ELAZIĞSPOR ESKİ BAŞKANI SEDAT KARATAŞ; “KISIR ÇEKİŞMELER KULÜBÜMÜZE FAYDA SAĞLAMAZ”

Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü Eski Başkanı Sedat Karataş gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu...

06 Eylül 2018 Perşembe 19:39 < SPOR

 
Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü Eski Başkanı Sedat Karataş gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu...

Başkan Karataş; “Ekonomik destek noktasında sadece belediye başkanının devreye girmesini bekleyemezsiniz. Bu noktada ilin dinamikleri, siyasileri, bürokratları, iş dünyası, STK’lar, bütün camia, bütün taraftarlar ortak bir paydada buluşmalı.” dedi.

“Kısır çekişmeler kulübümüze fayda sağlamaz, çözüm üretilmeli. Eski kulüp başkanları ile polemik oluşturacak diyaloglar yerine, önümüze bakmalı ve gerekirse her eski başkanla fikir alışverişinde bulunulup, güç birliği yapılması gerekmektedir.” diyen Karataş’ın açıklamalarından satır başları…

 “ÇALIŞMALARIMIZI, EMEKLERİMİZİ BÜTÜN KAMUOYU BİLMEKTEDİR”

Kendisini ziyaretimizde oldukça samimi bir ortamda sohbet etme fırsatı bulduğumuz Başkan Karataş, görev sürelerince önemli fedakarlıklarda bulunduklarını ifade ederek taraftarlara teşekkür etti. Sedat Karataş;

“Biz görevde olduğumuz süre zarfında bir çok sorunla karşı karşıya kaldık. Bilindiği gibi ekonomik sıkıntılarımız had safhadaydı. Bu noktada kaynak üretmeye ve kulübümüzün içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulmaya çalıştık. Çok şükür ki elimizden gelen fedakarlığı yaparak, kulübümüzün sıkıntılarını gidermeye çalıştık ve bunda da başarılı olduk. Büyük bir borç yükü ile devraldığımız kulübümüzün önemli borçlarını kapattık. Onlarca FIFA dosyalarını sadece birkaç dosyaya indirdik.

Bizim Elazığspor Kulübü ile ilgili çalışmalarımızı, emeklerimizi bütün kamuoyu bilmektedir. Bizim görevimizde Elazığspor Kulübü’ne destek olan ve takımımızın her zaman yanında olan Belediye Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz’a, belediye meclis üyelerine, dönemin valilerine, dönemin siyasilerine teşekkür ediyorum.  Ayrıca bizim dönemimizde birleşerek tek ses olan değerli taraftar gruplarımıza, taraftarlarımıza görevimiz boyunca bize verdikleri desteklerden ötürü, takımı tribünlerde yalnız bırakmamalarından ötürü tek tek teşekkür ediyorum.” dedi.

“SADECE BELEDİYE BAŞKANININ DEVREYE GİRMESİNİ BEKLEYEMEZSİNİZ”

Temsilcimizin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini dile getiren Sedat Karataş, kulübe destek noktasında bütün camianın ortak hareket etmesi gerektiğini dile getirirken;

“Elazığspor Kulübü sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Mevcut yönetimin işi oldukça zor. Bu konuda kendilerine kolaylıklar diliyorum. Kulübümüzün içerisinde bulunduğu şu zor zamanlarda bütün kesimlerin ortak hareket etmesi ve kulübe, mevcut yönetime destek olması gerekiyor.

El birliği ile Elazığspor’un refaha ulaştırılması gerekmekte.  Başkan beyden yönetime, siyasilerden bürokratlara, taraftarlara kadar bütün kesimin sağduyu ile hareket etmesinden yanayım. Özellikle ekonomik destek noktasında da sadece belediye başkanının devreye girmesini bekleyemezsiniz. Bu noktada ilin dinamikleri, siyasileri, bürokratları, iş dünyası, STK’lar, bütün camia, bütün taraftarlar ortak bir paydada buluşmalı, temsilcimize herkesin destek sağlaması lazım. İnanıyorum ki yarım asırlık çınarımız Elazığspor Kulübü bu sıkıntılı süreçleri atlatacaktır.” şeklinde konuştu.

“ELAZIĞSPOR’UN İSMİNİN POLEMİKLERLE GÜNDEME GELMESİ DOĞRU DEĞİL”

Kısır çekişmelerin bordo-beyazlı kulübe fayda sağlamayacağının da altını çizen Elazığspor Kulübü Eski Başkanı Sedat Karataş, gazetemize de teşekkür etti. Karataş;

“Şunu da unutmamak gerekir; kısır çekişmeler kulübümüze fayda sağlamaz. Türkiye’de, uluslararası platformlarda, ekranlarda Elazığspor Kulübü isminin yanlış tanıtılması, farklı şekillerde algıya neden olacak polemiklerle gündeme gelmesi doğru değil. Çözümü olmayan kısır çekişmeler yerine, kulübümüzün bu durumdan kurtulması adına neler yapılabilir, ne gibi çözümler üretilebilir noktasında mevcut yönetim, basınımız, bütün kamuoyu ortak bir çalışma içerisine girmeli.

Eski kulüp başkanları ile polemik oluşturacak diyaloglar yerine, önümüze bakmalı ve gerekirse her eski başkanla fikir alışverişinde bulunulup, güç birliği yapılması gerekmektedir. Bizlere her zaman destek olan, bizlerin yanında olan taraftarlarımıza bir kez daha selam ve sevgilerimi iletiyorum. Elazığspor Kulübü’müze başarılar diliyorum. Kamuoyunu her zaman doğru bilgilendirmek için özveriyle çalışan Fırat Gazetesi’ne, gazete sahiplerine de teşekkürlerimi iletirken, Alper Karakulak kardeşimin nazik ziyareti için de kendisine teşekkür ediyorum.”

Kaynak: elazigfirat.com
 

 
Etiketlersedat karataş elazığspor yönetimi elazığ belediyesi
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • Ela fil - 06 Eylül 2018 Perşembe 22:30
    gel baskanim gel bunlardan bi bok olmaz. Gel sen kurtar bizi. SEDAT KARATAS BASKAN ELAZIGSPOR SAMIYON!!!
DÖVİZ KURLARI
USD 5.8057     EURO 6.5299     IMKB 96861     ALTIN 238,344    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:05
Güneş 05:34
Öğle 12:27
İkindi 16:10
Akşam 19:11
Yatsı 20:34