“ELAZIĞ TANITIM GÜNLERİ” İLE İLGİLİ VALİLİK GENELGE YAYIMLADI

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım; ilki 2013 yılında yapılan "Elazığ Tanıtım Günleri" etkinliğine el attı…

13 Kasım 2017 Pazartesi 16:51 < GÜNDEM


Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım; ilki 2013 yılında yapılan "Elazığ Tanıtım Günleri" etkinliğine el attı…

Vali Kaldırım'ın imzasını taşıyan bildiri de Elazığ Tanıtım Günleri etkinliğinin isminin değiştirildiği ve artık etkinliğin organizasyonunun tamamen valilik bünyesinde olacağı belirtildi.

Bu yıl 5. Kez düzenlenen “Elazığ Tanıtım Günleri” ile ilgili olarak Elazığ’ın ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtımı adına kapsamında yapılan organizasyonların daha profesyonel olması için bütün yetkinin ve organizasyonların Elazığ Valiliği’nde olduğu açıklandı.

Genelgede, yapılan organizasyonların daha profesyonel yürütülmesi ve organizasyonun tanıtım ve pazarlama alanında daha etkin kılınması adına böyle bir karar alındığı belirtildi.

“Elazığ Günleri” Olarak İsimlendirilecek

Yayımlanan genelgede, “Elazığ Tanıtım Günleri” adı altında yapılan çalışmaların bundan sonra “Elazığ Günleri” olarak isimlendirileceği ifade edildi.

Elazığ Dışından Herhangi Bir Firma Elazığ’ı Temsil Edemeyecek

Genelgede ayrıca; organizasyonlarıa katılımcı olarak Elazığ dışından herhangi bir firma veya kuruluşun Elazığ’ı temsilen katılamayacağı bildirildi.

Elazığ’ı temsilen katılımcı olarak “Elazığ Günleri” ne katılan yeme içme sektöründeki katılımcı firmaların, gelen ziyaretçilere fahiş fiyatla ürün satması, müşteriyi yanıltıcı ürün satmaları veya başka illere özgü yöresel ürünleri satmaları ve sergilemeleri durumunda katılım sözleşmelerini tek taraflı feshedileceği ve stantların kapatılacağına yer verildi.

İşte Elazığ Valiliği tarafından yayımlanan genelge:

“İlimizin tarihini, kültürünü, doğal güzelliklerini, yöresel lezzetlerini ve turistik destinasyonlarını ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtmak ve pazarlamak amacıyla çeşitli illerde “Elazığ Tanıtım Günleri” adı altında birçok kez tanıtım faaliyetleri gerçekleştirilmiştir. Bundan sonra gerçekleştirilecek bu tür organizasyonların daha profesyonel yürütülmesi ve organizasyonun tanıtım ve pazarlama alanında daha etkin kılınması adına, aşağıda belirlenen tertip ve tedbirlerin alınması valiliğimizce uygun görülmüştür.

Buna göre, Şu ana kadar farklı illerde düzenlenen “Elazığ Tanıtım Günleri” adı altında yapılan çalışmaların bundan sonra “Elazığ günleri” olarak isimlendirilecektir. “Elazığ Günleri” nin düzenlenmesinde (harcama, satın alma, stand belirleme, katılımcıları belirleme, stand kiralama vb) tüm yetki Elazığ Valiliğin yetkilendireceği kurum, kuruluşlarda olacaktır.

Düzenlenecek “Elazığ Günleri” organizasyonlarına katılımcı olarak Elazığ dışından herhangi bir firma veya kuruluş Elazığ’ı temsilen katılmayacaktır. Elazığ’ı temsilen katılımcı olarak “Elazığ Günleri” ne katılan yeme içme sektöründeki katılımcı firmaların, gelen ziyaretçilere fahiş fiyatla ürün satması, müşteriyi yanıltıcı ürün satmaları veya başka illere özgü yöresel ürünleri satmaları ve sergilemeleri durumunda katılım sözleşmeleri tek taraflı feshedilecek ve stantları kapatılacaktır.”

 VALİ KALDIRIM'DAN YÖRESEL ÜRÜN AÇIKLAMASI - TIKLAYIN 

M.T

 
Etiketlervali çetin oktay kaldırım elazığ valiliği
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3738     EURO 6.0725     IMKB 90529     ALTIN 213,679    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:59
Güneş 07:27
Öğle 12:25
İkindi 14:49
Akşam 17:10
Yatsı 18:33