ELAZIĞ’A YATIRIMA GELEN DUBAİLİ YATIRIMCILARA ARAZİ TAHSİS ENGELİ

Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın çalışmaları sonucu Elazığ’da devasa bir yatırım yapmak isteyen Dubaili yatırımcılar Fırat Üniversitesi'nin arazi tahsis engeli ile karşılaştı…

13 Aralık 2017 Çarşamba 21:11 < GÜNDEM


Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın çalışmaları sonucu Elazığ’da devasa bir yatırım yapmak isteyen Dubaili yatırımcılar arazi tahsisi engeli ile karşılaştı…

Fırat Üniversitesi’nin Malatya yolundaki arsasında yatırım yapmak isteyen Dubaili yatırımcılara, Üniversitenin arsayı vermeye sıcak bakmadığı öğrenildi.

Elazığ’a 1 Milyar Dolarlık yatırım yapacak olan Dubaili yatırımcılar Salı günü Elazığ’a ikinci kez gelmiş ve Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım başkanlığında toplantı yapılmıştı.

Yapılan toplantıda Dubaili yatırımcılar Elazığ’a yapacakları devasa yatırım hakkında il yöneticileri, STK Temsilcileri ve Medya Temsilcilerine bilgi vermişti.

BÜYÜK HEYECAN OLUŞTURMUŞTU

Elazığ’la birlikte ülke genelinde büyük ses getiren bu yatırım haberi Elazığlıları heyecanlandırmış ve vatandaşlar büyük bir heyecan içerisinde yatırımın başlamasını merakla beklemişlerdi.

Üniversite ve Sağlık Yaşam Merkezi’nden oluşan bir yatırımı kendi imkanlarıyla yapacak olan Dubaili Yatırımcılara Elazığ’da çeşitli arsalar gösterilmiş Dubaili yatırımcılar da Fırat Üniversitesi’nin Malatya Yolundaki arsasını uygun görmüştü.

ÜNİVERSİTE TAHSİS MUVAFAKATNAMESİNİ VERMEDİ

Yani Dubaili yatırımcılar devasa yatırımlarını Fırat Üniversitesi’nin arsasında yapmak istiyorlardı. Ancak Fırat Üniversitesi’nin arsasını vermek istemediği öğrenildi.

Yatırımla ilgili resmi sürecin başlaya bilmesi için Fırat Üniversitesi’nden talep edilen tahsis muvafakatnamesini Üniversitenin vermediği öğrenildi.

“BASIN ÖNÜNDE KONUŞMAK İSTEMİYORUM”

Toplantıya katılan Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Hasar:

“İşin doğrusu bu yatırımdır. Bu ticarettir. Bu yatırımın önünde kimse durmuyor. Biz de durmayız. Ancak farklı yer alternatifleri sunulmalıdır. İşin doğrusu burada da basın önünde de konuşmak istemiyorum.

Fırat Üniversitesi şuanda mevcut yerinde şehrin merkezinde kalmış bir yer. Hakikaten sıkışmış bir durumda. Bununla ilgili bizim master planımız var.” demişti.

ŞİMDİ NE OLACAK?

Üniversitenin bu kararı Dubaili yatırımcıların Elazığ’a yatırım yapmasına engel olabileceği değerlendiriliyor. Önümüzdeki süreçte ne gibi gelişmeler yaşanacağı ise merakla bekleniyor.

Kaynak: elazigsonhaber.com

 ELAZIĞ’A YATIRIM İÇİN SIRADA SUUDİLER VAR - TIKLAYIN 

M.T

 
Etiketlervali çetin oktay kaldırım elazığ valiliği fırat üniversitesi
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3162     EURO 6.0382     IMKB 99274     ALTIN 219,783    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:40
İkindi 15:17
Akşam 17:40
Yatsı 19:01