ELAZIĞSPOR BAŞKANI HACI MURAT YÜMLÜ BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Yönetim Kurulu üyelerinin de yer aldığı basın toplantısında açıklamalarda bulunan Hacı Murat Yümlü, kendilerine algı operasyonları yapıldığını söyledi.

09 Temmuz 2018 Pazartesi 22:22 < SPOR

Elazığspor Kulüp Başkanı Hacı Murat Yümlü, bugün kulüp binasında basın toplantısı düzenledi...

Basın toplantısında önemli mesajlar veren Başkan Yümlü verilen sözlerin tutulmasını istedi.

Yönetim Kurulu üyelerinin de yer aldığı basın toplantısında açıklamalarda bulunan Hacı Murat Yümlü, kendilerine algı operasyonları yapıldığını söyledi.

Verilen sözlerin tutulmadığını kaydeden Başkan Yümlü, yarın Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile görüşeceğini ifade etti.

Kulüp Başkanı Hacı Murat Yümlü’nün açıklamaları şöyle;

"Bize algı operasyonu yapanlar eski başkanlara yapabildiler mi?"

“Elazığspor’a 13 gündür başkan olarak hizmet ediyoruz ve bugüne kadar oturmadık. Ne yapabiliriz diye hep düşündük ve hesap yaptık. Tek başıma mali bilançoyla ilgili söz vermedim. Böyle algı yapılıyor. Tehditler alıyoruz, küfürler ve hakaretler ediliyor. Bize algı operasyonu yapanlar eski başkanlara yapabildiler mi?

Elazığspor’un parasını lüks otellerde akrabalarıyla parasını harcayanlara yaptılar mı? Bütçe bu duruma gelirken bu algı yapıldı mı? Bizi istifaya zorlayanlara sesleniyorum; kongre süresince kendilerine engel mi koyduk? Gerçekten bu Elazığspor sevgisi vardıysa neden aday olmadınız? Neden talip olmadınız? Başkanlık sürecinden bir gün sonra algıya başladınız. Biz iki transfer yaptık. Birisi 100 Bin TL ve 10 Bin TL nakit, diğeri de aynı şekilde. Eski, futbolcularımıza ortalama 150 Bin TL para ödedim. Hiçbir oyuncuya ödemediğim para yok. Sanki Alpaslan’ı, Muhammed İldiz’i ben serbest kalmasına izin verdim."

"Bütçem 4 Milyon TL dedim ve söz verdim"

"Öyle bir algı var ki sanki kulübü batırdık. 1 Milyon 250 Bin TL bu kulüp için para harcamışım. Belediye başkanımız da elini vicdanına koysun. Bütçem 4 Milyon TL dedim ve söz verdim. Kendisi de arkamızdan noksan kaldığımız yerde devreye girin dedim. Başkanımız da Vali beyden randevu alarak aynı şeyi de Sayın Valimizle paylaştım. O da çok mutlu oldu. Bolu’ya kampa gideceğiz eski alacaklar önümüze geliyor. Malzeme ve forma alacağız firmalara borcumuz olduğu söyleniyor. Biz nelerle uğraşıyoruz. Sanica Boru’ya gittik Yılmaz Vural ve Özgür Öztürk ismini önerdiler”

"Söz verenler için sustum şu ana kadar"

“Yöneticilerimiz aranıyor istifa edin diye. İstifa etmediler ben ettirdim. Selçuk Öztürk, Hayrettin Karamazı… Elazığspor’u çok mu seviyorsunuz? Kulübü sizler bu hale getirdiniz. Gelin kulüpten alacağınız faizleri silin ben de yolunuzu açayım. Ben Elazığspor’a hüviyet kazandırdım. Söz verenler için sustum şu ana kadar."

"Kulüp yine kaderine terk edildi"

Sayın Vekillerimiz geldiniz yanımıza seçim öncesinde söz verdiniz. Elektrik parası için de bize umut verdiniz. Biz de size teşekkür ettik. Elazığsporlular da sizlere inandı ve oy verdi. Bugün Elazığ halkı Milletvekillerine oy vererek parlamentoya gönderdiler.

