ELAZIĞ MÜFTÜLÜĞܒNDEN RAMAZAN YARDIMLARI

Elazığ İl Müftülüğü TDV Şubesi, İnfak ayı olan Ramazan’da ihtiyaç sahibi insanlara ulaşmaya devam ediyor…

22 Mayıs 2019 Çarşamba 16:42 < GÜNDEM

 
Elazığ İl Müftülüğü TDV Şubesi, İnfak ayı olan Ramazan’da ihtiyaç sahibi insanlara ulaşmaya devam ediyor…
 
İlimizde bulunan ihtiyaç sahipleri ile beraber Suriyeli ailelere çeşitli yardımları ulaştıran ekipte; Diyanet Vakfı çalışanları ve gönüllüleri ile birlikte, İl Vaizi Ceyhun Altungök, Manevi Rehberlerden Yusuf Alataş, Ahmet Geçim ve Muhammed Fatih Sarıkaya yer aldı.
 
İhtiyaç sahiplerinin ikamet ettikleri adreslere giden yardım ekibi Suriyeli ailelere un ve 100 TL karta yüklenmiş vaziyette ihtiyaçlarını gidermek amacıyla nakdi yardım dağıtımı gerçekleştirdi.
 
Ayrıca hayırsever vatandaşların TDV’ye emanet ettiği Ramazan Paketleri de sahiplerine teslim edildi.
 
SARIKAYA/ “BU BİZİM KARDEŞLİK GÖREVİMİZDİR”
 
TDV vasıtasıyla organize edilen yardımların üç gün boyunca devam edeceğini belirten İl Müftüsü Yusuf SARIKAYA, Ensar olarak gördüğümüz Suriyeliler ve ilimizde yaşayan ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığımız yardımların bir kardeşlik görevi olduğunun altını çizdi.
 
Özellikle Ramazan ayında yapılan yardımların toplumsal barışın sağlanması ile birlikte huzur ve güvenin artmasına katkı sağladığını belirten Müftü SARIKAYA; Elazığ Müftülüğü olarak bu Ramazan’da 1.000 torba un, 200 aileye nakdi yardım kartı ve 90 adet Ramazan paketinin belirlenen ihtiyaç sahiplerine dağıtıldığını ifade etti.
 
Yardımların dağıtımı sırasında duygusal anlar yaşayan Suriyeliler ve vatandaşlarımız Elazığ Müftülüğü’nün şahsında, kendilerine en zor zamanlarında kucak açan Türk halkına ve devletine müteşekkir olduklarını ifade ettiler. 
Etiketleryusuf sarıkaya elazığ müftülüğü
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.7907     EURO 6.5797     IMKB 95421     ALTIN 265,225    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:02
Güneş 04:53
Öğle 12:31
İkindi 16:26
Akşam 19:59
Yatsı 21:42