ELAZIĞSPOR TEKNİK SORUMSULU SERDAH GÜLPINAR/ 'LİGDE KALABİLECEĞİMİZE YÜZDE YÜZ İNANIYORUZ'

Birevim Elazığspor Teknik Direktörü Serhat Gülpınar Kulüp tesislerinde basın toplantısı düzenledi. Serhat Gülpınar izinden dönmeyen Emir Gökçe ve takımdan ayrılan Muhammed İldiz konusunda açıklamalarda bulundu…

16 Nisan 2019 Salı 18:28 < SPOR


 
GÜLPINAR/ 'LİGDE KALABİLECEĞİMİZE YÜZDE YÜZ İNANIYORUZ'

Birevim Elazığspor Teknik Direktörü Serhat Gülpınar Kulüp tesislerinde basın toplantısı düzenledi…

Gülpınar, 'Biz bu ligde kalabileceğimize yüzde yüz inanıyoruz. Yeter ki biz o birlik ve beraberliği sağlayabilelim' dedi.
Gülpınar, toplantıda iddialı konuşarak Spor Toto 1. Lig’de kalacaklarına inandığını söyledi. Önlerinde iki rakiplerinin olduğunu vurgulayan Serhat Gülpınar:

"Biri Afyonspor biri de Giresunspor. Afyonspor’la 2 puan farkımız, Giresunspor’la da 6 puanlık bir farkımız var. İkili averajda onlar daha iyi durumda olduğu için bizim mevcut duruma en az 7 puan eklememiz lazım. Afyonspor bizim rakibimiz olduğu için mutlaka o maçtan galip gelmemiz lazım, yoksa ligde kalmamızın olasılığı olmaz. Önümüzdeki Afyon maçı hariç 4 maçta hafta hafta gidersek çok daha net olacak ama mümkün olduğu kadar kısa sürede 3 puan kazanabilirsek o makası çok çabuk daraltabiliriz" diye konuştu.

Aşağıdan gelen takımların her zaman daha avantajlı olduğunu savunan Gülpınar,

"Önümüzdeki rakibi strese sokabiliriz. Giresunspor’un hem maddi hem de manevi sıkıntıları olduğu aşikar. Biz yüzde yüz inanıyoruz bu ligde kalabileceğimize. Yeter ki biz o birlik ve beraberliği sağlayabilelim. Bugün birlik ve beraberlik olma günü, eleştirme değil. Biz hedef için uğraşıyoruz. Bütün negatifleri göz ardı ederek odaklanmaya çalışıyoruz.
Taraftardan isteğimiz bu maç bizim için çok önemli bir maç. Elazığspor taraftarı bugün yanımızda olmayacaksa ne zaman yanımızda olacak? Birlik ve beraberlik içerisinde bir şeyleri başarmaya çalışan bir takım var. Takımın içinde bulunduğu durumdan takım sorumlu değil. Bu takım devre arası geçtikten 2 hafta sonra kurulmuş bir takım. Bütün hataları, eksiklikleri ve performans kaybını mevcut kadroya yüklemek kadar abes olan bir şey yok” ifadelerini kullandı.
 
‘BEN OLDUĞUM SÜRECE EMİR BU TAKIMDA FORMA GİYEMEZ!’

Elazığspor Teknik Sorumlusu Serhat Gülpınar izinden dönmeyen Emir Gökçe ve takımdan ayrılan Muhammed İldiz konusunda açıklamalarda bulundu…

Ara Transfer Dönemi’nde Fatih Karagümspor’dan transfer edilen Emir Gökçe ile Teknik Sorumlu Serhat Gülpınar arasında iplerin koptuğu öğrenildi.

Teknik Sorumlu Serhat Gülpınar tarafından performans yetersizliği nedeniyle Altınordu ve Eskişehirspor Maçı kadrolarına alınmadığı için bozulan ve teknik heyetten izinli olarak ailesinin yanına giden 29 yaşındaki forvetin halen daha dönmediği ortaya çıktı.

Konuyla ilgili olarak dünkü basın toplantısında açıklamalarda bulunan genç teknik adam, tecrübeli forvete ateş püskürdü.
Kendisine toparlanması için verdiği izinin bitmesine rağmen halen gelmediğini ve antrenmanlara çıkmadığı ifade eden Gülpınar:

“Emir Gökçe’de 2 hafta önce ilk 11 başlattığım bir oyuncuydu. 2 maçta 20 kişilik maç kadrosuna almadık performansından dolayı. O da geçen hafta benden izin almıştı ama dün antrenmanlara başladık o gelmedi. Bundan sonra ki süreç yönetim ve onunla alakalıdır. Ben burada olduğum sürece onun takımda olması söz konusu değil.” dedi.

Muhammed’in farklı sorunları olduğunu ifade eden Teknik Sorumlu Serhat Gülpınar:

“Muhammet İldiz benim çok şeyler beklediğim bir oyuncuydu. Ama onun farklı sorunları vardı. Hatta benim geldiğim ilk 2 hafta da ilk 11’de başlatmıştım onu. Takıma çok şey kazandıracağını biliyordum. Hakikatten Elazığspor taraftarının da beğenisini kazanmış bir oyuncuydu. Kendi özel sıkıntılarından dolayı ayrılmak istedi hatta onun gideceği gün sen kalmak istiyorsan başımın üstünde yerin var ama gitmek istiyorsan da senin kararın. Ayrılmak istersen de sana bir şey diyemem dedim çünkü özel konuları vardı. Hocam ben kafa olarak odaklanamıyorum dedi ve öyle deyince de çok ısrarcı olamadım.” şeklinde konuştu. 

 
Etiketlerserhat gülpınar muhammed ildiz
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.0406     EURO 6.7414     IMKB 86796     ALTIN 248,760    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:20
Güneş 05:01
Öğle 12:25
İkindi 16:17
Akşam 19:38
Yatsı 21:12