ELAZIĞ'DA İNŞAAT, MOBİLYA VE DEKORASYON FUARI KAPILARINI AÇTI

Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi ve Ticaret Sanayi Odası işbirliğinde inşaat, mobilya ve dekorasyon fuarı açıldı...

12 Ekim 2017 Perşembe 22:04 < GÜNDEM


Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi ve Ticaret Sanayi Odası işbirliğinde inşaat, mobilya ve dekorasyon fuarı açıldı...

Elazığ’da İnşaat, Mobilya ve Dekorasyon Fuarı il protokolü, firma temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla açıldı.

10 bin metre kare açık, 4 bin metre kare kapalı alanda düzenlenen fuara 70 firma ve 200 markanın katılıyor.

 “İnşaat Sektörünün Önemi Her Geçen Gün Artmaktadır”

İnşaat sektörünün Türkiye açısından önemli çarklardan birisi olduğunu belirten Vali Yardımcısı Erkan Kaçmaz:

“İnşaat sektörünün toplam nüfusumuzun yüzde 8’ine gelir sağladığını, ekonomiye dolaylı etkisinin yüzde 33 civarında olduğunu, istihdamdaki payının yüzde 12 olduğu düşünürsek bu önemi bir daha görmüş oluruz. İnşaat sektörü ilimiz açısından da önemini her geçen gün artırmaktadır. Bu önem vesilesi ile fuarımızın açılışını gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullanarak fuarın Elazığ’a hayırlar getirmesini temenni etti.

“Yapmış olduğumuz çalışmalar 2017 yılında etkisini büyük oranda göstermektedir”

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz; son 4 Yıl İçerisinde 44 Bin Konut İnşaatın çok farklı ve bileşenlerinin bulunduğu bir alan olduğunu belirterek:

“Sadece bir dairenin yapımında 150 farklı sektör yer alır ve bu 150 farklı sektöründe asgari 23 bin malzeme kullandığını söylersek bu alanın ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmış olur. Barajlardan binalara, yollardan okullara, hastanelerden değişik alanlara girdiğimizde karşımıza inşaat çıkar. Elazığımız da inşaat sektörünün gelişimi ve büyümesi noktasında yapmış olduğumuz çalışmalar 2017 yılında etkisini büyük oranda göstermektedir.

Özellikle şehrimizin önümüzdeki 100 yılını etkileyecek olan imar revizyonu sonucu 2017 yılı sonunda ada bazlı ve site bazlı konut yapımı hızla artmıştır. Elazığ’ımız son dört yıl içinde 44 bin konutun satılmasıyla önemli bir sektör alanının içinde olduğunun bir göstergesi olmuştur”

“Fuarla İlimizin Ekonomisi ve Sanayisini Canlandırmamız Gerektiğine İnanıyorum”

Fuarların, firmaların hedef pazardaki ürünleri tanıma ve teknolojik yenilikleri yakından takip edebilme imkanı sağladığını dile getiren Elazığ TSO Başkanı İdris Alan:

“Küreselleşme ile birlikte uluslar arası ticaretin çok hızlı ve dinamik bir şekilde geliştiği günümüzde bu organizasyonların önemi kesinlikle yadırganamaz. Bu nedenle ilimizin ivedi şekilde kalıcı fuar alanı sorununu çözerek bu fuarları sektörel anlamda sürekli hale getirmek ve yıl içerisinde birden fazla fuarla ilimizin ekonomisi ve sanayisini canlandırmamız gerektiğine inanıyorum. Sözlerimi tamamlarken bu organizasyona büyük önem veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmalar sonrası protokol üyelerine plaket verilmesinin ardından açılış kurdelesi kesildi. Açılışın ardından protokol üyeleri fuar alanını gezerek yetkililerden bilgi aldı.

70 firmanın stant açtığı fuarın 15 Ekim tarihine kadar süreceği bildirildi.

      FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN    

Fotoğraflar: Turan Doğru – Burak İsmail Yerlikaya

M.T
 
 
Etiketlermücahit yanılmaz idris alan elazığ valiliği elazığ belediyesi tso
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:38
Güneş 06:01
Öğle 12:23
İkindi 15:50
Akşam 18:34
Yatsı 19:51
DÖVİZ KURLARI
USD 6.2046     EURO 7.2854     IMKB 96121     ALTIN 240,526