ELAZIĞ "OKUL-CAMİ BULUŞMALARI" ETKİNLİĞİNDE MEHMETÇİĞE DUALAR EDİLDİ

Afrin zaferinin ardından Mehmetçiğe dualarla destek vermek isteyen Şehit Sezer Aydemir İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri 'Okul&Cami Buluşmaları' etkinliğinde düzenledikleri programda askerlerimize mesaj verdiler...

20 Mart 2018 Salı 19:37 < GÜNDEM


Elazığ Valiliği himayesinde İl Müftülüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa yürüttüğü "Okul-Cami Buluşmaları" projesi devam ediyor…

Vatandaşlar tarafından takdirle karşılanan proje 2. yılında birçok öğrenciyi camiler ile buluştururken, bugünkü organizasyonda farklı bir etkinliğe imza atıldı.

Şehit Sezer Aydemir İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Doğukent Mahallesi'ndeki Muhammed Kutlu Bingöl Camisi'nde toplanarak velilerin ve cemaatinde katılımıyla Zeytin Dalı Harekatı'na katılan kahraman ordumuz için bir program icra
ettiler."Afrine destek ve Şehitlere dua" programında; İl Müftüsü Yusuf  SARIKAYA ve İl Milli Eğitim Müdürü'nü temsilen Milli Eğitim Müdür Yrd. Zeki ULUFER ile birlikte Muhammed Kutlu Bingöl Camii İmam-Hatibi Hüseyin POLATOĞLU ve Talha AYDEMİR ile Doğukent Ulu Camii imam hatibi Metin SANCAKLI hazır bulundu.

Zeytin Dalı Harekatı'nı önceki gün zaferle sonuçlandırarak milletimize büyük bir gurur yaşatan Mehmetçiklerimiz Afrin’e Türk bayrağını diktikten sonra şehirde güvenlik önlemlerini sürdürüyor.

Bu önemli zaferin ardından Mehmetçiğe dualarla destek vermek isteyen İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri düzenledikleri programda Kur'an-ı Kerim tilavetinin yanısıra koro halinde çeşitli ilahiler söylediler ve ardından askerlerimize dua ettiler.

Programda bir konuşma yapan İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya projenin Türkiye çapında uygulanması gerektiğini ifade ederek:

"Projenin amacı, okul ile camiyi, öğretmen ile imamı kısacası hem dini hem de ilmi yönden öğrencilerimizi bir araya getirmektir. Ecdatları geçmişte düşmanı Çanakkale Boğazı'nda denizin dibine gömdüğü yiğitler, Afrin'i gerçek sahiplerine teslim etmek üzere terörden temizledi. Allah daima hakkı savunan ve haklının yanında olan şanlı ordumuzu muzaffer eylesin" şeklinde konuştu.

Öğrencilerin heyecanlı anlar yaşandığı program Müftü SARIKAYA’nın yaptığı dua ile sona ererken, SARIKAYA öğrencilerle yakından ilgilenerek onlara nasihatlarda bulundu.

  AFRİN'DE TÜRK BAYRAĞI ÇEKEN MEHMETÇİK'TEN ZAFER POZU - TIKLAYIN 

M.T


 
Etiketlerokul-cami buluşmaları yusuf sarıkaya imam hatip asker
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3738     EURO 6.0725     IMKB 90529     ALTIN 213,679    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:58
Güneş 07:27
Öğle 12:24
İkindi 14:49
Akşam 17:10
Yatsı 18:33