ELAZIĞSPOR İÇİN YÜZ KARASI BİR DURUM

Elazığspor Olağanüstü Genel Kurulu yine ertelendi. Elazığspor Eski Kulüp başkanlarından Mustafa Urhan, kongrenin ertelenmesini Elazığspor için yüz karası bir durum olarak değerlendirdi...

27 Temmuz 2018 Cuma 20:51 < SPOR

Elazığspor Eski Kulüp başkanlarından Mustafa Urhan, kongrenin ertelenmesini Elazığspor için yüz karası bir durum olarak değerlendirdi...

Bugün Saat 14:00 başlaması gereken ancak gecikmeli başlayan kongrede 2 aday listeleri ile Genel Kurul Salonunda hazır bulundu.

Salonda yeterli çoğunluk olmayınca Elazığspor Olağanüstü Genel Kurulu 1 hafta (3 Ağustos Cuma) ertelendi.

Genel Kurul’un ertelenmesine rağmen, eski başkan ve yöneticilerle birlikte başkan adayları mikrofondan genel kurul üyelerine bilgiler verdi. 

Kürsüye ilk çıkan ilk isim Elazığspor Eski Kulüp başkanlarından Mustafa Urhan oldu.

URHAN/ “YÜZKARASI BİR DURUM!”

Elazığspor için yüz karası bir durumla karşı karşıya olduklarını belirten Urhan:

“Geçen ay 200 olan delege sayısı bu kez 400’ü geçmiş, ortada 90 kişi var. Pazartesi bu takım kapanırsa ne olacak? Buraya gelip reklam olsun diye aday olunmasın. Elazığspor gerçekten çok kötü durumda. Elazığ Belediyesi geçen yıl inanılmaz katkıda bulundu. Biri çıkmış diyor benim belediyeye felan ihtiyacım yok. İşi yüklenecek babayiğit kimse hemen belli olsun. Bu sene ligde kalmak için bir takım yapmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

DİLEK/ “ELAZIĞSPOR SİYASETE BULAŞTIRILDI”

Elazığspor Eski yönetim Kurulu üyesi Osman Dilek ise Elazığspor’un siyasete bulaştırıldığını iddia ederek:

“Elazığspor’un paraya ihtiyacı var. Bu takımın kurtuluş reçetesi Elazığ Belediyesi’dir. 3 günlük yönetimleri ibra ettik. 6 ay sonra 10 Milyon senet çıksa kime ne diyeceğiz. Geçen yıl 70 trilyon bu kulübe para girdi. İyi yönetilmediği ortada” dedi.

KARATAŞ/ “BİR LİRA TEMLİK KOYMAMIŞIZ”

Buna iddiaya cevap vermek içinkürsüye gelen Eski Başkan Sedat Karataş ise:

“Elazığspor’u 111 Milyon borçla aldık. Neden bunları karıştırıp duruyorsunuz. Bir lira temlik koymamışız. Bu parayı belediyemizin kaynaklarıyla ödedik. Ağzını açan 60-70 trilyon borç var diyor. Ele diyilerle bu memleket yönetilmez. Dün dahi ben borç ödedim” şeklinde karşılık verdi.

ERDEM/ “İSTENİLDİĞİ TAKDİRDE ADAYLIKTAN ÇEKİLEBİLİRİM”

Reklam peşinde olmadığını ve bir Elazığlı olarak Elazığspor sevdasına sahip olduğunu söyleyen Eski Kulüp Başkanı ve Başkan Adayı Necati Erdem, bu iddiaların kendisini üzdüğünü ve istenildiği takdirde adaylıktan çekilebileceğini ifade etti.

Erdem konuşmasında; “Takımı şampiyonluğa taşıdık. Bildiğiniz gibi rekor kırdık. Bu rekoru da şimdiye kadar kimse kıramadı. Elazığ’dan Türkiye Futbol Federasyonu’nda Türkiye’nin ilk genel kurul üyesi benim. Benim reklama ihtiyacım yok. Ben bu işleri çok iyi biliyorum ve çok da iyi yaparım. Bugün Türkiye’de bir kulübe en çok maddi destekte bulunan belediye Elazığ Belediyesi’dir. Bunu inkâr edemeyiz. Ben diyorum ki belediyeye ihtiyaç duymadan transfer tahtasını açacağım. Transfer paralarını da vereceğim. Ondan sonra tabi ki belediye tek İrfan beyin ya da Sedat beyin belediyesi değil. Kim gelirse gelsin belediye destek olmalı.

Benim şu an için belediyeye ihtiyacım yok. Belediye başkanı için ben bir nimetim. Bana reklam yapıyor diyorsunuz o zaman buyurun ben adaylıktan çekileyim. Ama ben haftaya kalırsam futbolcuların parasını ödeyip Çarşamba günü de transfer tahtasını açacağım. Aslanlar gibi bu işi yaparak küçülerek büyüyen bir Elazığspor’u oluşturacağız. Kimsenin bundan endişesi olmasın. Elazığspor ne AK Parti’nindir, ne CHP’nindir ne de başka bir parti ya da kurumundur. Ben reklam için aday değilim ve buna ihtiyacım da yok, Transfer tahtasını açılması için 2.5 Milyon gerekiyor. Bunu nasıl açacağım da benim problemim” ifadelerine yer verdi.

YUMAKGİL/ “TAKIMIN BİR SAAT BİLE KAYBETMEYE TAHAMMÜLÜYOK”

Başkan Adayı İrfan Yumakgil ise yaptığı açıklamada, başkan adayı olmasının tek sebebinin Mehmet Ağar ve Mücahit Yanılmaz’ın kendisine verdiği söz olduğunu söyledi.

