ELAZIĞ VALİLİĞİ 15 TEMMUZ KONFERANSI-BELEDİYE 15 TEMMUZ SPOR SALONUNU AÇIYOR

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Elazığ Valiliği tarafından konferans düzenlenecek. “15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu” 15 Temmuz Pazar günü saat 18.30’da açılıyor…

12 Temmuz 2018 Perşembe 14:48 < GÜNDEM


ELAZIĞ VALİLİĞİ’DEN15 TEMMUZ KONFERANSI’NA DAVET

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Elazığ Valiliği tarafından konferans düzenlenecek…
 
Elazığ’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında iki konferans düzenlenecek.

Konferansların ilki,  13 Temmuz Cuma günü saat 10:00’da Elazığ Müftülüğü Edibecan Müftülük Sitesi’nde yapılacak.
Aynı gün saat 20:30’de ise Elazığ Belediyesi Kültür Merkezi’nde Senai Demirci’nin katılımı ile 15 Temmuz’un Bilinmeyen Öyküsü Konferansı düzenlenecek.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, sosyal medya hesabından Elazığ halkını konferanslara davet etti.
Vali Kaldırım yayımladığı mesajında:

“Aziz milletimizin şanlı tarihinde en önemli dönüm noktalarından birisi olan 15Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında düzenlediğimiz konferanslarımıza davetlisiniz.” ifadelerine yer verdi.
 
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ SPOR SALONU AÇILIYOR
 
Elazığ Belediyesi tarafından Doğukent Mahallesi’nde yaptırılan bin kişi kapasiteli “15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu” 15 Temmuz Pazar günü saat 18.30’da açılıyor…

Doğukent Mahallesi Elazığ Belediyesi Hayır Çarşısı yanında bulunan 15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu 7 bin metrekarelik alanda, 2 bin 285 metrekarelik zemin üzerine inşa edildi.

Bin kişilik seyirci kapasiteli, uluslararası standartlarda voleybol, basketbol ve hentbol sahası, engelsiz seyirci tribünü, antrenman salonu, kafeteryası ve 350 araçlık otoparkı bulunan 15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu ismiyle 15 Temmuz ruhunu yaşatacak, gençlerin ve sporun yeni adresi olacak.


BAŞKAN YANILMAZ/ “MODERN SALONUMUZ HAYIRLI OLSUN”

Tesis kadar tesisin isminin de büyük önem taşıdığının altını çizen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “15 Temmuz’da Türkiye çok önemli bir sınavdan geçti. Ülkeyi bölmek, parçalamak, yok etmek isteyen silahlı hain güçlere karşı, silahsız güçler meydana çıktılar. İmanlarını, yüreklerin, cesaretlerini ortaya koydular. Ve bu ülke, bu vatan bölünmez, bu bayrak inmez dediler, bu yolda şehit oldular. İşte o şehitlerimiz anısına bu spor salonumuzun adını ‘15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu’ olarak belirledik.

Elazığ Belediyesi tarafından inşası tamamlanarak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne teslim edilecek spor salonu, şehrin spor tesisi ihtiyacını karşılamada önemli bir rol üstlenecek. 15 Temmuz Pazar günü saat 18.30’da açılışını gerçekleştireceğimiz spor salonumuzda Elazığ Belediyesi Mehteran ekibi, Ahmet Yüce’nin kahramanlık türküleri konseri ve çeşitli gösteri müsabakaları yer alacak. Bu önemli açılış törenine bütün hemşerilerimiz davetlidir” dedi.

M.T
 
 
Etiketlerelazığ valiliği vali çetin oktay kaldırım elazığ belediyesi mücahit yanılmaz 15 temmuz darbe girişimi
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3171     EURO 6.0307     IMKB 103186     ALTIN 227,130    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:37
Güneş 06:59
Öğle 12:42
İkindi 15:45
Akşam 18:14
Yatsı 19:31