ELAZIĞSPOR BAŞKAN ADAYI NECATİ ERDEM BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Elazığspor Kulüp Başkanlığı’na aday olan işadamı Necati Erdem düzenlediği basın toplantısında iddialı şeyler söyledi…

24 Mayıs 2018 Perşembe 19:13 < SPOR


Elazığspor Kulüp Başkanlığı’na aday olan işadamı Necati Erdem düzenlediği basın toplantısında iddialı şeyler söyledi…

18 Mayıs’ta çoğunluk sağlanamadığı için ertelenen ve 26 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilecek olağan mali ve olağanüstü genel kurul öncesinde Necati Erdem’den yeni bir açıklama daha geldi.

“KİM ADAY OLURSA OLSUN ADAYLIKTAN ÇEKİLMİYORUM”

Belediye’de aday çıkarırsa biz gelip kongrede adaylığımızı koyacağız diyen Başkan adayı Erdem:  

“Cumartesi günü Elazığspor’un olağanüstü kongresine ben, kulüp başkanı adayı olarak, yönetim kurulu olarak tamamıyla katılacağız. Yalnız şunu söyleyeyim; kim aday olursa olsun, bizim kulüp başkanlığına adaylıktan çekilme gibi durumumuz yok. Yani kim aday olursa olsun Belediye’de aday çıkarırsa biz gelip kongrede adaylığımızı koyacağız. Genel kurul üyeleri bize teveccüh ettiği taktirde projelerimizi yerine getireceğiz. Teveccüh etmediği taktirde seçilen kulüp başkanını tebrik edip ayrılacağız salondan” ifadelerini kullandı.

“KİMSEYE DE AĞLAYACAK HALİMİZ YOK”

Göreve gelmesi durumunda tüzüğü tamamen değiştirip divan kurulu sistemini yerleştireceklerini aktaran Erdem:

“Benim projelerim var. Bu projeleri yerine getirmeyi buradan taahhüt ediyorum. Birincisi Elazığspor tamamıyla tüzüğü değişmesi lazım. İkincisi, divan kurulunu oluşturacağız. Divan kurulunu da Elazığspor’da geçmişte futbol oynamış deneyimli büyüklerimiz var.

Mesela Münir Hoca olsun, Ahmet Gülmez olsun, bunun gibi arkadaşlarla divan kurulu oluşturacağız. Elazığspor Fenerbahçe, Beşiktaş, üç büyükler, dört büyükler ne ise aynen onu uygulamak mecburiyetinde. Bunu uygulamadığımız zaman Elazığspor hiçbir mesafe alamaz. Evvela buradan başlamamız lazım. İkincisi herkes korkuyor futbolcular gitti diye. Hiç kimse endişelenmesin; buraya çok iyi futbolcuları alacak gücümüzde var. Kimseye de ağlayacak halimiz yok” şeklinde konuştu.

“BELEDİYE ELAZIĞSPOR’DAN ELİNİ ÇEKSİN”

Belediye’nin Elazığspor’dan elini çekmesi gerektiğini iddia eden Başkan Adayı Necati Erdem:

“Bu yönetim iyi niyetli ama başarısız, bilmiyorlar. Başarısız üstüne basa basa söylüyorum. Kesinlikle bu sene şampiyon etmemek için elinden geleni yaptılar. Yani art niyetli olarak değil, bilmiyorlar. Krizi idare edemiyorlar. Krizi idare edemeyen yönetim mümkün değil, beş senede kalsa bunlar götüremezler. Belediye Elazığspor’dan elini çekmesi lazım. Benim kendi görüşüm. Belediye Başkanı’nın ne yapması lazım? Kim seçilirse seçilsin. Diğer arkadaşlar var, 30 yaşındaki arkadaşlar Burak Bey; aday olmuş kendisini tebrik ediyorum. Bazıları diyor yapamaz edemez ama ben Elazığ’da 28 yaşında Kulüp başkanı oldum. Olabilir demiyorum bunların arkasında ben kefilim demiyorum”

“BELEDİYE BU İŞİN ARKASINDA OLDUĞU MÜDDETÇE BU İŞİN YÜRÜYECEĞİNE İNANMIYORUM”

“Belediye Elazığspor’un üstünden çekilmediği vakit Elazığspor’dan hiçbir hayır beklemeyin. Belediye Başkanı ne yapacak? Kim kazanırsa yanına gidecek Elazığspor’a yardım edecek elinden geldiği kadar. Biz kazandığımız vakit kendisinin yanına gideceğim, ziyaret edeceğim. Yardım ederse izah edeceğim, yardım etmediği vakitte de basınla paylaşacağım. O zaman kamuoyuna bırakacağız. Ne kadar samimidir, nasıl samimi değildir.

