ELAZIĞ VALİSİ ÇETİN OKTAY KALDIRIM, JEOTERMAL, ZİPLİNE VE MACERA PARKI’NI İNCELEDİ

Elazığ’ın her alanda kalkınması için Vali Çetin Oktay Kaldırım tarafından başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor…

22 Mayıs 2019 Çarşamba 23:35 < GÜNDEM

 
Elazığ’ın her alanda kalkınması için Vali Çetin Oktay Kaldırım tarafından başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor…
 
Vali Kaldırım yanındaki heyet ile birlikte Sivrice İlçesi’nde maden tetkik arama genel Müdürlüğü’nün Jeotermal Su Arama Sahası ile yapımı devam eden Zipline ve Macera Parkı alanlarında incelemelerde bulundu.
 
 Türkiye’nin maden çeşitliliği bakımından en zengin ili olan Elazığ’da, maden rezervlerinin yanı sıra özellikle son zamanlarda Karakoçan ve Cip köyü civarında jeotermal kaynakların gün yüzüne çıkarılması sonrasında jeotermal su çalışmaları yaygınlaşarak devam ediyor.
 
Karakoçan ve Cip Jeotermal su kaynaklarından sonra Hazar Gölü etrafında da Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü Jeotermal su arama çalışmalarına hız verdi.
 
Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’da yanına ilgili birim müdürleri ve ETSO Başkanı Asilhan Arslan’ı alarak, MTA’nın yaptığı jeotermal su kaynak arama sahalarını inceledi. Kaldırım ve beraberindekiler, MTA’nın yetkililerinden şuana kadar yapılan arama çalışmaları hakkında teknik bilgi aldılar.
 
VALİ KALDIRIM ZİPLİNE VE MACERA PARKURUNU İNCELEDİ
 
Öte yandan Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım ve beraberindekiler, Fırat kalkınma Ajansı (FKA) tarafından desteklenen ve Hazar Gölü Manzaralı Zipline ve Macera parkurunda incelemelerde bulundu.
 
Yüksek bir noktadan, alçak bir noktaya bağlanmış çelik halat vasıtası ile emniyet kemeri giyerek kendi ağırlığınızla ve yerçekimi yardımıyla kayma aktivitesi olarak bilinen Zipline parkurunun 2 ay sonra hizmete açılması planlanıyor.

 
Etiketlervali çetin oktay kaldırım ekonomi sivrice
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.7907     EURO 6.5797     IMKB 95421     ALTIN 265,225    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:02
Güneş 04:53
Öğle 12:31
İkindi 16:26
Akşam 19:59
Yatsı 21:42