ELAZIĞSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ HÜSEYİN KALPAR’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Elazığspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar, dün akşam Kanal Fırat televizyonunda yayınlanan “Maraton” programında Elazığspor gündemine ilişkin çok önemli açıklamalar yaptı…

13 Mart 2018 Salı 14:35 < SPOR


Elazığspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar, dün akşam Kanal Fırat televizyonunda yayınlanan “Maraton” programında Elazığspor gündemine ilişkin çok önemli açıklamalar yaptı…

Kanal Fırat-Kanal E Spor Koordinatörü Coşkun Kamaç’ın moderatörlüğünü yaptığı “Maraton” programına konuk olan Kalpar, sportif ve mali sorunları hakkında görüşlerini açıkladı.

“SIKINTILI GÜNLER GEÇİRECEĞİMİ BİLSEM BELKİ DE GELMEZDİM”

Tek hedefinin başarı olduğunu vurgulayan Elazığ Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar:

“Benim hedefimde Elazığ vardı, başarı benim tek hedefimdir. Memnunum ancak sıkıntılıgünler geçiriyoruz. Elazığ’da böyle sıkıntılı günler geçireceğimizi bilmiyordum. Sıkıntılı günler geçireceğimi bilsem belki de gelmezdim” ifadelerine yer verdi.

“BU PARALAR NEREYE GİDİYOR?”

Elazığspor’un gider kaynağının bu kadar çok olmasına tepki gösteren Kalpar:

“Ben Elazığspor’a geldiğimde 80 küsur trilyon borç ödenmiş. Borcu olur ama futbolcuya, maliyeye sigortaya esnafa var. Birine olmasın bari. Bu paralar nereye gidiyor? Nasıl oldu bu. Gelir kaynağı belli gider kaynağı da belli. Kulüplerin standart bir gelir kaynağı var. Gider kaynağı var. Gider kaynağı bu kadar açılır mı? Kulüp başkanları giderken benim yok şu kadar alacağım var diyor. Alıyor ve gidiyor. O zaman yazık oluyor. Bu iyi yönetilmemekten kaynaklıdır. Devletin, federasyonun buna engel olması lazım. Neden Avrupa’da bu yok? Çünkü borcu olan kulüp hemen düşürülsün deniyor” dedi.

“ŞAMPİYON OLACAĞIM DİYE İLLA ÇOK PARA HARCAMANIN BİR ANLAMI YOK”

Kulübün şampiyon olması için çok fazla para harcamasına gerek olmadığını söyleyen Hüseyin Kalpar:

“Biz düşünce tarzı olarak yanlış düşünüyoruz. Karşımızda balkanlar var komşumuz. Oyuncuları 17, 18, 19 yaşındaki çocuklar. Çok az bir yabancı var ve çok az paralarla oynuyor. Ben şampiyon olacağım diye illa çok para harcamanın bir anlamı yok ki. Bir takım çıkacak buradan harcanan para belli zaten” diye kaydetti.

“SEN BİR TEMEL KUR. İSKELETİ OTURT. HER ŞEYİN SAPASAĞLAM OLSUN”

“Elazığspor’un futbolcuya, birime, yemeğe gideri belli. Gelir de belli. Bunun hesabı çok zor değil ki. Sen bunu 20 milyon gidiyorsa 40 trilyon harcıyorsan doğru değil. Şampiyon olma, iki sene sonra ol. Sen bir temeli kur. İskeleti oturttur. Her şeyin sapa sağlam olsun. Kalıcı olun. Çıkıp düştükten sonra ne olacak? Çıkıp düştükten sonra daha rezil olacak”

“FUTBOLCULAR MAÇTAN ÖNCE İDMANA ÇIKMAK İSTEMEDİKLERİNİ BANA SÖYLEDİLER”

Çok hareketli düzgün futbolcular ile çalıştığını söyleyen Elazığspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar:

“Bu da benim şansım. Oyuncularımı hem kutluyorum hem de çok teşekkür ediyorum. Konsantre motivasyon futbolda çok önemlidir. Maç, maç günü kazanılmıyor daha önceden kazanılıyor. Futbolcular sıkıntılar yaşıyor. Açık söyleyeyim maçtan önce idmana çıkmak istemediklerini bana söylediler. Ben de dedim ki yarın maça çıkmayacak mısınız? Çıkacağız. O zaman idmana da çıkacaksınız. Doğru dediler. Çıktılar aslanlar gibi idmanlarını yaptılar. O zaman hocam kampa katılmayalım dediler. Biz de doğru dedik. Yabancı oyuncularda kampa katılmak istemiyor. Bunların hepsi aleyhimize yaşanan şeyler. Bunların hepsi ne ile ilgiliydi ekonomik olarak kabul etmek gerek” diye kaydetti.

