ELAZIĞSPOR TARAFTARINDAN PROTESTO

Bordo Beyazlı takımın içinde bulunduğu durumu protesto etmek üzere bir araya gelen taraftarlar siyasiler başta olmak üzere yetkililere seslerini duyurmak için yürüyüş yaptı…

31 Mayıs 2018 Perşembe 21:24 < SPOR
 

Bordo Beyazlı takımın içinde bulunduğu durumu protesto etmek üzere bir araya gelen taraftarlar siyasiler başta olmak üzere yetkililere seslerini duyurmak için yürüyüş yaptı…

26 Mayıs’ta yapılan Olağanüstü Genel Kurlu’da göreve getirilen Mehmet Parlakyıldız Yönetimi’nin 3 gün sonra istifa etmesiyle yeniden yönetim krizine giren Elazığspor’da belirsizlik sürüyor.

Her yıl tekrarlanan bu duruma dikkat çekmek isteyen Elazığspor taraftarları, takımın içinde bulunduğu sahipsizlik ortamını protesto etmek için öğretmenevi önünde bir araya geldi.

Kalabalık bir taraftar topluluğunun katıldığı ve Öğretmenevi önünden başlayan yürüyüşte, taraftarlar takımın sahipsizliğinden dert yanarak, sloganlar attı. Zaman zaman ses bombaları atan taraftarlara, çevik kuvvet ekipleri müdahale etti.

“Artık taraftarın sabrı kalmamıştır”

Protesto yürüyüşünü organize eden Efsaneler Taraftar Grubu Başkanı Serkan Çayır burada yaptığı konuşmada:

“Elazığspor olarak her sene aynı senaryoyu izliyoruz. Sahipsizlik, ilgisizlik yine hat safhada. Elazığ’da ve il dışında yaşayan zengin, Elazığspor’u alacak iş adamlarımız varken, maalesef onlar da sessiz kalıyor.

Elazığspor için çırpınan, mücadele eden sadece Elazığspor taraftarıdır. Her yılı aynı sıkıntıları yaşamaktan bıktık. Paralı bir başkan görmedik, sizlerin de bildiği gibi. Bu belirsizlik devam ederken, diğer taraftan futbolcularımız tek tek sözleşmelerini feshederek Elazığspor’a veda ediyor. Artık taraftarın sabrı kalmamıştır” dedi.

“Elazığspor’u reklam malzeme yapanların, seçimden sonra da sahiplenmelerini istiyoruz”

Küskünlüklerin bir tarafa bırakılması gerektiğini dile getiren Başkan Çayır:

“Birlik beraberlik içerisinde herkesin taşın altına elini koymasını istiyoruz. Seçim dönemi Elazığspor’u reklam malzeme yapanların, seçimden sonra da Elazığspor’u sahiplenmelerini istiyoruz.

Biz taraftar grupları olarak ekonomik güçlü olan, futboldan anlayan ve takımımızı bu çıkmazdan kurtarıp  başarıya taşıyacak bir yönetimin acil şekilde kurulmasını istiyoruz artık. Biz taraftarların sabrı kalmadı, kimse bizim sabrımızı sınamasın” şeklinde konuştu.  

 HACI MURAT YÜMLÜ ELAZIĞSPOR’A BAŞKAN ADAYI - TIKLAYIN 

 BAŞBAKAN YILDIRIM ELAZIĞSPOR İLE İLGİLİ NE SÖYLEDİ  TIKLA İZLE 

 
Etiketlertaraftar efsaneler elazığspor yönetimi
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.2843     EURO 5.9542     IMKB 102715     ALTIN 223,931    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:45
Güneş 07:07
Öğle 12:42
İkindi 15:40
Akşam 18:08
Yatsı 19:25