ELAZIĞ’DA BAYRAM COŞKUSU-VALİ KALDIRIM’DAN BAYRAM MESAJI

Namaz öncesi İl Müftü Yardımcısı Muhammed Zahid Belek yaptığı vaazında milli birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekerek ibadetlerde asıl olanın gösteriş değil samimiyet olduğunu ifade etti...

21 Ağustos 2018 Salı 08:20 < GÜNDEM


Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ’da vatandaşlar Kurban Bayram namazı için sabahın erken saatlerinde başta İzzetpaşa Camii olmak üzere tüm camileri doldurdu...
 
Namaz öncesi İl Müftü Yardımcısı Muhammed Zahid Belek yaptığı vaazında milli birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekerek, ibadetlerde asıl olanın gösteriş değil samimiyet olduğunu ifade etti.
 
Vatandaşların kurban keserken öncelikli olarak temizlik ve hijyene dikkat etmesi gerektiğini hatırlatan Belek, Allah katında kurbanın kilosu ile değil takva ve paylaşımla değer kazanacağının altını çizdi.
 
Vaazın ardından hep birlikte saf tutan vatandaşlar bayram namazını kıldı. Namazın ardından tekbirlerle minbere çıkan İmam Hatip Mahmut Şakir Coşkun bayramın anlam ve önemini anlatan bir hutbe irad etti.
 
Bayram namazını İzzetpaşa Camii’nde kılan Vali Çetin Oktay Kaldırım ve İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül namazın ardından vatandaşlarla bayramlaştı.
 
Vali Çetin Oktay Kaldırım sosyal medya hesabından yaptığı kutlama mesajında ise şu ifadelere yer verdi:
 
 
“Kıymetli Elazığlı hemşehrilerimiz başta olmak üzere tüm aziz milletimizin Kurban Bayramı'nı tebrik ediyor, mübarek bayramın ülkemiz, milletimiz ve tüm İslâm Alemine hayırlar getirmesini Yüce Mevlamdan niyaz ediyorum.”


M.T

 
Etiketlerkurban elazığ müftülüğü vali çetin oktay kaldırım
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:31
Güneş 06:56
Öğle 12:13
İkindi 14:55
Akşam 17:19
Yatsı 18:38
DÖVİZ KURLARI
USD 5.4835     EURO 6.1905     IMKB 92709     ALTIN 211,651