ELAZIĞSPOR İÇİN YAPILAN TOPLANTIDAN DESTEK SÖZÜ ÇIKTI

Elazığspor’un içinde bulunduğu maddi sorunları çözmek amacıyla düzenlenen toplantılar serisi devam ediyor…

14 Ekim 2018 Pazar 16:54 < SPOR

Elazığspor’un içinde bulunduğu maddi sorunları çözmek amacıyla düzenlenen toplantılar serisi devam ediyor…

Ak Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Zülfü Tolga Ağar ve Zülfü Demirbağ, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan Elazığspor’a kısa vadede maddi katkı sağlanabilmesi amacıyla Elazığspor yönetim kurulu ile bir araya geldi.

Toplantı sonunda açıklamalarda bulunan Ak Parti milletvekilleri Metin Bulut ile Zülfü Demirbağ, faydalı bir görüşme yaptıklarını belirtirlerken, ilerleyen günlerde heyet olarak bazı işadamlarıyla bir araya geleceklerini söylediler ve İrfan Yyumakgil’e destek sözü verdiler.

Cumartesi günü saat 11.00’de Orman Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen toplantının ardından Elazığspor’un maddi sıkıntılarının çözüme kavuşup, kavuşmayacağı önümüzdeki günlerde belli olacak.

BULUT; “İRFAN YUMAKGİL BAŞKANIMIZI SEVİYORUZ”

Ekonomik sıkıntılar çeken temsilcimize destek noktasında neler yapılabilir konusunun ele alındığı toplantının ardından Kanal Fırat mikrofonlarına açıklamada bulunan Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut:

“Elazığspor bizim ortak değerimiz. Elazığspor’un bize ne zaman ihtiyacı olmuşsa biz orada olmuşuz. Bugün de Sayın Başkanlarımızla birlikte, Milletvekili arkadaşlarımızla birlikte, Belediye Başkanımızla birlikte, Valimizle birlikte Elazığspor’un bu ekonomik çıkmazını nasıl iyileştirebiliriz? Neler yapabiliriz? Bununla alakalı bir fikir teatisinde bulunduk. Pek çok şey konuşuldu. Acil gelir kaynaklarının sağlanması konusunda birkaç şey konuşuldu. Onları yakın zamanda kamuoyuna ortaklaşa paylaşırız.

İrfan Yumakgil Başkanımızı seviyoruz, elimizden geleni yapıyoruz. Tabi ekonomik kriz var, iş adamlarımız ciddi sıkıntı yaşıyor. Bizler de sürekli iş adamlarına gidiyoruz, yardım talebinde bulunuyoruz ama taşıma suyla değirmen dönmüyor bunu gördük. İçeride az önce onu konuştuk. Elazığspor’a kaynak nasıl oluşturula bilinir?

Parkomatlar konuşuldu. Önemli olan orada personel çalışıyor, o personelin maaşını düzenli alabilmesi, daha güzel şeyler de konuşuldu. Mesela bir futbol köyü yapıp Elazığspor’u, Elazığspor tesislerini oraya taşıyıp bunu kalıcı hale getirebilmek. Bunları detaylandırdıkça anlatacağım. Şu anda çok kamuoyunu da yormak istemiyorum. Bir de onlarla ortak açıklayalım diye ben çok faydalı olduğu kanaatindeyim. Çok iyi bir toplantı oldu, çok güzel fikirler ortaya çıktı. İnşallah önümüzdeki hafta içerisinde de bir takım yerlere hep birlikte Elazığspor’la alakalı gideceğiz. Gittikten sonra sonuçlarını da sizlerle paylaşacağız.” şeklinde konuştu.

DEMİRBAĞ; “ALIŞMIŞIZ BÖYLE 3 KURUŞA 5 KÖFTE HESABINA…”

Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ ise şu ifadelerde bulundu:

“Detayına girmeyelim. Biz heyetimizle, milletvekili arkadaşlarımız, Metin Bey, Elazığspor Başkanı, belediye başkanımız, valimiz buradaydı. Prensipte bazı konular üzerinde durduk, inşallah önümüzdeki günlerde gerekli adımı atacağız. Biz alışmışız böyle 3 kuruşa 5 köfte hesabına bit pazarında bir sabah kahvaltısı verme, veya 3 milyar verip, 5 milyar vermeye. Ben bir ifade kullanırım; gereze tavuklar gibi 1 yumurta yumurtlayıp 7 mahalleyi ayağa kaldırmak bizim ve iktidarımızın anlayışına sığmaz. Bir şey yaptığımız zaman bunu açıklarız, duyarsınız.” dedi.

