ELAZIĞSPOR KONGRESİ’NDE ADAY ÇIKMADI-ADIM ADIM KAYYUMA

Elazığspor Olağan Genel Kurulu'nda başkan adayı çıkmadığından dolayı, İrfan Yumakgil başkanlığındaki yönetim kurulu göreve zımmen devam edecek. Yumakgil yönetiminin ilerleyen günlerde kulübü kayyuma bırakması bekleniyor.

11 Aralık 2018 Salı 21:44 < SPOR


Geçen hafta çoğunluk sağlanamadığı için ertelenen Elazığspor olağan genel kurul toplantısı saat 16.00’da Elazığ Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi...

Kongre sonucunda başkan adayı çıkmadığından dolayı, İrfan Yumakgil başkanlığındaki yönetim kurulu göreve zımmen devam edecek. Yumakgil yönetiminin ilerleyen günlerde kulübü kayyuma bırakması bekleniyor.

Tüzük gereği 57 delegenin katılımının zorunlu olduğu kongrede, hazirun cetveline toplam 87 genel kurul üyesi imza attı ve böylelikle salt çoğunluk sağlanmış oldu.

Kongrede, genel kurul üyelerinin verdiği önerge ile Divan Başkanlığı’na Galip Belhan, Kâtip Üyeliklere ise Prof. Dr. Asaf Varol ile Mehmet Zafer Yetiş seçildi.

Yine divana verilen önergede Elazığspor Gönüllüleri Derneği'ne üye olan 8 ismin kongre üyesi olmalarının genel kurulun oylamasına sunulması istendi, fakat Divan Başkanı Galip Belhan bu talebi Yönetim Kurulu'na havale etti.

Daha sonra gündem gereği Faaliyet Raporlarının ibrasına geçilirken, Basın Sözcüsü Ali Şiş tarafından okunan raporlar oy çokluğu ile ibra edildi.

Gündem gereği daha sonra ise Gelir-Gider ve Denetleme Kurulu raporları ayrı ayrı okunarak oylamaya sunuldu ve oy çokluğu ile ibra edildi.

Daha sonra ise başkan adaylığı başvurusu yapmak isteyenler için başkanlık divanı tarafından çağrı yapılırken, bunun üzerine Necati Erdem listesini divana sundu.

Gündem gereği daha sonra ise dilek ve temenniler bölümüne geçilirken, bu bölümde söz alan Osman Dilek’in konuşması sırasında tansiyon yükseldi ve Necati Erdem ile yaşanan münakaşa sonrası güvenlik güçleri tarafları yatıştırdı.

Daha sonra ise gündem gereğince “Gerektiğinde bütçe tadili için yönetim kuruluna yetki verilmesi” hususu genel kurul üyelerinin oylarına sunuldu ve kabul edildi.

Erdem Başkan adaylığından çekildiğini açıkladı!

Hakkındaki iddialara cevap vermek üzere söz alan Necati Erdem’in konuşması sırasında yeniden gerilim yaşanırken, Erdem Başkan adaylığından çekildiğini açıklayarak salonu terk etti.

Bu gelişmenin ardından Divan Başkanı Galip Belhan kongreyi sonlandırırken, başkan adayı olmadığı için İrfan Yumakgil yönetiminin görevine zımmen devam edeceğini belirtti.

Buna göre önünde iki seçenek bulunan Elazığspor Kulüp Başkanı İrfan Yumakgil, ya yeniden bir kongre kararı alarak Elazığspor’u olağanüstü kongreye götürecek ya da ilgili mahkemeye başvurarak kayyum talebinde bulunacak.

BUNDAN SONRA NE OLACAK?

Elazığspor’un yönetimini mevcut yönetim zorunlu olarak bir süre yönetecek. İrfan Yumakgil’in yönetiminde devam edecek olan Elazığspor’da yönetimin bir süre sonra mahkemeye başvurması gerekiyor.

Mahkemeye başvurulduktan sonra kayyum süreci başlayacak ve Elazığspor’a kayyum atanacak. 
 
Etiketlerelazığspor yönetimi irfan yumakgil elazığspor kongre necati erdem
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.8080     EURO 6.6160     IMKB 95182     ALTIN 264,293    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:01
Güneş 04:52
Öğle 12:30
İkindi 16:25
Akşam 19:59
Yatsı 21:41