ELAZIĞ VALİSİ KALDIRIM’DAN TASARRUF TALİMATI

Elazığ valiliği yeni hizmet binasına taşınırken yaklaşık 3 Milyonluk tefrişat işi Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın talimatlarıyla tasarruf genelgesine uyularak yaptırılmadı.

30 Eylül 2018 Pazar 17:10 < GÜNDEM


Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, tasarruf tedbirleri çerçevesinde bütün kurumları genelgeye uyulması için uyardı...

Elazığ valiliği yeni hizmet binasına taşınırken yaklaşık 3 Milyonluk tefrişat işi Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın talimatlarıyla tasarruf genelgesine uyularak yaptırılmadı.
 
MAKAM ARACINI İSTEMEDİ

Kurumlar eski eşyalar ile taşınırken Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın tefrişat için bakanlıktan ödenek dahi istemediği ve Bakanlık tarafından gönderilmek istenen yeni makam aracını geri çevirdiği öğrenildi.
 
KURUMLAR ESKİ EŞYALARI İLE HİZMET VERECEK

Elazığ Valiliği geçtiğimiz Ağustos ayından itibaren Zübeyde Hanım Caddesi üzerindeki yeni binasında hizmet vermeye başladı.

Çok sayıda kurumunda yer aldığı yeni hizmet binasına taşınan resmi kurumlar eski eşyalar ile birlikte  yeni yerlerini alırken, kurumlar tasarruf olsun  harcama olmasın diye eski eşyaları ile hizmete devam edecek.
 
BÜTÜN KURUMLARI UYARDI

Yeni hizmet binası tefrişat işinin yaklaşık 3 Milyon TL olduğu ve tefrişat işinin Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın talimatı ile engellendiği öğrenildi.

Vali Kaldırım’ın yine İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilmek istenen yeni makam aracını kabul etmediği ve kurumlara hem sözle hem yazılı talimatlar göndererek hassas bir dönemden geçildiği bu süreç de her kurumun tasarruf genelgesine uyması konusunda uyardığı öğrenildi.
 
TALİMATI TAKDİR EDİLDİ

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın yeni valilik binasına taşınırken, ”Eski eşyalar ile birlikte taşınılacak ve eski eşyaların kullanılacağı para harcanmayacağı”  talimatı kamuoyu tarafından takdirle karşılandı.

Elazığ ‘a geldiği günden itibaren halkla iç içe, hizmetlere kendini adamış olan Vali Kaldırım, makama kapanmayıp halkın arasına çıkan, çarşıya pazara giden, halk ile devlet arasında köprü kuran, içimizden biri gibi yaşayan ve halkına yakın duran ender valilerden biri oldu.
 
RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANMIŞTI

Kamu kurum ve kuruluşlarına ilişkin Cumhurbaşkanı genelgesi de Resmi Gazete'de yayımlanmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yer alan Cumhurbaşkanlığı genelgesine göre, kamu kurum ve kuruluşları (belediyeler ve il özel idareleri hariç) ile sermayesinin yüzde 50'sinden fazlası kamu kurum ve kuruluşlarına ait şirketler, kendi mülkiyetlerinde veya tasarruflarında bulunan taşınmazlarıyla ilgili olarak, kamu kurum ve kuruluşları, vakıf, dernek veya bunların şirketlerine, gerçek veya tüzel kişilere, satış, kira, irtifak, takas, tahsis, devir ve benzeri her türlü tasarrufa yönelik işlemlerini, bakanlıklar ile bağlı, ilgili ve ilişkili kamu kurum ve kuruluşlarında bakan yardımcısı, diğer kamu kurum ve kuruluşlarında üst yönetici başkanlığında teşkil ettirilen komisyonlar vasıtasıyla yapacak.
 
HANGİ TEDBİRLER ALINIYOR ?

Tasarruf kapsamında kamuda pek çok alanda tedbir alınacak. Bu sene güvenlik ve acil müdahale araçları (ambulans, polis aracı vb.) dışında araç satın alma ve kiralama yapılmayacak. Araç alma ya da kiralama acil ve zorunlu ise Bakanlar Kurulu kararı ile ve üst sınıra uyularak yapılacak. 
 
50 BİN KAMU LOJMANININ SATIŞ SÜRECİ BAŞLADI

Kamu hizmet binası yapımı zorunlu durumu harici durdurulacak. Acil ihtiyaç olmayan ihaleler de askıya alınacak. Birleşen ya da kapanan bakanlık binaları ihtiyaca göre değerlendirilecek. İhtiyaç fazlası kamu binaları satılabilecek ya da kiralanacak.  50 bin kamu lojmanının satış süreci başlatıldı.  Sosyal tesislerin satışı da gündeme alındı.
Kaynak: elazighakimiyethaber.com

M.T

 
Etiketlervali çetin oktay kaldırım elazığ valiliği ekonomi
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • Vedat Sarman - 01 Ekim 2018 Pazartesi 16:40
    Tşk, ğeç de olsa yapıldığı için mutluyum, kanaat. Ve İSRAFI en başta DEVLETE UYGULANMALIKİ ÖRNEK OLSUN.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3738     EURO 6.0725     IMKB 90529     ALTIN 213,679    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:58
Güneş 07:27
Öğle 12:24
İkindi 14:49
Akşam 17:10
Yatsı 18:33