ELAZIĞ STK PLATFORMU: “AFRİN OPERASYONUNU SONUNA KADAR DESTEKLİYORUZ”/ELAZIĞ’DA ORDUMUZ İÇİN ‘ZAFER

Elazığ STK Platformu Başkanı İbrahim Kayaoğlu, Afrin operasyonunu sonuna kadar desteklediklerini söyledi. Elazığ'da sabah namazı sonrası Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatı'nın başarısı için Fetih suresi okunup eller semaya açılarak dualar edildi...

21 Ocak 2018 Pazar 11:18 < GÜNDEM


ELAZIĞ STK PLATFORMU/ “AFRİN OPERASYONU'NU SONUNA KADAR DESTEKLİYORUZ”
 
Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Platformu yeni Başkanı İbrahim Kayaoğlu, Elazığ STK’ları olarak Afrin operasyonunu sonuna kadar desteklediklerini söyledi...

Yapılan seçimin ardından Elazığ STK Platformu’nun yeni başkanı olan İbrahim Kayaoğlu Elazığ Öğretmenevinde STK temsilcileriyle bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.

Afrin operasyonunun PKK,PYD ve DEAŞ gibi terör örgütlerine karşı yapıldığını vurgulayan Başkan Kayaoğlu:

“STK’lar olarak sonuna kadar destekliyoruz. Rabbim muzaffer etsin. Geçen seçimler sonucunda STK platformu yeni bir döneme girmiş bulunmaktadır. Yeni dönemin hayırlı olmasını diliyorum. Kuruluş amacımız, kişi hak ve özgürlüklerinin gelişmesine önem vermek, farklı inanç ve düşüncelerde bulunan gruplarla diyalog kurarak toplumsal barışa katkıda bulunmak, çıkar ve menfaatlerin yerine toplumsal menfaatlerin gözetilmesini sağlamaktır” dedi.
 
30 kişi ile başlayan platformun şuan da 140 kişi ile devam etiğini dile getiren Kayaoğlu:

“STK platformu, ekonomik, sosyal, kültürel, sanayileşme alanında arge merkezi gibi çalışarak önemli yenilik yapan firmalarımızın önündeki engellerin kaldırılması amaçlıyor. STK platformunun şehrin ortak aklı olduğuna inanıyoruz. Şehir için fikir, proje ve katma değer üreten bir platformudur.

STK olarak şehrin öncelikli sorunlarında çözüm noktasında girişimlerde bulunmaya çalışacaktır. Elazığ teşvik kapsamında 6. bölgeyi aldı. Emeğe geçen herkese teşekkür ediyorum. Ülkemizde STK’larımız istenilen düzeyde değil. Demokrasi kültürümüzün yerleşmesi üzerine, örgütlemenin öneminin daha iyi kavranabilmesi için iş birliği yapmamız şarttır” diye konuştu.
 
ELAZIĞ’DA ORDUMUZ İÇİN ‘ZAFER DUASI’ EDİLDİ

Elazığ'da sabah namazı sonrası Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatı'nın başarısı için Fetih suresi okunup eller semaya açılarak dualar edildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı’nın zaferle sonuçlanması için ülke genelinde bütün camilerde yatsı ve sabah namazı sonrası Fetih Suresi okunup, dua edileceğini açıklaması ile birlikte Elazığ’da dualar edildi.

Başta İzzetpaşa Camii olmak üzere tüm camilerde sabah namazının ardından Fetih Suresi okundu. Daha sonra eller semaya kaldırılarak Afrin'e harekat başlatan kahraman ordumuza dualar edildi.

İzzetpaşa Camii’ndeki duaya İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya ile birlikte kalabalık bir cemaat topluluğu katıldı.

 ELAZIĞ’DA YARIŞMA 1’NCİLERİ UMREYE GÖNDERİLDİ - TIKLAYIN  

M.T


 
 
Etiketlerstk yusuf sarıkaya savaş
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3162     EURO 6.0382     IMKB 99274     ALTIN 219,783    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:40
İkindi 15:17
Akşam 17:40
Yatsı 19:01