Fatura geldi elektrik borcu 850 Bin TL. Cuma günü elektrikler kesilecek. Kulübün elektriklerini biz açtırdık. Sayın Metin Bulut beni aradı ve medyayla paylaşmayın dedi. Birkaç güne kadar borcu ödeyip faturayı göndereceğini söyledi ancak kulüp yine kaderine terk edildi. Vekiller elektrik işini bile halledemiyorlarsa ne diyelim. Ankara’nın göbeğinde olan milletvekillerimiz bu sorunu çözemiyorsa ben nasıl çözeyim?

Metin Bulut maddi ve manevi olarak arkamızda olacağını söyledi hep ancak elektrik borcu konusunda hiçbir girişim yapılmamış. Böyle olacaktı ise biz yapılandırma yapardık ve borcumuzu öderdik. Seçim öncesinde yapılandırma taksitini ben ödedim. Seçimden önce dekontları da elimizde biz elektrikleri açtırdık. Metin Bulut hemen hallediyorum dediği için biz bunu kamuoyuyla paylaşmadık. Faturayı da kulübe göndereceklerini söyledi. Takdirir Elazığ halkına bırakıyorum. Ben tek başıma 15 Milyon TL ödeyemem”

"Bana verilen sözlerin hiç biri tutulmadı"

“Elazığspor için para harcıyorum. Bunu da Elazığspor sevgisi için yapıyorum. Bana verilen sözlerin hiç biri tutulmadı. Yarın Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı bekliyorum. Bana söz verenler sözünü yerine getirsin. %45’lik kısmı transfer tahtasının kendim halledeceğim.

Kulüp lisansları ve tahta için geri kalanını iş adamları, söz verenler halletsin Allah rızası için. Yahu gelip şu tahtayı açın. Ben 4 Milyon TL koydum ama transfer mi yapayım, tahtayı mı açayım? Ben 15-20 Milyon TL çoluk çocuğumun rızkını nasıl koyayım ortaya? Her gelen yönetim belediye başkanının desteğini almış. Günlerdir bütün masrafları cebimden ödüyorum. Elazığ halkı Milletvekillerine itibar etti. Onlar da herkesin gözüne bakarak elektrik parasını hallettik dediler. Sayın Vekilim artık bir şey söylemek istemiyorum.

 Elazığspor’u sevenlerin takdirine bırakıyorum bunları. Yümlü’ye para verirsek bu paralar ne olur diye düşünebilirler. Biz böyle oyunların içerisinde hiç olmadık. Ben MHP’li olduğum için yıpratmaya çalışıp yardım etmediler. Bu suç mu? Benim ülkücü olmam suç mu? Namusum üzerine yemin ettim ve Elazığ’da ticaret ve siyaset yapmayacağım. Şerefim üzerine söz veriyorum.

"Perşembeye kadar bekleyeceğim"

"Ben Elazığspor’u seviyorum. Beni ağlatırlarsa ben de arkamda göz yaşı bırakırım. Beni linç etmeye çalışanları Allah’a havale ediyorum. Ülkücü olduğum için Milletvekili adayları kulübe gelecekti. Yanlış anlaşılmasın diye izin vermedim. Eğer ben MHP’li isem haydi o zaman ülkücüler takıma sahip çıkın. Ben takıma zarar veriyorsam istifa etmeye hazırım. Perşembe günü son sözü söylüyorum. Aday olacak arkadaşlar buyurun önünüzü açıyorum. Aslanlar gibi çıkın ben de maddi manevi arkanızda olacağım. Birilerini telefonla üstüme salanlara sesleniyorum. Buyurun bütçenizi koyun. Ben de önünüzü açacağım. Elazığspor’u aydınlığa ulaştırmayı istiyoruz”

"Belediye Başkanımızı umutla bekliyoruz"

“Bir kulüp Başkanı o şehirli değil ancak Belediye Başkanı, Milletvekilleri, iş adamları arkasında durdu ve tahtayı açtılar. Biz para istemiyoruz ancak destek olun. Biz hiçbir karanlık paranın içerisinde olmayacağız. Sadece transfer tahtası için istiyorum.

