ELAZIĞ’DA MİLLETVEKİLİ SAYISI DEĞİŞTİ Mİ?

Kesin olmayan sonuçların açıklanmasının ardından Elazığ’da partilerin kaç milletvekili çıkardığı netlik kazanmadı…

25 Haziran 2018 Pazartesi 00:30 < GÜNDEM
 

Kesin olmayan sonuçların açıklanmasının ardından Elazığ’da partilerin kaç milletvekili çıkardığı netlik kazanmadı…

İl seçim kurulunun açıkladığı sonuçlara göre AK Parti’nin 4, CHP ise 1 milletvekili kazandığı yönünde hesaplar oldu.

AK Parti cenahı 4 Milletvekilliğini kendilerinin kazandığını iddia ederken, sonuçlara itiraz eden MHP 1 milletvekilliğini kendilerinin kazandığını ifade ettiler.

MHP İL SEÇİM KURULU’NA İTİRAZ ETTİ

Gerçekleştirilen seçimin ardından Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Teşkilatı seçim sonuçlarına itiraz ederek İl Seçim kurulunun önüne gittiler ve oyların tekrar sayılmasını talep ettiler.

MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver yapmış olduğu açıklamada: “Elazığ’daki Milletvekili dağılımı AK Parti: 3, MHP: 1, CHP:1 dedi ve ekledi; 10 defa da olsa, Bin defa da olsa sayarız, buradayız” dedi.

IŞIKVER/ “ALLAH İÇİN GELİN SAHİP ÇIKIN”

MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver İl Seçim Kurulu önünde yaptığı konuşmada:

“Bütün Ülkücüleri göreve davet ediyorum. Buradan yıllardır yok bu memlekette niye Ülkücüler vekil çıkaramıyor, yok Milliyetçi Hareket Partisi şöyle oldu, böyle oldu, yok 10 Bin oy alacaklar, yok burada MHP artık vekil çıkaramaz, yok şu geldi şu liste şunu beğenmedim, şunun şekli hoşuma gitmedi, vebali, ahı boynunuzdadır.

Kim ki burada liste kaygısıyla kendi nefis atına binerek burada davanın menfaatlerini şahsi menfaatlerine atmışsa ona da sesleniyorum, onlara da sesleniyorum. Allah için gelin sahip çıkın. Bu hareketin 10 senede, 20 senede bir vekili çıkıyor. Biz sonuna kadar saydıracağız. İçeride avukatlarımız var. Onur Köseli aslan gibi içeride bekliyor. Bu davanın vebali senin sırtındadır dedim. Gireceksin, oradan bu seçimi alıp çıkacaksın. 312 Bin tane oy kullanılmış.

Şu anda 3 Bin, 4 Bin fazlamız var. Eğer son dakika bir mucize olmazsa biz bu seçimi kazanmışız kardeşim. Öyle caddeye çıkarak, çalgıyla, çengiyle yok ben kazandım oldu bittiye getirerek olmuyor. Sizden çok savunduk Cumhurbaşkanını. Sizden fazla savunduk Cumhur İttifakını. Nefis atına bindiniz” ifadelerini kullandı.

ELAZIĞ'IN MİLLETVEKİLİ TABLOSU DEĞİŞTİ Mİ

27. Dönem Milletvekili seçiminde 43 oyla milletvekilliğini kaybeden MHP'nin itirazını dikkate alan YSK gece geç saatlerde açıklama yaparak Elazığ milletvekili dağılımında MHP'nin de yer aldığını bildirdi. Bu tabloya göre Elazığ'da AK Parti 3, MHP 1, CHP 1 milletvekili çıkarmış oldu.

Yetkililer, henüz yurt dışı oylarının da tam olarak sayılmadığını, bu şekli ile MHP’nin önde olduğunu ifade ettiler. Yurt dışı seçimlerinin de gelmesinin ardından sonucun açıklanacağı yönünde bilgi verdiler.

MHP İTİRAZ ETTİ LİSTE DEĞİŞTİ, AK PARTİ İTİRAZ ETTİ LİSTE YİNE DEĞİŞTİ

Bunun üzerine Adliye önüne AK Partili seçmenlerde geldi. Yapılan itirazların üzerine YSK tekrar çalışma başlattı ve yurt dışı oylarının sayılacağını açıkladı.

MHP YENİDEN İTİRAZ EDECEK

Yaşanan bu gelişmenin ardından MHP'lilerin sonuçlara yeniden itiraz etmesi beklenirken, kesin sonucun ilerleyen saatlerde alınması bekliniyor.


 SEÇİM SONUÇLARI İÇİN - TIKLAYIN 
 MERKEZ VE İLÇE SONUÇLARI İÇİN - TIKLAYIN 
 
Etiketlergenel seçim ak parti elazığ mhp
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.8185     EURO 6.5474     IMKB 97037     ALTIN 239,080    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:08
Güneş 05:37
Öğle 12:28
İkindi 16:10
Akşam 19:09
Yatsı 20:31