Yumakgil ayrıca takımın bir saat bile kaybetmeye tahammülünün olmadığını ifade ederek şu sözlere yer verdi:

“Bizim şu anda sıkıntımız kongre üyelerinin salonda olmaması. Trabzon’un 5-6 bin kongre üyesi var. O camia bir sivil toplum örgütü olduğunu herkese kabul ettirmiş. Taraftarlarımız tenkit ederken haklı. Biz birlikteliği yakalayamıyoruz. Ben Erzurum’a para gönderdim henüz seçim yapılmadığı halde. Gürsel Erol gibi bir abimiz takıma bağış yaptı. Bunu herkese söyledik. Bu adam gibi adam. Fikrimiz örtüşmeyebilir ancak adam gibi adamdır Gürsel Erol. Hayrettin Karamazı yine öyle.

Bu insanlar memlekete hizmet etmişler. Necati Erdem’e dedim ki elinde iyi futbolcu varmış. Hocayla konuş bu oyuncuları kampa gönder dedim. Neden göndermedi? Bu takımın şu anda bir saat bile kaybına tahammülü yok. Biz birbirimizi istemiyoruz. Benim yanıma geliyor adam, arkadaşı hakkında konuşup arkadaşını satıyor. Böyle bir şey var mı? Biz eskiden böyle değildik. Bu memleket nasıl ayağa kalkacak?

Kulüp yönetmek öyle kolay değil. Benim başkan adayı olmamın ana sebebi; Sayın Mehmet Ağar ve belediye başkanının bana verdiği sözdür. O yüzden aday oldum. Yoksa aday olmazdım. Çünkü daha önce geçmişte biz sıkıntılar yaşadık ve destek olan olmadı. Necati Erdem diyor ki transfer tahtasını açacağım. Ben transfer tahtasını iki dakikada açarım. Nasıl açarım onu sana dışarıda sonra söylerim. Ama seni tenzih ederim bir adam geldi transfer tahtasını açtı, transferler yaptı, fazla para vererek kulübü borçlandırdı. Daha sonra görevi bıraktı. Ne olacak? Menajerler ve avukatlar çekleri elinde olan futbolculardan o çekleri alıyor ve faiziyle kulüplerin sırtına biniyorlar.

Necati Erdem bunu çok iyi bilmeli. Ben emekli maaşı alıyorum. Kim bu kulübün 1 TL’sini bile yese biliyor ki kursağından çıkar. Biz şimdi bu cenazeyi nasıl kaldıracağız? Asıl mesele de bu. Bu cenaze ne Necati Erdem’in ne de benim servetimle kalkmaz. Bu kulübün şu anda 40 Milyon 302 Bin TL borcu var faiziyle birlikte. Ayrıca kulübün hesapları kapalı. Gürsel bey bağış yaptı ama kulübün hesabına değil. Böyle de acınacak haldeyiz. Vali bey IBAN numarası veriyor bağış için kaç kişi ne kadar bağış yaptı? Bu işler çözmek için hepimizin taşın altına elimizi koymamız lazım. Var mı memlekette 30 bin tane bin TL bağışlayacak insan? Kimseyi de bu mağdur etmez” diye konuştu.

Başkan Adayı İrfan Yumakgil yoğun şekilde kendisine yöneltilen ne kadar kaynak oluşturduğu sorusuna da cevap verdi.
“Sayın belediye başkanımız toplantıda bize örnek verecek olursak 5 TL borcun 1 TL’sini belediye veriyorsa, 1 TL’sini valiliğin devreye girmesiyle verilecek, 1 TL’sini de siz vereceksiniz dedi. Yani bu paraları sadece bir kişi vermeyecek. Öyle olursa insanlar batar, gider. Benim hakkıma düşen ne kadar vermekse, o kadar vereceğim kulübe.

Erzurum kampının Mustafa Sekmen’in karşıladığı masrafların ardından olan masrafları benim ailem karşıladı. Ben şu anda adayım. Belki de adaylıktan çekilirim. Necati bey bana kaynağını, nakitini göstersin adaylıktan çekilirim. Eğer yarın ben bazı şeyleri taahhüt ettirmezsem, adaylıktan çekileceğim. Allah da Necati Erdem’e hayırlı etsin. Ama buradan da söylüyorum; 1 TL’lik adamı 10 TL’ye alırsan da yakana yapışırım”
 

 
Etiketlerelazığspor yönetimi elazığspor kongre irfan yumakgil sedat karataş necati erdem
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • ali taş - 28 Temmuz 2018 Cumartesi 00:10
    delegeler çıkıp kongreye gelmiyorsa kimse "elazığspor için birlik olmalıyız" hikayesini anlatmasın...sayın valimiz çıkıp destek ve birlik kampanyaları başlatıyor iyi niyetle sağolsun varolsun...ama sayın valim delege kongreye gelip elazığspora destek olmuyorsa bu iş bitmiştir..ya klüp kapansın yada devam edilecekse mutlaka delege sistemi tüzükle değişmelidir..bu ne rezillik yahu..aidat ödemeyen kongreye gelmeyen delege mi olur ..
  • Baskan - 27 Temmuz 2018 Cuma 21:20
    IRFAN YUMAKGIL yeni baskanimiz olur insallah. Bu necati erdem denen peynirciye hic guvenmiyorum. Hade IRFAN BASKANIM GOSTER GUCUNU!!!!!
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3527     EURO 6.0808     IMKB 90051     ALTIN 214,314    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:56
Güneş 07:24
Öğle 12:23
İkindi 14:48
Akşam 17:09
Yatsı 18:32