşımı değil, sevgi ve kardeşlik bağlarının bu paylaşımlarla güçlenmesidir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, milletçe, sağlık ve huzur içerisinde nice bayramlara ulaşmayı, Rabbimizden temenni ederek, Elazığlı hemşehrilerimizin ve tüm vatandaşlarımızın, bilhassa İslâm Alemi’nin Kurban Bayramını tebrik ediyoruz.”

Bayram Namazı Saat Kaçta?

Bu arada Elazığ Merkez'de Kurban Bayramı Namazı Saat 06.22'de kılınacak.

M.T
                                                                                                                     
 
Etiketlerelazığ müftülüğü kurban
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.8057     EURO 6.5299     IMKB 96861     ALTIN 238,344    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:05
Güneş 05:34
Öğle 12:27
İkindi 16:10
Akşam 19:11
Yatsı 20:34