ELAZIĞSPOR BAŞKANI KARATAŞ’TAN İSTİFA ÇAĞRISI

Tetiş Yapı Elazığspor Kulüp Başkanı Sedat Karataş, mevcut yönetimdeki bazı isimlere mesaj gönderdi...

08 Şubat 2018 Perşembe 19:00 < SPOR


BAŞKAN KARATAŞ’TAN İSTİFA ÇAĞRISI

Tetiş Yapı Elazığspor Kulüp Başkanı Sedat Karataş, mevcut yönetimdeki bazı isimlere mesaj gönderdi...

Birkaç isim dışında yönetim kurulu üyelerinin ne maddi ne de manevi desteğini talep etmelerine rağmen aylardır alamadıklarını kaydeden Başkan Karataş; “Onurlu duruş sergileyip istifa edin!” çağrısında bulundu.

Elazığspor Kulüp Başkanı Sedat Karataş gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kanal Fırat’ta Coşkun Kamaç’ın hazırlayıp sunduğu Maraton programına katılan Başkan Karataş, zaman zaman sert ifadelerde bulundu.

“ASLANLAR GİBİ MÜCADELE EDİYORLAR”

Takımda alacak konusunda bazı oyuncuların ayrıcalıklı olduğu iddialarını yalanlayan Başkan Karataş:

“Bir çok kulüpte futbolculara ödemeler gecikiyor. Aidatlarını ödeyen sadece birkaç kulüp var. Bizim kulübümüzde de aylık düzenli ücret ödenmiyor ama hiçbir futbolcunun birbirinden ayrıcalığı yok.  Bunu sorun yapmıyorlar ve aslanlar gibi mücadele ediyorlar. Bir tane futbolcumuz var. Ona ödeme yapamadık. Çok da güzel aslan gibi mücadele ediyor. Serkan Kurtuluş. Sıra gelmiyor bir türlü. Ödeme yapamamamıza rağmen tavrı gayet olumlu. Serkan Kurtuluş’a hala para ödeyemedik. Primler ödeniyor.” dedi.

MEVCUT BORÇLAR AZALDI

Mevcut borcun azaldığının altını çizen Sedat Karataş:

“Mayıs ayında mali ve muhtemelen seçimli kongremiz olacaktır. Borçlar konusunda net bir şey konuşmak doğru değil. Bağlayıcı oluyor sonrasında. Bu konudaki bütün tabloyu mali kongrede lise liste ortaya koyacağız. Mevcut borcumuz azalmış durumda. Tahtaya ödediğimiz paralar bile borçlardan düşüyor. Mesela geçmiş yönetimin ücretini ödediğini iddia ettiği bir konuda davayı kaybettik. Bunların hiçbir bilançoda çıkmıyor. Bizim dönemimizde kulüpten ayrılan futbolcuların alacakları konusunda bir sorun yaşamadık yaşamayız da. “diye konuştu.

“ONURLU DAVRANIP İSTİFA EDİN!”

Zaman zaman sert ifadelerde bulunan Başkan Sedat Karataş, mevcut yönetimde ekonomik durumlarının  çok iyi olmasına rağmen kulübe şu ana kadar yardımda bulunmayan, hatta toplantılara bile katılmayan isimlerin olduğunu açıkladı.

Bu isimleri istifaya davet eden Başkan Karataş: “Bu yönetimde bir eksiklik varsa bizim eksikliğimiz. Bunu kabullenmek erdemdir ve bunu kabul ediyoruz. Yönetimimiz ortada yok. 4-5 tane bizlerle hareket eden arkadaşlarımız var sadece. Karahan ve Osman başkanla birlikte Yusuf, Ahmet, Tolga, ve Cengiz beylerle birlikte İstanbul’da Zeki bey var bizimle birlikte olan.

Hala daha 15 arkadaşımız hiçbir toplantıya, kongreye de dahil katılmadılar. Hiçbir katkıda da bulunmadılar. Bunlar anlı şanlı da isimler. Bu yönetim yapılırken bu yönetimde olmaktan şeref duyarım diyen insanlardı. Hiçbir maddi ve manevi yardımda bulunmadılar. Maddi durumu çok iyi olan insanlar var ancak buradan soruyorum bu isimlerin kulübe verebilecek 1 TL’si yok mu? Söylenecek söz bile bulamıyorum. Biraz onurlu duruş göstererek istifa edin.

