ELAZIĞ’DA KYK’LI ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ SABAH NAMAZINDA BULUŞTU

Elazığ'da Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında kalan öğrenciler, Üniversite Camisi'nde sabah namazında buluştu...

28 Ekim 2018 Pazar 14:58 < GÜNDEM


Diyanet İşleri Başkanlığı ile Kredi ve Yurtlar Kurumu arasında yapılan protokol gereği ‘Sabah Namazı Buluşmaları’ devam ediyor…

Elazığ'da Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında kalan öğrenciler, Üniversite Camisi'nde sabah namazında buluştu.

Ömer Bilginoğlu ve Ahmet Kabaklı Yurdunda kalan öğrenciler, sabah namazını kılıp dua ettikten sonra İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya'nın güzel ahlak ile ilgili sohbetini dinledi.

SARIKAYA/ “BİR ARAYA GELİP HASBİHAL EDİYORUZ”

Yurtlarda kalan öğrencilerle ayın belli günlerinde sabah namazlarında bir araya geldiklerini ifade eden Müftü Sarıkaya, gençleri okumaya yönlendirdiklerini ve bundan büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek:

"Bu yurtlarda Müftülüğümüz tarafından görevlendirilen rehber hocalarımız var. Hocalarımız öğrencilerimize ulaşıp onlarla gönül birliği kuruyorlar ve bizlerde belli zamanlarda bu öğrenciler ile bir araya gelip hasbihal ediyoruz." dedi.

DÖNER/ "CAMİLERİN NEŞESİ İNSANDIR"

Bu tür buluşmalar ile gençlere farkındalık yaratmak istediklerini belirten Elazığ KYK Müdürü Süphi Döner ise:

"Bundan sonra her ay gençlerimiz ile sabah namazını toplu kılacağız. Bu etkinliğe tamamen gönüllü olarak yurtlarımızda gençlerimiz katılıyor. İstekli olan gençlerimiz namaz için bir araya geliyorlar. Camilerin neşesi insandır." Şeklinde konuştu.

M.T


 
 
Etiketlerelazığ müftülüğü yusuf sarıkaya kyk
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:33
Güneş 06:58
Öğle 12:14
İkindi 14:54
Akşam 17:18
Yatsı 18:37
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3165     EURO 6.0196     IMKB 93297     ALTIN 208,567