ELAZIĞ ORDUEVİ KAVŞAĞI’NIN YIKILMASI YANLIŞ OLUR

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’ndan şehre değer katacak yeni projelerin hayata geçirilmesini bekleyen vatandaşlar, ‘Hamza Yanılmaz’ ismi verilerek hizmete açılan Orduevi Kavşağı'nın yıkılması tartışmasını gereksiz, anlamsız ve zamansız buluyor…

23 Mayıs 2019 Perşembe 22:46 < GÜNDEM

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’ndan şehre değer katacak yeni projelerin hayata geçirilmesini bekleyen vatandaşlar, ‘Hamza Yanılmaz’ ismi verilerek hizmete açılan Orduevi Kavşağı'nın yıkılması tartışmasını gereksiz, anlamsız  ve zamansız buluyor…

Ne maksatla ve kimler tarafından ortaya atıldığı belli olmayan Orduevi Kavşağı'nın yıkılması tartışması bir anda şehrin gündemine oturdu.

31 Mart seçimlerinde Elazığ halkının oyları ile Belediye Başkanı seçilen Şahin Şerifoğulları’nın şehri daha ileriye taşıyacak projeleri hayata geçirmesi için yoğunlaşması gerektiğini ifade eden vatandaşlar, ilk icraatın yıkmak değil yapmak üzerine olmasının daha doğru olacağını belirtiyorlar.

Elazığ’ın çözüm bekleyen onlarca sorunu ve bunların hayata geçirilmesi için adımlar atılması beklenirken, böyle garip bir oylama yapılarak gündem oluşturulması ileride yaşanacak tartışmalara da kapı açabilir.

Şehir içindeki trafik yoğunluğunu çözmeye yönelik geçmiş yıllarda yapılan ve bu amaca hizmet etmesi sebebiyle sürücüler tarafından takdir edilen kavşağın yıkılması tartışmalarına halk oylaması gibi bir yöntem ile yaklaşılmasını yanlış bulan vatandaşlar; gerçekleştirilen oylamanın da oldukça amatörce olduğunu ifade ediyorlar.

Bu tür tartışmaların gereksiz olduğunu düşünen vatandaşlar; “Sandıklar, kavşaktan dolayı mağdur olduklarını ifade eden Mahalleli  ve esnafların bulunduğu yere konulmuştur. Kimlerin kaç defa oy kullanıp kullanmadığı bilinmiyor. Tamamlanmış ve hizmet veren bir projenin yıkılmasını doğru bulmuyoruz. Bu konunun   sağduyulu ve mantıklı bakılarak çözülmesini bekliyoruz.’’ Şeklinde görüş ifade ediyorlar.

 YAPILMIŞ ALT-ÜST GEÇİTLERİ YIKMA GİRİŞİMİYLE GÜNDEM OLUŞTURDU  TIKLAYIN 


 
Etiketlerşahin şerifoğulları elazığ belediyesi ekonomi
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.7907     EURO 6.5797     IMKB 95421     ALTIN 265,225    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:02
Güneş 04:53
Öğle 12:31
İkindi 16:26
Akşam 19:59
Yatsı 21:42