ELAZIĞ VALİLİĞİ “ŞEHİT, VATAN VE BAYRAK” KONULU ŞİİR VE KOMPOZİSYON YARIŞMASI

Elazığ Valiliği Şehit Fethi Sekin ve tüm şehitler anısına "Şehit, Vatan ve Bayrak" Konulu Şiir ve Kompozisyon yarışması düzenliyor...

28 Aralık 2017 Perşembe 19:03 < GÜNDEM


Elazığ Valiliği tarafından yapılan açıklamada "Şehit, Vatan ve Bayrak" Konulu Şiir ve Kompozisyon yarışması düzenleneceği duyuruldu...

Elazığ Valiliği tarafından şehidimiz Fethi Sekin anısına ve tüm şehitlerimiz adına “Şehit, Vatan ve Bayrak” konulu şiir ve kompozisyon yarışması düzenlenecek.

İl geneli tüm kamu kurum ve kuruluşları ve halkın katılımıyla gerçekleştirilecek olan yarışma; 18 yaş altı ve üstü, gençler ve yetişkinler olmak üzere iki kategoride yapılacak.

Elazığ Valiliği’nce yapılan açıklama şöyle:

“Elazığ Valiliği tarafından şehidimiz Fethi Sekin anısına ve tüm şehitlerimiz adına “Şehit, Vatan ve Bayrak” konulu şiir ve kompozisyon yarışması düzenlenecektir. İl geneli tüm kamu kurum ve kuruluşları ve halkın katılımıyla gerçekleştirilecek olan yarışma; 18 yaş altı ve üstü, gençler ve yetişkinler olmak üzere iki kategoride yapılacaktır.

Yarışmaya katılacak eserlerde aranacak şartlar aşağıdaki gibi olup, başvuru müracaatları 02.01.2018 ile 28.02.2018 tarihleri arasında Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yapılacaktır.

Şiir Yarışması İçin Aranan Şartlar : (18 Yaş Altı Gençlere Yönelik)

1- Şiirler, A4 kâğıdına kendi el yazısı ve siyah mürekkepli kalemle yazılacaktır.
2- İki sayfayı geçmeyecektir.
3- Katılımcılar, şiirlerini çeşitli kaynak ve dokümanları araştırarak, kendi bilgi, duygu ve düşüncelerine göre yazacaklardır.
4- Eserin arkasına yarışmaya katılımcının adı, soyadı, okulu ve iletişim bilgileri yer alacaktır.

Kompozisyon Yarışması İçin Aranan Şartlar : (18 Yaş Üstü Yetişkinlere Yönelik)

1- Şiirler A4 kâğıdına kendi el yazısı ve siyah mürekkepli kalemle yazılacaktır.
2- İki sayfayı geçmeyecektir.
3- Katılımcılar, kompozisyonlarını çeşitli kaynak ve dokümanları araştırarak, kendi bilgi, duygu ve düşüncelerine göre yazacaklardır.
4- Eserin arkasına katılımcının adı, soyadı ve iletişim bilgileri yazılacaktır.

Ödül Töreni 18 Mart 2018 Tarihinde Yapılacak

Yarışma sonucunda dereceye giren eserler için Elazığ Valiliğince 18.03.2018 tarihinde Şehitleri Anma Günü programında düzenlenecek ödül töreninde takdim edilecek olup, yarışmada şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren 1. esere tam altın, 2. esere yarım altın, 3. esere çeyrek altın verilecektir. Yarışmaya tüm halkımız davetlidir.

M.T
 
 
Etiketlerelazığ valiliği şehit fethi sekin şehit
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • editör - 11 Ocak 2018 Perşembe 23:13
    Yarışmaya haberde geçtiği gibi Elazığ ili genelinde yaşayanlar müracaat edebiliyor. Malesef il dışı kabul edilmiyor.
  • Kübra Durdu - 11 Ocak 2018 Perşembe 23:02
    Merhaba. Ben İstanbulda ikamet ediyorum. Yarışma katılım hakkım var mı acaba? Varsa müracaat için Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gelmem şart mı, yoksa resmi bir başvuru sitesi var mı? Bilgilendirirseniz sevinirim. İyi çalışmalar
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3390     EURO 6.0617     IMKB 97955     ALTIN 219,644    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:04
Güneş 07:30
Öğle 12:40
İkindi 15:17
Akşam 17:39
Yatsı 19:00