ELAZIĞSPOR 2. BAŞKANI KARAHAN ÇELİK GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ-VALİ KALDIRIM'DAN DESTEK

Elazığspor 2. Başkanı Karahan Çelik gündemi değerlendirdi. Vali Çetin Oktay Kaldırım Tatos'un 50 Bin Euro’luk gecikmiş bonservis bedelini karşıladı...

20 Mart 2018 Salı 16:55 < SPOR

 
Play-Off mücadelesini sürdüren ancak ekonomik sıkıntılarını gideremeyen Tetiş Yapı Elazığspor’a Vali Çetin Oktay Kaldırım’dan kritik bir destek geldi…
 
Elazığspor Mali işlerden Sorumlu 2. Başkanı Karahan Çelik, Tatos’un 50 Bin Euro’luk gecikmiş bonservis bedelinin Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın desteğiyle ödendiğini açıkladı…
 
Eğer bu borç ödenmeseydi FIFA tarafından ciddi yaptırımların uygulanabileceğini dile getiren Çelik ayrıca play-off hedefimizle ilgili de görüşlerini de belirtti. Karahan Çelik ayrıca kurumlara da çağrıda bulundu.
 
Karahan Çelik; Kanal Fırat Ekranlarında yayımlanan Coşkun Kamaç’ın hazırlayıp sunduğu Maraton programında önemli açıklamalarda bulundu.
 
TFF VE SPOR TOTO’DAN HİÇBİR ŞEKİLDE GİRDİ SAĞLAYAMIYORUZ
 
Gaziantep galibiyetini değerlendirdikten sonra kulübün son mali durumu hakkında bilgiler veren Karahan Çelik:
 
 “Çok karakterli bir oyuncu topluluğuna sahibiz. Daha küçük çaplı ekonomik krizlerde bile farklı takımlarda kulübü FIFA’ya bile şikâyet edebildiklerini gördük. Futbolcularımız ellerinden geleni gösteriyorlar. Onları hiçbir şekilde suçlamamak gerekir. Aşırı bir borç yüküyle kulübü devralmıştık. Borçlarımız azaldı ancak kaynak yok. 20 Milyon TL gibi bir borcumuz var şu an.
 
Bizim bu yıl yaklaşık bütçemiz 21 Milyon TL kadar. Bir de borç ödemesi var. Bunların eritilmesi zaruri… İşin ciddi yaptırımları söz konusu… Böyle bir kulübüz. Geliri olmayan bir kulübüz. TFF ve Spor Toto’dan hiçbir şekilde girdi sağlayamıyoruz.” Dedi.
 
BU GELİRLER TEMLİKE GİDİYOR
 
“Bu gelirler temlike gidiyor. En az 13-14 Milyon bir girdi oluyor temlik olmadığı takdirde. Kolin hem de Tetiş Yapı’ya teşekkür ediyoruz. Bunlardan en düşük olarak 2 Milyon TL girdi oluyor kulübe. Deplasmanlar için alınan bağışlar var. Bu kulübün böylece 18 Milyon gibi yıllık bir girdisi olabilir. Bizim 1 yıllık futbolcu sözleşme tutarımız yaklaşık 12 Milyon TL civarında. İşin içine bir de her maç prim olayı giriyor. Bunun da yaklaşık 3 buçuk Milyon TL bir maliyeti var. Toplamında ise takım maliyeti 15 Milyon TL’yi geçmiyor.
 
Destek almadan kendi yağımızda kavrulabiliriz ama maalesef böyle olmuyor çünkü TFF ve Spor Toto’dan destek alamıyoruz. Bu süreç Mayıs ayından da öteye gidecek. Hal böyleyken planlama yapmak da zor.” Şeklinde konuştu.
 
VALİ KALDIRIM’DAN KRİTİK DESTEK
 
Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın prim konusunda desteğinin yanı sıra Tatos’un 50 Bin Euro’luk bonservis sorununda da devreye girdiğini açıklayan Karahan Çelik:
 
“Ekonomik sıkıntılar sportif anlamda takımı mutlaka etkiliyor. Sonuçta futbolcuları da profesyonel olarak görmek lazım. Onlar da ücretle işini yapıyor. Birisinin ücretini almadan iş yaptığını düşünün ve ne kadar verimli olabilir. Oyuncu arkadaşlarımız sadece 90 dakika maç oynayıp evine gitmiyor. Maddi sorunlar mutlaka onları etkiliyor. Bizlere güveniyorlar. En çok sorun yaşayan ancak sahaya en az sorun yansıtan takımlardan biriyiz. Başarıya inanıyorlar.
 
Destek anlamında Gaziantepspor maçı öncesinde Sayın Valimizin desteği oldu. 3 primden birini Sayın Valimizin destekleriyle ödedik. Sadece bunu yapmadık. Çok elzem bir FIFA ödemesi vardı ve ceza da alabilirdik. Tatos’un gecikmiş bonservis bedeli olan 50 Bin Euro’luk bir ödeme vardı. Sayın Valimizin desteğiyle bunu da ödedik.
 