Elazığspor’u bugün bu durumlara getirenler, 7 sülalesine uçak parası alanlara algı yapılmıyor da bana mı yapılıyor? Bir şahsım adına uçak bileti mi yaptım? Otellerde kalıp fatura mı çıkartıyorum? Bugüne kadar bir TL fatura etmedik kulübe. Belediye Başkanımızı umutla bekliyoruz. Umudumuz Belediye Başkanımızdır.

"Övdüğümüz Vekiller de sözlerinde durmadılar"

"Tolga Ağar da TFF ile görüşmeye başladı. Kendisine teşekkür ediyorum. Her telefonuma cevap verip destek olan Tolga Ağar’dır. Diğer Milletvekilleri telefonlarımıza çıkmıyor. Tolga Ağar samimi bir duruş sergiledi. Bizim için yapabileceklerini her zaman sordu. Umudumuz kendileridir, dinamikliği ve vizyonudur.

Diğer vekiller de bizleri bir iş adamına yönlendirsin biz de oraya gidelim. Gürsel Erol bizi arayıp elektrik parası ödenmemişse biz ödeyeceğiz dedi. Böyle bir cesaret örneği gösterdiği için de teşekkür ediyorum. Gürsel beyi de çok eleştirmiştik.

Övdüğümüz Vekiller de sözlerinde durmadılar. Söz böyle olmaz. Bizimle oynamayın. Size güven vermiyorsak güven duyduğunuz birilerini getirin. Son umudum ve inancım Belediye Başkanımızdır."

"Ben Sayın Ağar’ı 25 yıldır tanırım"

"Mehmet Ağar’ın yönetime güvenmiyor şeklinde algı yapıyorlar. Buna inanmıyorum. Sayın Bakanımızın bize güven duymaması olağan ve normaldir. Eğer güven duydukları birileri varsa onlar gelsin. Bu algıyı piyasaya sürenler kaç defa
Sayın Ağar ile görüştüler merak ediyorum. Ben Sayın Ağar’ı 25 yıldır tanırım. Yıllardır siyaset yaptım. Allah rızası için ilin dinamikleri vekilleri ve belediye başkanı kulübümüze destek ve yardımda bulunsun. Zerre kadar kapı açılmıyor. Bütün yönetici arkadaşlarımız aranıyor istifa edin diye."

"Metin Bulut’tan çok umutluydum"

"Başkanlık için birileri varsa buyurup gelsinler biz de destek olalım. Hukuki olarak da söz veriyorum; hukuk devreye girsin. İnsanlar elini vicdanına koysun. Sayın vekillerimizin vereceği cevabı bekliyorum. Metin Bulut’tan çok umutluydum ancak yüzümüze bile bakmıyorlar. Sayın başbakanım elinizi vicdanınıza koyun. Kulübün sahibi benim dediniz böyle mi sahibisiniz? Hukuki olarak yeri varsa ben de dava açacağım."

"İçimiz dolu ancak Perşembe gününe saklıyorum"

"Sayın Cumhurbaşkanımız asil ve güçlüdür. Ancak Sayın başbakanın verdiği sözün takipçisi lütfen siz olun. Diğer kulüplere yapılan yardımı Elazığspor’a da yapın. Perşembe günü daha derine ineceğiz. Bugün de söylemediklerimiz var. Hayrettin Karamazı ya da diğer isimler aday olacaksa gelsinler. Bize tehdit mesajları attırmayın. Biz yıpranmak için bu göreve gelmedik. Ben kimsenin geçmişine inmedim. Elazığspor’u seviyorsanız buyurun hodri meydan. Elazığspor’a sevdalı olanlar Elazığlılar davet etsin ve gelip aday olsunlar.