YANILMAZ; “ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise sosyal medya hesabından şu açıklamada bulundu:

“Elazığsporumuz için istişarelerde bulunuyoruz. En büyük marka değerimizi en güçlü şekilde ayağa kaldırmak için elimizden geleni yapacağız.”

YUMAKGİL; “BİZİM İSTİFAMIZ BU İŞİ KURTARIR MI? HAYIR KURTARMAZ”

Tetiş Yapı Elazığspor Kulüp Başkanı İrfan Yumakgil ise tplantı sonunda şöyle konuştu:

 “Sayın Valimizin başkanlığında milletvekillerimiz, belediye başkanımız, ticaret odası başkanımız ile istişare toplantısı yaptık. Gündemimiz Elazığspor. Elaızğspor’un geleceğine nasıl yatırımlar veya geleceği nasıl kurtarılabilir yönünde çalışmalar yaptık, düşüncelerimizi belirttik, onlar düşüncelerini belirttiler. Kısa vadede borçların bitirilmesi, futbolcuların alacakları, işçilerin alacakları hususunda arz ettik. Onlar da bizi dinlediler. Gerekli çalışmaları bağış yani büyük iş adamlarından alma mutabakat sağlandı. İleri ki günlerde bunun semeresini inşallah şehrimiz alacaktır diye düşünüyorum.

Bizim istifamız bu işi kurtarır mı? Hayır kurtarmaz. Niye? Ben bugün istifa ediyorum desem 1 aylık bir süreç olacak. 1 ayda bu nasıl olacak. 1 ayda bu işler nasıl gidecek? Kimler nasıl idare edecek? Bunun hepsinin çalışması var. Çalışmasını yapmamız lazım. Biz istifa ederiz eğer çok meraklıları varsa buyursunlar gelsinler. Desinler ki biz böyle böyle yapıyoruz, biz çekilir gideriz. Fazla uzatmaya da gerek yok. Ama bu şehri kurtarma adına bir şeyler yapıyoruz. Bir şeyler yaparken de birileri bize hakarette ediyor.

Bana hakaret ediyorlar, Milletvekillerine hakaret ediyorlar. Bunları biz hak etmiyoruz. Biz bu memlekete bir şeyler yapmaya geldik, projeler üretmeye geldik. Eğer bunları yapabilirsek uzun vadede 3-4 ay içerisinde; göreceksiniz ki bu şehir çok iyi yerlere gelecek. Ama biz sportif başarı olarak şu anda kötü durumdayız. Bunu herkeste kabul ediyor. Bunun sebebi de bende değilim, milletvekili de değil. Bu daha önceki günlerden gelen birikimlerdir. Bu birikimlerin sebebini araştırmak lazım. Siz oralara gidin. Ben başka ne diyeceğimi bilmiyorum. İstifa etmemi istiyorlarsa hemen edeyim. Kimi kurtaracak? Kongre üyelerim istifa etmemi istiyorsa edeyim. Vekiller etmemi istiyorsa edeyim. Belediye Başkanı etmemi istiyorsa edeyim, vali istifa etmemi istiyorsa edeyim.” dedi.

Amaçlarının Elazığspor’u yaşatmak olduğunu kaydeden Yumakgil, söz verilen projelerin hayata geçirilmesiyle Elazığspor’un çok iyi yerlere gelebileceğini belirtti.
 

 
Etiketlerzülfü demirbağ zülfü tolga ağar caner bulut asilhan arslan elazığspor yönetimi
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.8039     EURO 6.5177     IMKB 96886     ALTIN 237,908    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:08
Güneş 05:37
Öğle 12:28
İkindi 16:10
Akşam 19:09
Yatsı 20:31