ELAZIĞ VALİSİ KALDIRIM, BAŞKAN YANILMAZ VE MÜFTÜ SARIKAYA’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

15 Haziran Cuma günü idrak edilecek Ramazan Bayramı öncesi Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve Müftü Yusuf Sarıkaya Bayram Mesajı yayımladı...

14 Haziran 2018 Perşembe 21:02 < GÜNDEM


Vali Kaldırım Elazığlı Vatandaşların Ramazan Bayramını Kutladı

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, 15 Haziran Cuma günü idrak edeceğimiz Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Vali KALDIRIM: “Dünyanın Çeşitli Bölgelerinde Yaşanan Acıların Da Sona Ermesini Yüce Mevla’dan Niyaz Ediyorum”

 Vali Kaldırım mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Büyük bir manevi huzurla idrak ettiğimiz rahmet ve mağfiret ayı Ramazan’ın ardından, mübarek bayram günlerine ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar; manevi duyguların zirveleştiği insanlarımız arasındaki birlik ve kardeşlik duygularının pekiştiği, yardımlaşma ve dayanışma bağlarının güçlendiği, dargınlık ve kırgınlıkların yerini barış ve muhabbete bıraktığı çok müstesna günlerdir. İçinde bulunduğumuz mübarek günlerin, ülkemize, İslam dünyasına ve tüm insanlığa barış, huzur ve esenlik getirmesini ve bu vesile ile dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşanan acıların da sona ermesini Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum” şeklinde konuştu.

“Tüm Vatandaşlarımızla İç İçe Olmanın Yine Gayreti İçinde Olacağız”

 “Gelenek, görenek ve bizi biz yapan değerlerimizin itinayla yaşatıldığı İlimizde de bayramı hep birlikte huzurla geçirmek amacıyla Valiliğimiz olarak şehit aileleri başta olmak üzere, yaşlı ve düşkünlerimizi ziyaret ederek çocuğuyla, genciyle, yaşlısıyla, hasılı tüm vatandaşlarımızla iç içe olmanın yine gayreti içinde olacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramının milletimize ve ülkemize huzur, mutluluk ve bereket getirmesini diler, başta aziz Elazığlı hemşehrilerim olmak üzere tüm kamu görevlisi arkadaşlarımın, sivil toplum kuruluşları ve basın mensuplarımızın Bayramını kutlar, sevgi ve selamlarımı sunarım”

Başkan YANILMAZ/ “Rabbim ülkemizin ve milletimizin birliğini beraberliğini bozmasın”

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz Bayram vesilesiyle yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Ramazan’ın başında Bismillah demiştik, sonunda Elhamdülillah diyoruz. Rabbimize ne katar şükretsek azdır, Peygamberimize ne kadar selat-ü selam getirsek azdır. Rabbim Müslüman bir ülkede bizleri yaşatıyor. Başımız dik alnımız ak. Rabbim ülkemizin-milletimizin birliğini beraberliğini bozmasın. Ebediyyen bu topraklar içinde yaşamamızı nasip etsin İnşallah.

Bütün hemşehrilerimizin Ramazan bayramını kutluyorum. Rabbim mutluluk içinde ailemizle dostlarımızla akrabamızla bir bayram geçirmesini nasip etsin. Bütün dünyadaki Müslümanların ve İslami hassasiyet içinde olanlarında Ramazan bayramlarını kutluyorum. Zalimlerin diz çöktüğü mazlumların ayağa kalktığı bayramlara erişmek dileğiyle milletimizi selamlıyorum. Hayırlı Bayramlar.”

BAYRAM HAZIRLIKLARIMIZ TAMAMLANDI

Ramazan bayramı öncesinde bir dizi çalışmayla şehrin bayrama hazırlandığını ifade eden Başkan Yanılmaz:

“Elazığ Belediyesi olarak bayram öncesinde rutin hizmetlerimizin yanı sıra Temizlik İşleri Müdürlüğümüz tarafından camilerimiz ve türbelerimizde hem kapsamlı temizlik çalışmaları gerçekleştirildi, hem de bu mekanlar gül suyu ile kokulandırıldı.

Vatandaşlarımız tarafından yoğun olarak kullanılan çeşmeler, parklar ve otobüs duraklarında buharlı temizlik araçlarımızla hijyen çalışması gerçekleştirildi. Cadde ve sokaklarımızda bayram öncesi kapsamlı temizlik çalışmaları yapıldı.”
Arefe günü yakınları için kabir ziyareti gerçekleştiren hemşerilerimize fidan dağıtımı gerçekleştirdik. Arefe gününden Bayramın 3. Günü akşamına kadar tüm hatlarımızdaki otobüs seferlerimiz ücretsizdir.

Müftü Yusuf SARIKAYA/ “Daha Nice Ramazanlara…”

Elazığ İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya’da Bayram vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Müftü Sarıkaya mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden azad olmak” olarak nitelendirilen Mübarek Ramazan-ı Şerifi oruçla, teravihle, sahurla, hatm-i şeriflerle, zekât ve fitrelerle değerlendirdik. Rabbim kabul eylesin.

Bu vesile ile yeni bir Ramazan’a kadar kazanımlarımızın kaybolmamasını temenni eder, daha nice Ramazanlara kavuşmamız arzusu ile tüm Müslüman kardeşlerimin ve El-azizin aziz insanlarının bayramını tebrik ederim.

Tüm şehitlerimizi rahmetle yad eder; gazilerimize sağlık ve afiyetler dilerim. Ülkemizde birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun devamını Allah’tan dilerim. Biz necip millete kötülük planlayanlara Rabbim fırsat vermesin der; daha nice Ramazanlara ve bayramlara kavuşmamızı niyaz ederim.”

M.T


 
Etiketlervali çetin oktay kaldırım mücahit yanılmaz yusuf sarıkaya ramazan bayramı
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.2843     EURO 5.9542     IMKB 102715     ALTIN 223,931    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:45
Güneş 07:07
Öğle 12:42
İkindi 15:40
Akşam 18:08
Yatsı 19:25