21 aydır bizim bunları söylememizi mi istiyorsunuz. Katkı sağlayacak insanları yönetime yazdık ancak tahtayla alakalı bile hiç kulübe gelmediler. Elazığspor’a şu kadar para verdim deyip ancak 1 Kuruş bile yardımda bulunmayıp ortalarda geziyorlar. Biz sadece maddi değil manevi desteğe de ihtiyaç duyuyoruz. Böyle olunca da şevkimiz kırılıyor.” dedi.

“3-5 KİŞİNİN TAVRINDAN ÖTÜRÜ BELEDİYEMİZ DE BAŞKANIMIZ DA ZOR DURUMA DÜŞTܔ

Elazığspor Kulübü’ne yapılan bağışlar konusuna da açıklık getiren Tetiş Yapı Elazığspor Kulüp Başkanı Sedat Karataş:

“Belediye’den geçen yıl destek aldık, neler neler dendi. Bu, neredeyse belediye başkanımızın siyasi hayatına mal olacaktı. 1 TL veren diyor ki, benden para aldılar. Bir tane adam çıkıp demiyor ki 1 TL veren adam neden verdi, zorla mı aldılar diye. 1 TL’yi neden verdin? Karşılığında 5 TL rant almadın mı? Makbuz kesiyoruz. Varsa 100 Bin TL alıp 99 Bin TL makbuz kestiğimiz bir adam, getirsin akşama kadar bizleri araştırın ve biz de hesabını verelim. Alan rant alıyor, karşılığında bağış yapıyor. Biz de makbuzunu kesiyoruz."

BUNLAR AK PARTİ GENEL MERKEZİ’NDE GEZİYOR

İsim vermeden bazı isimlerin AK Parti Genle Merkezi'ne jurnal yaptığını öne süren Başkan Karataş:

"Bunlar AK Parti Genel Merkezi’nde geziyor. Sırf reis beyi zor duruma düşürmek için. 3-5 kişinin tavrından ötürü belediyemiz de başkanımız da zor duruma düştü.” dedi.

FIFA’DA BAZI DOSYALARIN ÇÖZÜMÜ 3 YILI BULUYOR

Başkan Karataş ayrıca Karabükspor7a olaylı bir şekilde transfer olan Hamidou Traore konusunda ise şu açıklamayı yaptı:

“Traore konusunda FIFA’da bazı dosyaların çözümü 3 yılı buluyor. Avukatımız dosyanın öne alınması için girişimlerde bulundu. Hala bu dosya görüşülmedi ama en kısa sürede ele alınacak.” ifadelerinde bulundu.

KARATAŞ’TAN TARAFTARA ÇAĞRI
 
Elazığspor Kulubü Başkanı Sedat Karataş, Cumartesi günü oynayacakları Denizlispor karşılaşmasında taraftarı tribünlerde görmek istediklerini söyledi.
 
Cumartesi günü Denizlispor ile önemli bir maça daha çıkacak olan Temsilcimiz Elazığspor’da Kulüp Başkanı Sedat Karataş bu kritik maçta Bordo-Beyazlı Taraftarlardan destek istedi.

Başkan Karataş, bu maçta kıracakları seyirci rekoru ve alacakları puanlarla sıralamadaki yerlerinin tüm Elazığlılalara  çok keyifli bir hafta sonu yaşatacağını belirterek Cumartesi gününü bir şölen halinde geçirmek için takımın büyük taraftarına olan ihtiyacının her zamankinden fazla olduğunu söyledi

"Bütün taraftarlarımızı tribünlere bizi desteklemeye davet ediyorum" diyen Karataş, destekleri her maçta kendilerine güç katan taraftarlarının desteğiyle zorlu mücadeleden 3 puanla ayrılan taraf olacaklarını vurguladı.

Takımda moral ve motivasyonun üst seviyede olduğuna işaret eden Karataş: "Bu maçı kazanarak çıkışa geçeceğiz. Ben buna gönülden inanıyorum. Taraftarlarımız da buna inansın ve bizi desteklemeye devam etsinler."

  Elazığspor’da Özlenen Tablo-Denizli Maçı Sonrası Siyasiler ve İdareciler Umutlu Konuştu - TIKLAYIN 

 
Etiketlersedat karataş elazığspor yönetimi taraftar
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3162     EURO 6.0382     IMKB 99274     ALTIN 219,783    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:40
İkindi 15:17
Akşam 17:40
Yatsı 19:01