ELAZIĞSPOR OLAĞAN GENEL KURULU ERTELENDİ/ STADYUMDA YIKIM ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

Tetiş Yapı Elazığspor'un olağan seçimli genel kurul toplantısı, artık geleneksel hale gelen gerekli çoğunluk sağlanamadığı için ertelendi. İrfan Yumakgil, stadyumun yıkımı ve maçlar ile ilgili konuştu...

03 Aralık 2018 Pazartesi 23:10 < SPOR


ELAZIĞSPOR OLAĞAN GENEL KURULU ERTELENDİ

Tetiş Yapı Elazığspor'un olağan seçimli genel kurul toplantısı, artık geleneksel hale gelen gerekli çoğunluk sağlanamadığı için ertelendi…

Elazığspor Kulübü Başkanı İrfan Yumakgil ve yönetim kurulunun istifasının ardından Elazığ Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılması planlanan olağan genel kurul gerekli çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle 11 Aralık Salı gününe ertelendi. 

YUMAKGİL/ "Bu kulübün 45 milyon lira civarında bir ödemesi bulunuyor"

Kongre sürecini başlatmalarına rağmen bugüne kadar kulüp başkanlığı için kimsenin aday olmadığını ifade eden Yumakgil, şöyle konuştu:

"Bundan sonra bu kulübe sahip çıkacak arkadaşlar, tek başlarına bir yönetim oluşturamıyorlarsa, 2-3 grup bir araya gelip liyakat ve tecrübe babında içlerinden birini seçip yürütsünler. Bu da olmazsa zaten kayyuma kalacaktır.

Bu kulübün 45 milyon lira civarında bir ödemesi bulunuyor. Bunun 15 milyon liraya yakını eski başkanlardan bir arkadaşımıza ait. Her ne kadar 2 milyon lira civarında alacağım var dese de onu ikinci bir şahsa sattığı için orada bir tatlı su kurnazlığı vardır. Geriye kalan 30 milyon lira da FIFA'ya, kulüp personelimize, futbolculara ve piyasaya olan borçlardır. Bizler futbolcularımıza vermiş olduğumuz sözleri, bize söz verenlerin yerine getirmediğinden bıraktık."

STADYUMDA YIKIM ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

Stadyum ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan İrfan Yumakgil, stadyumun yıkılacağını, Altay maçını Malatya-Diyarbakır veya İstanbul’da oynamak istediklerini söyledi.

İlk yarının son maçı olan Altay karşılaşmasının nerede oynanacağı yönündeki belirsizlik ortadan kalkarken, Atatürk Stadyumu yıkım çalışmalarının hemen başlayacağını aktaran Elazığspor Kulüp Başkanı İrfan Yumakgil, Altay maçının Malatya-Diyarbakır veya İstanbul’da oynanması için kulüp olarak yazı yazdıklarını belirtti.

“Stadımız yıkılıyor”

Yumakgil, “Elazığ stadını bugünden itibaren yıkıyorlar. Biz federasyona ve Gençlik Spor Genel Müdürlüğüne yazımızı yazdık, son maçımızı Malatya, Diyarbakır ve İstanbul vilayetlerinden bir tanesinde Altay maçını oynayıp sezonu kapatacağız diye. Hangisini uygun görürlerse o şekilde yapacağız. Yani stadımız yıkılıyor. Yılbaşından evvel önce hemen temeli atılıyor veya çalışmalara başlıyorlar. 350 günde Tetiş Yapı bunu teslim edeceğinin garantisini vermiştir. Memleketimize, şehrimize hayırlı olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

 ELAZIĞ ATATÜRK STADYUMU NE ZAMAN YIKILACAK? TIKLAYIN 


 
Etiketlerelazığspor yönetimi irfan yumakgil elazığspor kongre yeni stat
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.4794     EURO 6.2177     IMKB 104862     ALTIN 230,026    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:01
Güneş 06:22
Öğle 12:36
İkindi 16:00
Akşam 18:40
Yatsı 19:57