İçimiz dolu ancak Perşembe gününe saklıyorum. Perşembe gününe kadar görüşmelerimizi, söylenenleri tek tek açıklayacağım. Ben günah keçisi değilim. Yönetimdeki çatlak sesler de kötü niyetli inşalardır. İstifa edenlerin istifalarını ben istedim. İhracına kadar gidecektik ancak gerek duymadık. Bunlar istifa etmediler. Söz verip sözlerinde durmadıkları için istifalarını biz istedik.

"Bize gönderilen mesajları savcılığa vereceğim"

Veysi denen arkadaşımız bunları bizlerle tanıştırdı ve biz öyle tanıdık. Biz doğru insanlarla geldik ve onlarla dik dururuz. Bana zerre kadar güven vermiyorlarsa güven veren insanı ön plana çıkarsınlar. Cuma günü futbolcuların paralarının ödenmesi gerek. Elmar ve Tatos için 200 Bin ödeme var. Cuma gününe kadar aşağı yukarı 1 buçuk milyon ödememiz var. Bana daha fazla para ödetip kongre gününe kadar oyun düzen içerisine giriyorlar.

Elazığspor’u yalnız bırakmasınlar. Tahta ve kulüp lisansları konusunda önümüze açsınlar. Destek ve yardım vermeyeceklerse biz kulübün önünü açmaya hazırız. Bize gönderilen mesajları savcılığa vereceğim. Elazığspor’u kirli oyunlarına alet edenler hukuk önünde hesap verecekler. Kime dayanırsa dayansın bunu böyle yapacağız."

"Aday olacaklar geldi de ben mi önüne geçtim?"

Beni linç etmeye çalışıyorlar. Açık açık kulübe sahip çıkmaya hazır olduklarını söylesinler. Yönetimde çatlak sesler olabilir ama benle gelen benle gider. Benle gelip hesaplar içerisinde olanları kamuoyunun takdirine bırakırım. Perşembe günü daha net ve samimi şeyleri sizle paylaşacağım. Biz netiz ve samimiyiz. Faydamız olmayacaksa algı yaptırtmayız.
Yöneticilerimiz aranıyor istifa edin diye. Beni satmak isteyen varsa buyursun satsın.

Bugün beni satan yarın başkasını  satar. Yarın da Elazığspor’u satar. Bizim bütün umutlarımızı söndürürlerse hangi kapıyı tek başımıza açalım? Görüştüğümüz iş adamları aranıyor ve yardım etmeyin deniyor. Para verecek arkadaşlarımıza para vermeyin diyorlar.

Aday olacaklar geldi de ben mi önüne geçtim? Bolu bizim için uygundu ama kulübün borcu olduğu için oteller bize yer vermedi. Erzurum kampında paramızı ödeyip kampımızı yapacağız. Ödemelerimizi yapacağız. Bizden alacağı yok şu an için ne kadar borcumuz olursa da ödeyeceğiz. Cuma gününe kadar malzemelerimiz de geliyor. Sıkıntımız yok. Transfer bizim için zor değil. Daha önce yapılan bu konuda yanlışı yaptırtmayız.”

 YÜMLÜ BAŞKANLIĞINDAKİ ELAZIĞSPOR YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ - TIKLAYIN 

Etiketlerhacı murat yümlü elazığspor yönetimi
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • Elazig s3vdasi - 10 Temmuz 2018 Salı 01:44
    Facebooka da diyiler ki ibrahim gok geli 25 milyon tl ile. Gelsin bakalim ama eger bu yonetim istifa ederse ve bidaha secimlere gidilirse elazigsporun sonu olur. Cunku bu klup 3 4 hafta bekleyemez. Aha bunuda bilin. Nekadar bu baskanin transfer politikasini begenmesemde bunlarin kalmasini isterim. Selamlar
DÖVİZ KURLARI
USD 5.8185     EURO 6.5474     IMKB 97037     ALTIN 239,080    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:08
Güneş 05:37
Öğle 12:28
İkindi 16:10
Akşam 19:09
Yatsı 20:31