Bunlar önemli ödemelerdir ve FIFA bu tür sorunlara acımasızca ceza verebiliyor. Bundan sonra da hem valimizin hem de belediye başkanımızın takımı yalnız bırakmayacağını düşünüyorum. Belediye başkanımız da takımın kamp yaptığı otele gitmişti. Prim sözü de verildi ve bu da motivasyonu arttırdı. Bu yıl da Belediye başkanımızın destekleri vardı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Biz kulübü borçsuz devralsaydık Süper Lig’e çok rahat çıkabilirdi.”ifadelerinde bulundu.
 
FIFA DOSYALARINA 700 BİN EURO BORÇ KALDI
 
Elazığspor’un FIFA dosyalarındaki borçlarına ilişkin bilgiler de veren Çelik şöyle konuştu:
 
“Maddi sıkıntıdan dolayı aksatılan borçlar var. 37 Dosyadan 3 ya da 4 dosyamız kaldı. İlk göreve geldiğimizde 12 Milyon 800 Bin Euro FIFA dosyası borcu vardı ve faizler hariç. Şu an toplam FIFA ödemelerimiz, kalan taksitlerimiz tahminen 700 Bin Euro civarındadır.”
 
TESİSLERİMİZE 2 ADET ANTRENMAN SAHASI YAPSINLAR
 
Altyapıya emek vermek gerektiğini ifade eden ve Devlet kurumlarına da çağrıda bulunan Çelik:
 
“Belediye, Özel İdare, bölge müdürlükleri yasa gereği yani hiçbir devlet kurumu profesyonel futbol kulüplerine nakdi yardımda bulunamaz. Bu kurumlarımızın yıllık bütçeleri milyar TL’leri geçiyor. Nakit para istemiyoruz. Gelsinler tesislerimize 2 adet antrenman sahası yapsın. Biz de altyapıdaki futbolcularımıza güzel bir çalışma alanı sağlayalım. Elazığspor’un sadece paraya değil tesislerde de yatırıma ihtiyacı var.” Dedi.
 
PLAY-OFF POTASINDAKİ TAKIMLARIN HEPSİNİ YENEBİLİRİZ
 
Ligin bitimine az bir süre kaldığına işaret eden ve Elazığspor’un Play-Off şansını değerlendiren Karahan Çelik:
 
“Ligin bitimine az bir süre kaldı. Play-off şansımızı sonuna kadar devam ettirmemiz gerekiyor. Play-Off potasındaki takımların hepsini yenebilecek potansiyeldeyiz. Play-Off’a kalırsak final maçlarında şansımız çok yüksek olacak diye düşünüyorum.
 
Kadro derinliğimiz de söz konusu. Mesela Ümraniyespor’un kadro derinliği sorunu var. Birkaç futbolcusu olmayınca takımın dengeleri alt üst oluyor. Biz devre arasındaki transferlerle eksikliği gidermiş olduk. Hemen her mevkide alternatif ve kaliteli oyuncularımız var.” Şeklinde konuştu.
 
 ST 1. LİG’DE SON 6 HAFTA HEYECANI VE PLAY-OFF HESAPLARI - TIKLAYIN 
 

 
Etiketlerkarahan çelik vali çetin oktay kaldırım andreas tatos play-off
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • ali taş - 20 Mart 2018 Salı 21:13
    Rabbim size yardım etsin..nasıl bir gayret gösterdiğinizi yakinen takip edebilen biri olarak söylüyorum..tff den gelen destek paraları, spor toto, lig tv, iddia vb gelirler eski başkanın hesabına gidiyor çünkü temlik koymuş..oysa mesela altyapıda oynayan yüzlerce yetenekli elazığ çocuğu imkansızlıklar içinde adeta sefilleri oynuyor..biraz vicdanlı biri elazığın bu değerli yetenekleri elazığ çocuklarının hatrı için bile olsa temliği kaldırır..elazığı seven biri böyle yapar..elazığspora desetek verdiği için belediye başkanımız mücahit yanılmaz inşallah tekrar belediye başkanı olur..çünkü altyapı sporcusunun önemini çok iyi bilen vizyon sahibi biri..sedat karataş ve karahan çelik inde elazığspor için yaptıklarından dolayı milletvekili olmalarını canı gönülden istiyorum..ister süper lige çıksınlar isterse çıkmasınlar hiç önemli değil..bu arada diğer kurumlarında elazığspora antrenman sahası kazandırmaları gerekir..hatta geç bile kaldılar..bu kurumları sayın valimiz harekete geçirebilir..
DÖVİZ KURLARI
USD 5.7445     EURO 6.4830     IMKB 99835     ALTIN 243,334    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:54
Güneş 06:16
Öğle 12:35
İkindi 16:02
Akşam 18:44
Yatsı 20:01