ELAZIĞ OKUL&CAMİ BULUŞMALARI PROJESİ’NİN 2. YIL SEZON FİNALİ YAPILDI

Elazığ Valiliği himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Müftülüğü tarafından başlatılan ‘Okul&Cami Buluşmaları Projesi’ 2. Yılında sezon finalini yaptı...

14 Mayıs 2018 Pazartesi 17:12 < GÜNDEM


Elazığ Valiliği himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Müftülüğü tarafından geçtiğimiz yıl Şubat ayında başlatılan ‘Okul & Cami Buluşmaları Projesi’ 2. Yılını doldurdu...

Öğrencileri cami ve din görevlileri ile buluşturmak amacıyla başlatılan ‘Okul-Cami Buluşmaları Projesi’nin 2. Yılı da başarı ile tamamlandı.
 
Projenin sezon finali; Vali Çetin Oktay Kaldırım, il Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, Okul Müdürleri, projede görev alan din görevleri ve çok sayıda okuldan iştirak eden öğrencilerin katılımıyla Sait Koç Camisi’nde gerçekleştirildi.

Program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı ardından ve İl Müftüsü Yusuf SARIKAYA 2. Yılını dolduran proje ile ilgili bilgiler verdi.

"20 Bini aşkın Öğrencimizi Camilerimizde Konuk Ettik"

Bugün yapılan programla sezon finalini gerçekleştirdiklerini ifade eden Müftü SARIKAYA; il genelinde 20 bini aşkın öğrenciyi camilerde konuk ettiklerini açıkladı.

SARIKAYA yaptığı konuşmada: "Öğrenciler din eğitimi ile dini bilgiyi emin ellerden alsınlar, camilerimize çekinmeden rahat gelsinler, hocalarımızdan sağlam bilgiler alsınlar din görevlilerimizle tanışsınlar istedik. Yeni nesiller için din ile fennin, irfan ile bilimin buluşmasında okul cami işbirliğinin önemli olduğunu, bu sebeple gelecek yıl da projeyi devam ettireceğiz. Projeye desteklerinden dolayı Vali Çetin Oktay KALDIRIM’a teşekkürlerimi iletiyorum" dedi.

SARIKAYA ayrıca müftülük olarak okullarda seminerler düzenleyerek 3 bin öğrenciye bağımlılığa karşı mücadele konusunda bilgi verdiklerini sözlerine ekledi.

Müftülüğün öğrencilere hediye olarak verdiği “Dinim İslam” kitabının yazarlığını ve editörlüğünü yaptığını söyleyen Talim Terbiye Kurulu başkanı Alparslan DURMUŞ ise yaptığı konuşmada Okul- Cami buluşmaları projesinin önemli bir çalıma olduğunu belirterek katkısı ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Milli ve manevi değerlere dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK ise, proje sayesinde binlerce öğrenciyi camiyle buluşturduklarını kaydetti.

2017-2018 Eğitim öğretim yılı sezon finalinde söz alan Vali Çetin Oktay KALDIRIM ise etkinliğin önemini bildiğini dile getirerek:

“Bu etkinlik hem çocuklarımızın hem de ülkemizin geleceği için çok önemli" dedi.

Türkiye’nin gelecekte lider bir ülke ve küresel bir güç olmayı planladığını ifade eden Vali KALDIRIM:

“Her şeyin temelinin sağlam olması gerekir. Kaynağından sağlıklı bir şekilde öğrenilmesi özellikle gelecek yeni nesillerimizin bu anlayışla berrak bir şekilde değerleri ile özüne kavuşmuş yetişmesi gerekir…” ifadelerini kullandı.

Sait Koç Camisi’ndeki program dua edilmesinin ardından "Elazığ Her Yerde Okuyor" Projesi kapsamında öğrencilere kitap hediye edildi.

Programa katılan ğğrencilere 'Dinim İslam' kitabının yanısıra, 2018 Ramazan İmsakiyesi, Diyanet Dergisi ve lokum ikram edildi.
M.T


 
Etiketlerokul-cami buluşmaları vali çetin oktay kaldırım feyzi gürtürk yusuf sarıkaya
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3171     EURO 6.0307     IMKB 103186     ALTIN 227,130    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:37
Güneş 06:59
Öğle 12:42
İkindi 15:45
Akşam 18:14
Yatsı 19:31