ELAZIĞ’DA YARIŞMA 1’NCİLERİ UMREYE GÖNDERİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Müftülüğü tarafından 2017 yılı içinde organize edilen Umre Ödüllü Temel Dini Bilgiler Yarışması’nda birinci olan öğrenciler kutsal topraklara uğurlandı…

21 Ocak 2018 Pazar 21:54 < GÜNDEM


İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Müftülüğü tarafından 2017 yılı içinde organize edilen 'Umre Ödüllü Temel Dini Bilgiler Yarışması’nda birinci olan öğrenciler kutsal topraklara uğurlandı…

Elazığ genelinde düzenlenen yarışmada; İçme Ortaokulu ve Merkez Anadolu Lisesi öğrencileri birinci olmuştu. 6 Öğrenci hediyelerine kavuştu ve ödül olarak Umreye gönderildi.

Elazığ Havalimanı’nda gerçekleştirilen uğurlama programına, İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, okul idarecileri ve öğrencilerin aileleri katıldı.

Umre için yola çıkan öğrenciler, oldukça heyecanlı olduklarını belirterek yarışmayı düzenleyenlere teşekkür ettiler.

GÜRTÜRK/  “BU TÜR ORGANİZASYONLAR DEVAM EDECEK İNŞALLAH”

İl Mili Eğitim Müdürü Gürtürk, bu tür organizasyonlara devam edeceklerini söyleyerek:

“Bu gün öğrenciler dünden itibaren tatile girdiler inşallah. Geçen yıl temel dini bilgiler yarışmasında İçme Ortaokulumuz okullarda birinci olmuştu. Liselerde de merkez Anadolu Lisesi birinci olmuştu. Müftülüğümüz ile yaptığımız çalışmalarda müftülüğümüz bu organizeyi yapmıştı. Onlar tarafından götürülüyorlar. Öğrenciler benden götürmek onlardan. İnşallah bahtları açık olsun diyorum. Çocuklarımızdan da inşallah dua bekliyoruz.

Afrin’e girmiş askerlerimize başarılar, güç ve kuvvet diliyoruz. İnşallah hocamızda burada Fetih Suresi’ni okuyarak fetihlerimizi gerçekleştirmiş olacağız.

Ben çocuklarımızın yolları açık olsun diliyorum. Sayın hocamıza da müftümüze de katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi yetiştiren öğretmenlere idarecilere de hepsine buradan teşekkür ediyorum. Toplam 6 öğrencimiz gidiyor. Derece yapan öğrencilerimiz. Hocamızla da görüştük. Bundan sonra inşallah öğrencilerimiz için bu tür organizasyonlar devam edecek…” ifadelerini kullandı.

SARIKAYA/ “YAVRULARIMIZA HAYIRLI OLSUN DİLİYORUM”

Uğurlama töreninde bir değerlendirme yapan İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya ise şöyle konuştu:

“Böyle bir programa mübarek mekâna göndermeye vesile olmamız nedeniyle Allah’a hamt ediyoruz. Sayın milli eğitim müdürümüz ifade ettiler. İl Milli Eğitim ile İl Müftülüğü tarafından umre ödüllü temel dini bilgiler yarışması düzenlendi. Günü geldi ve çocuklarımızı yarıyıl tatilinde kutsal topraklara gönderiyoruz. Hocamın da dediği gibi 3 liseden 3 de ortaokulundan olmak üzere 6 öğrencimiz için Türkiye Diyanet Vakfı Elazığ Şubesi olarak finans sağladık.

Ben daha önce öğrenci grupları ile kutsal topraklara gittim. Gerçekten çok bereketli oluyor. Genç oldukları için yürekleri temiz yavrularımızın sağlık ve afiyet ile gidip gelmelerini temenni ediyorum.

Bu arada Altın Çevre Kur’an Kursumuz’dan Yusuf Yazar Hocamız’ın 31 öğrencisi hafızlık belgesi aldı. Onlarda sağolsun bir organize yaptılar ve hafızlarımızda umreye gidiyorlar. Bu kafilede üniversite ve lise öğrencileri bulunduğu için toplam 168 kişilik bir grup oluşmuş oldu.

Ben yavrularımıza hayırlı olsun diliyorum. Güle güle gitsinler diliyorum. Bize dua etsinler. Bol dua etsinler. Öğrenciler Afrin operasyonunu unutmayacak. Orada mutlaka tabi ki inşallah güzel bir şekilde gönül dünyaları gönül çantaları dolu olarak dönsünler diyoruz.”

“Dualarımızla Manevi Anlamda Destek Olacağız”

Türk Ordusu'nun başlattığı Afrin harekatı ile ilgili de konuşan Müftü Sarıkaya:

“Biliyorsunuz kahraman ordumuz Afrin’e harekat başlattı. Vatanımızı ülkemizi, hatta bırakın onu Suriye’deki Müslümanları ve belki de dünyada ki Müslümanları korumak ve gözetmek anlamında Türkiye üzerine düşeni yapıyor.

Şuanda Mehmetçiklerimiz orada nöbetler. Allah onlarında yar ve yardımcı olsun. Onun için biz burada Fetih Suresi'ni okuyarak fethi müjdeleyen Rabbimizden bu operasyonda da bir tek kişinin bile burnu kanamadan dönmesini niyaz etme amacı ile böyle bir organize yapacağız.

Tüm Türkiye genelinde de Diyanet İşleri başkanımız Ali Erbaş bunu mesaj olarak çekti. Bütün camilerimizde yatsı namazında ve sabah namazında bu program devam edecek.

Sabah namazında bizde İzzet paşa caminde inşallah böyle bir programı icra edeceğiz. Vakti hazırlıkları devletimiz yaptı bize düşen dua ettik. Manevi anlamda destek olmaktır.” şeklinde konuştu.

Uğurlama töreninde hazır bulunan Merkez Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Nebi Gerek ve İçme İlk ve Ortaokulu Okul Müdürü Fahri Karataş ise öğrencilerini umreye göndermenin mutluluğunu yaşadıklarını belirttiler.

M.T


 
 
Etiketlermilli eğitim yusuf sarıkaya fevzi gürtürk elazığ müftülüğü türkiye diyanet vakfı
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3162     EURO 6.0382     IMKB 99274     ALTIN 219,783    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:40
İkindi 15:17
Akşam 17:40
Yatsı 19:01