“TALİHSİZLİĞİMİZ DE VAR ŞANSIZLIĞIMIZ DA VAR”

Yaşanan ekonomik sıkıntıyı bütün kamuoyunun bildiğini vurgulayan Hüseyin Kalpar:

“Bu ekonomik konuyu siz benden daha iyi biliyorsunuz. Futbolcu ister istemez, zaten peşinatını alan oyuncu yok. 3 tane de pirim içerde. Bunu herkes biliyor. Bunu saklamanın anlamı yok. Bunu bahane etmek için de gündeme getirmek istemiyoruz. Hala daha getirmiyoruz. İster istemez bu da futbolcuya yansıyor. O kadar çok güzel fırsatımız vardı ki öyle bir puana gelmişiz biz Samsun maçında bunu kazanabilecek ortamdayız. Talihsizliğimiz de var şansızlığımız da var. Bu takım Rize’de de, Ankaragücü’nde de, Giresun’da da, Ümraniye’de de iyi futbol oynayan takım. Şimdi bunu itecek bir güç lazım. Biz biraz tıkandık. Şikâyet etmek amacı ile de bunu söylemiyorum” ifadelerini kullandı.

“BURADA 5. AYIM AMA DAHA BİR LİRA MAAŞ ALMIŞ DEĞİLİM”

Başkan ve yöneticilere inandığımdan dolayı gönlüm rahat diyen Teknik Direktör Hüseyin Kalpar:

“Burada 5. ayım ama daha bir lira maaş almış değilim. Bunu bahane etmiyorum. Ama başkanın ve yönetim kurulunun çok iyi niyetli olduğunu biliyorum. İmkanları kısıtlı bunu yaratmaya çalışıyorlar bunu biliyorum. Ama bunu dışarıda konuşmanın ne anlamı var. Şimdi bunu siz bildiğiniz için ya da kamuya bildiği için konuşuyoruz. Yoksa ben konuşmam. Başkanımıza, yöneticilerimize inandığımdan dolayı gönlüm rahat. Ama yetmiyor yani. Sadece kulüp başkanının değil ki kulüp. Kulüp şehrin kulübü. Bu yönetim gider başkası gelir ama şehrin. Hesap kitap önceden yapılmış olsaydı ve bu hesap kitaba göre hareket edilmiş olsaydı bu vallahi olmazdı. Her şeyi futbolculardan beklemek de olmuyor” şeklinde konuştu.

“AVANTAJLARI GÖZ ÖNÜNE GETİRDİĞİMİZ DE NEDEN OLMASIN DİYORUZ”

Elazığspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar, şapkamızı önümüze koyup iyi hesap yapmamız lazım diyerek:

“Benim hesaplarıma göre Gaziantep’den iyi puan ile dönersek bir ara var. Milli maç arası. Çok da iyi çalışıp sonraki maçlara iyi olma özelliği içinde olabiliriz. Manisa maçı var. İçeride de bunu kazandığımızda 2 maçta iki puan 44 eder. Müthiş güzel bir puan. Avantajları göz önüne getirdiğimiz de neden olmasın diyoruz. En önemli maç bana göre Gaziantep’teki maç. Herkes kolay gibi görüyor ama en kolay gördüğün maç en zor maçtır” ifadelerine yer verdi.

“ÇOK KARAKTERLİ ÇOK DÜZGÜN FUTBOLCULARLA ÇALIŞIYORUM”

“Elazığlılar ne kadar gurur duysa azdır. Ben çok gurur duyuyorum” diyen Kalpar:

“Çok karakterli çok düzgün futbolcularla çalışıyorum. Hiçbir sıkıntı yaratmamak için mücadele ediyorlar. İçlerinde de yaşıyorlar. Başkanı da yöneticileri de burada tanıdım. Çok iyi niyetli olduklarını, çok samimi olduklarını, çok büyük bir çaba sarf ettiklerini ama yetişemediklerini düşünüyorum. Birilerinin de destek vermesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

“SARPONG VE AHMET ARAS'IN GİTMESİNİ UYGUN ŞEKİLDE DÜŞÜNDÜK”

Kalpar ikinci yarıda kadroya giremeyen Jeffrey Sarpong ve Ahmet Aras’ın durumu hakkında ise:

“Ben mesleğim boyunca hiçbir futbolcuma, hiçbir şekilde yalan konuşmadım. Hiç kimse de Hüseyin hoca yalan konuştu diyemez. Yöneticiler de diyemez. İşimde şeffafım. Ben de hak edip de oynamayan hiç kimse kalmaz. İlk yarı biterken bile oynamayan oyuncu kalmamıştı. İkinci yarı da biz yönetimle oturup ne yapabiliriz diye konuştuk. Bazı oyuncuların buradan ayrılması gerektiğini düşündük. Nedeni, vermiş olduğu randımanı masaya yatırdık. Ne verdi? Ne verecek? Kulübün menfaati doğrultusunda hareket etmek mecburiyetindeyiz.

