ELAZIĞ TURİZMİNE YENİ SOLUK-CİDDE TURİZM FUARI MEYVELERİNİ VERMEYE BAŞLADI

Suudi Arabistan’ın Cidde şehrinde 2018 Mart ayında gerçekleştirilen Turizm Fuarı meyvelerini vermeye başladı. Fuarda yapılan etkili tanıtımlar sayesinde Elazığ turistlerin ilgi odağı olmaya başladı.

18 Ekim 2018 Perşembe 17:55 < GÜNDEM

Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde 2018 Mart ayında gerçekleştirilen Turizm Fuarı meyvelerini vermeye başladı...

Suudi Arabistan’ın Cidde şehrinde 2018 Mart ayında gerçekleştirilen Turizm Fuarı meyvelerini vermeye başladı. Fuarda yapılan etkili tanıtımlar sayesinde Elazığ turistlerin ilgi odağı olmaya başladı.

Turizm Fuarı meyvelerini vermeye başladı. Fuarın ardından bazı tur firmaları Elazığ’a turist getirmeye başladı.

Elazığ’a ilk turist heyeti Suudi Arabistan’ın Cidde kentinden geldi.

Elazığ Havalimanı'nda bölgenin başarılı bürokratlarından Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu tarafından çiçeklerle karşılanan heyet, yöresel halk oyunlarına eşlik ederek renkli görüntüler verdiler.

Arabistan’ın sosyal medya fenomenlerinin de yer aldığı turist heyeti daha sonra Elazığ Valiliği’ni ziyaret ederek Vali Çetin Oktay Kaldırım ile bir süre görüştüler. Ziyaretin ardından kenti gezen turistler Elazığ’a olan hayranlıklarını dile getirdiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti sosyal medya hesabından dile getiren Vali Kaldırım:

Körfez ülkelerinden ilk turizm grubunu ağırlıyoruz. Turizm acente sahipleri, blogger’lar ve sosyal medya fenomenleri ilimizi geziyorlar. Yaptığımız yurtdışı tanıtımları sonucu ilimize yabancı ilgisi artmaya devam ediyor. Elazığ turizmde emin adımlarla ilerliyor...” ifadelerine yer verdi


8. ULUSLARARASI CİDDE SEYAHAT VE TURİZM FUARI

1 Mart 2018 tarihinde Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın himayesinde, Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Harput Vakfı ve Fırat Kalkınma Ajansı işbirliği ile Elazığ, Cidde Turizm Fuarına katılarak, kentin tarihi ve turistik yerleri etkili bir organizasyonla tanıtılmıştı.

Dünya genelinde birçok kentin katıldığı fuarda Elazığ standı büyük ilgi görmüştü.

M.T

 FOTO GALERİ İÇİN  TIKLAYIN 


 
Etiketlervali çetin oktay kaldırım fırat kalkınma ajansı turizm
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.8039     EURO 6.5177     IMKB 96886     ALTIN 237,908    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:08
Güneş 05:37
Öğle 12:28
İkindi 16:10
Akşam 19:09
Yatsı 20:31