ELAZIĞSPOR KONGRESİ ERTELENDİ/KAYYUM BAŞKANI DEVECİOĞLU'NDAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR!

Elazığspor’da Olağanüstü Genel Kurul yeterli çoğunluk sağlanamadığı için ertelendi. Kayyum Başkanı Devecioğlu'ndan çarpıcı açıklamalar...

12 Ocak 2019 Cumartesi 21:59 < SPOR


Zor günler yaşayan Elazığspor’da gelenek bozulmadı ve Olağanüstü Genel Kurul yeterli çoğunluk sağlanamadığı için ertelendi...

Ertelenen kongrenin ardından gözler bu hafta içi yapılacak kritik görüşmelere çevrildi.

Bugün (12 Ocak) yapılması gereken Olağanüstü Genel Kurul, yeterli çoğunluk sağlanamadığı için ertelendi.

Elazığ Belediyesi Kongre ve Kültür Salonu’nda yapılması planlanan Olağanüstü Genel Kurul için 137 delegenin hazirun cetvelini imzalaması gerekiyordu ancak bu kadar imza toplanamadı.

“Adanaspor maçımızı Şanlıurfa’da oynayacağız”

Olağanüstü Genel Kurul 19 Ocak Cumartesi gününe ertelenirken, Kayyum Başkanı Doç. Dr. Sebahattin Devecioğlu yaptığı konuşmada kulübün sonn durumu hakkında bilgiler verdi.

Elazığspor’un her anlamda büyük problemler yaşadığına dikkat çeken Devecioğlu:

“Elazığ’ın siyasi, bürokratik ve iş çevreleriyle toplantılar yapıyoruz. Elektrikler kesikti Elazığspor’da, belirli bir ödeme yapıldıktan sonra çözüldü. Isınma ve gıda sorununu çözümledik. Sözleşmesini fesheden futbolcularla görüşmeler devam etmekte.

Stad için önceliğimiz Malatya. Hem yakın olması, hem de kardeşlik duygularını geliştirmek. Alternatiflerimiz Erzurum ve Sivas. Büyük ihtimalle Adanaspor maçımızı Şanlıurfa’da oynayacağız. FIFA’da bekleyen dosyalarımız var. Dosyaları bekleyen isimler bizlere yardımcı oluyorlar. Transfere engel borcumuz 12 Milyon 600 Bin TL. Elazığspor’un en önemli borcu bu. Ankara’da ve burada çeşitli toplantılar yaptık. Çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

“10 Bin TL civarında para toplandı”

Elazığğğspor için başlatılan bağış kampanyasından toplanan paranın 10 Bin TL civarında olduğunu açıklayan Devecioğlu:
“Kayyum olarak maaş almadım. Keşke almış olsaydım, bunu da Elazığspor’a bağışlardım. Keşke almış olsaydım, bunu da bağışlardım. 36 kulüp personelimiz var. 18 aydır maaş alamamış durumdalar. Elektrik borcumuz devam ediyor. SSK’ya 950 Bin TL, vergi olarak ise 970 Bin TL borcumuz var” dedi.

TBB Projesi’nden Elazığspor faydalanamıyor!

Elazığspor’un onur mücadelesi verdiğini belirten Kayyum Başkanı Sebahattin Devecioğlu:

“Faaliyetlerini halen daha sürdürüyor Elazığspor. Bu sadece benim değil, Elazığ’ın problemi. Bu değere sahip çıkmak gerekiyor. Bizim dışımızda birçok takımın ekonomik problemi var. TFF ve TBB’nin kulüpleri kurtarmak için başlattığı projeden Elazığspor faydalanamıyor. Elazığspor’un kredi borcu yok ki yapılandırılsın. Bu süper lig için düşünülüyor şu an. Elazığspor’un kendine ait mal varlığı, taşınmazı, geliri yok. Sabit gelirlerine temlik koyulmuş durumda. Elazığspor’un tüm paydaşlarına çok büyük iş düşüyor” diye konuştu.

Moussa BAGAYOKO Elazığspor’un futbolcusudur!

Transfer dengelerini korumak adına titiz çalışmalar yaptıklarını dile getiren Elazığspor Kayyum Başkanı Devecioğlu:
“Bunu bir sistem içinde yapıyoruz. Bagayoko konusunda bir iletişim problemi yaşadık. Düzeltme yoluna gidiyoruz. Şuan Bagayoko Elazığspor’un futbolcusu. Bu futbolcu farklı menajerler ve avukatların ağına düşmüş durumda. Bu futbolcunun alacakları üzerinde icralar var. Görüşmeler devam ediyor. Bagayoko’yu kadroda tutmak için gerekli kaynağımız var. Bizim bir transfer engelimiz var. Mevcut futbolcularımızla ilgili bir çalışmamız var” dedi.

“Yeniden bir Elazığspor oluşturmak adına herkesi göreve davet ediyorum”

Elazığspor’un güçlü bir yönetime kavuşması için kritik bir haftanın kendilerini beklediğini kaydeden Devecioğlu:

“Herkesin duyarlı olmasını istiyoruz. Çalışma sonucunda Elazığsporumuz eski günlerine kavuşacaktır. Buna inanıyorum. 30 Ocak transferin bitme süreci. Bu süreçte transfer engelimizi kaldırmamız gerekiyor. Elazığ’la ilgili herkesin harekete geçmesi gerekiyor. Bir çok kulüp yok oldu ama Elazığspor varlığını sürdürüyor. Yeniden bir Elazığspor oluşturmak adına herkesi göreve davet ediyorum. Elazığspor büyük bir camia. Olumsuzlukları bir kenara bırakarak, bu konuyu çözeceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

 TSO BAŞKANI ARSLAN’DAN ELAZIĞSPOR İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR  TIKLAYIN 

 
Etiketlersabahattin devecioğlu elazığspor yönetimi kayyum elazığspor kongre
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.8080     EURO 6.6160     IMKB 95182     ALTIN 264,293    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:01
Güneş 04:52
Öğle 12:30
İkindi 16:25
Akşam 19:59
Yatsı 21:41