Biz gerçekten de Sarpong ve Ahmet Aras’ın gitmesi uygun şekilde düşündük. İlk yarıda Ahmet’ten de ilk yarıda faydalandık ama o kadar. Netice itibariyle bunlar gitmedi. Biz de ikinci yarıda kadro oluşturduk. Zaten 6 yabancı var. Kimi bırakacaksın dışarıda? Mecburen o kalıyor. Zaten randıman açısından değerlendirdiğimizde benden önce de sonra da bir şey vermemiş. Ahmet Aras’a bakıyoruz. Zaten ilk yarıda Diarra çıkmamış. Şimdi Diarra oynuyor. Hora’yı almışız. Ahmet Aras’tan da ilk yarıda faydalanamamışsın. O zaman o tür oyuncuları tercih etmiyorsun. Biz ilk yarıdaki randımandan dolayı böyle bir karar alıyoruz. takviyeler Elazığspor için olumlu oldu” dedi.

“BİZ EN UYGUN ŞARTLARDA OYUNCU ALMAYA ÇALIŞTIK”


Devre arası transferde en uygun şartlarda oyuncu aldıklarını söyleyen teknik direktör Kalpar:

“Çok oyuncu ismi olur. Bu oyuncu ismi sana ekonomik olarak, futbolcu olarak uymayabilir. O gelmek istemeyebilir. Sen almak istemeyebilirsin. Biz en uygun şartlarda oyuncu almaya çalıştık. Çok değişik isimler vardı olmadı. Almak istediğimiz oyuncu da gelemedi. Kulübü bırakmadı. Her istediğin oyuncu olmayabilir. Beraberce verdiğimiz bir karar. Biz acil olarak şunlara ihtiyacımız var dedik. Bir sürü isimler vardı. Bunlar olmayabiliyor. Kulübü para istiyor. Yurtiçinde oynamış oyuncuları tercih etmek daha mantıklıydı. Mümkün olduğu kadar yerli oyuncu almaya çalıştık. Buraya alışmış burayı biliyorsun diyoruz. Kulübün şartlarını da düşündük. İmkanımız yoksa almayalım şeklinde de düşündük” diye konuştu.

“HAK EDEN OYNAMALI”

Elazığspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar konuşmasına şöyle devam etti:

“İlk geldiğim zaman burada bir zaaflık vardı. Hatta bana burada yöneticiler futbolcular söyledi. Oynayacak belli, çıkacak belli diyorlardı. Benim çalıştığım bütün takımlarda böyle hak edip de oynamayan hiçbir oyuncu olmaz bende. Bu amatör takımdan gelsin çok para alsın almasın hiç kimse vazgeçilmez değildir. Özellikle hak eden oynamalı. Oyuncumun öz güveni olsun bana rahatlık ile derdini anlatabilsin. Ben de ona açık ve şeffaf şekilde anlatayım. Bizim işte güçlü olmadan oynama şansın yok. Ama önce beyin gücü sonra fiziki güç. Ben elimdeki oyuncuya göre bir sistem ayarlamaya çalışıyorum. Çünkü elindeki oyuncu senin istediğin oyuncu olmayabiliyor. Tabi ki elindeki oyuncuyu kazanmalısın.”

“BAŞKANIN TAKIMI DEĞİL, ŞEHRİN TAKIMI”

Elazığspor’un şehrin takımı olduğu için sahiplenilmesi gerektiğine inandığını belirten Kalpar:

“Sezon başında istediğin oyuncuya alabilsen öyle bir sistem kurarsın ona göre oynasın. Öyle bir sistem yok. Elazığspor sadece şimdiki başkanın takımı değil, şehrin takımı o yüzden sahiplenmek gerek. Destek vermek gerek. Bir defa olumsuz düşünmekten olumsuzluktan hiçbir insana fayda gelememiştir. Ben takımımı seveceğim. Ben takımıma destek çıkacağım. İyi günde de kötü günde de. Elinde sonunda başaracak. Doğru şeyler yaptığı zaman başaracak.” Dedi.

Kaynak: elazigsonhaber.com

 ELAZIĞSPOR’DA PRİM DOPİNGİ - TIKLAYIN 


 
Etiketlerelazığspor yönetimi hüseyin kalpar
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.7445     EURO 6.4830     IMKB 99835     ALTIN 243,334    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:54
Güneş 06:16
Öğle 12:35
İkindi 16:02
Akşam 18:44
Yatsı 20:01