Ama belediye Başkanı yönetim seçecek diye bir şey yok. Böyle bir şey olduğu vakit o zaman Elazığspor Belediye’nin işini alsın. Kulübü Belediye’nin içerisinde barındırsın. Belediye’nin bu olayını eleştiriyorum. Samimi söylüyorum; Belediye yönetim seçmeye kalkarsa, belediye bu işin arkasında olduğu müddetçe bu işin yürüyeceğine inanmıyorum. Ama şunu da söylüyorum; Belediye Başkanı hizmet etti, para verdi, Elazığspor’u kurtardı. Bunda takdir ediyorum. Ama yönetim yapmaya kalktığında bence çok yanlış yapmış olur” dedi.

İLK PROJE TÜZÜĞÜ DEĞİŞTİRMEK

Başkan seçilmesi halinde hayata geçirmeyi düşündüğü projeleri açıklayan Erdem ilk olarak Elazığspor’un tüzüğünü değiştirerek işe başlayacaklarını ifade etti.

Yurtdışından Türk asıllı futbolcuları cüzi rakamlara Elazığspor’a kazandıracaklarını dile getiren Erdem ayrıca konuşmasında dil sürçmesiyle Tatos’un ismini Patos olarak lanse etti.

TÜRK ASILLI FUTBOLCULAR GETİRECEĞİZ

“Kim aday olursa olsun, biz çekilmeyeceğiz. Genel kurul üyeleri bizi teveccüh ettiğinde projelerimizi ortaya koyacağız, etmediği takdirde seçilen kulüp başkanını tebrik edip salondan ayrılacağız. Benim gerçekleştirmeyi düşündüğüm projelerden biri tüzüğü değiştirmek. İkincisi divan kurulu oluşturacağız. Bunu uygulamamız lazım.
Giden futbolcular için kimse endişelenmesin, gidenin yerine alacak gücümüz de var. Yurtdışında Türk asıllı futbolcular var. 19, 20, 21 yaşlarında düşük maliyetle kadromuza katıp, ilerleyen süreçte bize fayda getirecek futbolcularla anlaştım. Ben 700, 750 Milyon, 1.5 Milyon TL’ye futbolcu almam. Alırsam da sayılıdır. Gitmemişse Tatos’u durdurabiliriz. Tom’u yeniden durdurabiliriz. Elazığspor’un kamp yeri bile hazır. Hocamız yerli olacak, bu da kesin”

“KADİR BEKMEZCİ’NİN YERİNE 5 ADAM ALIRIM”

Bu sezon yönetim takımı şampiyon yapmamak için elinden geleni yaptı diyen Erdem:

“Bilmiyorlar. Krizi idare edemiyorlar. Krizi idare edemeyen bir yönetimin devam etmesi hata olur. Biz bu sene şampiyonluğa gideceğiz gibi bir şey söylemiyorum. Burak beyin adaylığını da tebrik ediyorum. 30 yaşında genç bir kardeşimiz bazıları yapamaz, edemez diyor ama yapabilir normaldir. Ben diyorum 5 yıl sonra herkes Elazığspor’u konuşacak. Kadir Bekmezci’nin yerine ben 5 tane adam alacağım göreceksiniz. Ben gününde ödemeleri yapacağım futbolculara. Geç verdiğin zaman sıkıntısını yine sen çekersin, bütün bunları ben yaşamışım biliyorum…” şeklinde konuştu.
 
 
Etiketlernecati erdem elazığspor yönetimi elazığspor kongre
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3162     EURO 6.0382     IMKB 99274     ALTIN 219,783    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:40
İkindi 15:17
Akşam 17:40
Yatsı 19:01