ELAZIĞSPOR YÖNETİMİ’NDE 3. İSTİFA

Murat Yümlü Yönetimi'nde Güngör ve Külünk’ün ardından Aydemir’de istifa etti...

03 Temmuz 2018 Salı 21:21 < SPOR


22 Haziran’da yapılan Olağanüstü Genel Kurul’da seçilen Murat Yümlü başkanlığındaki yeni yönetim tek tek eriyor…

Güngör ve Külünk’ün ardından Aydemir’de istifa etti

Elazığspor’un henüz göreve başlayan yeni yönetiminde daha önce iki isim istifa etmişti.

Hacı Murat Yümlü, yönetimdeki ilk firesini Başkan Yardımcısı ve Mali ve İdari İşler Sorumlusu Mustafa Güngör ile vermişti.

Güngör’ün ardından Başkan Yardımcılarından Dr. Alper Künkül ise yoğun iş ve sağlık problemlerini gerekçe göstererek istifa etmişti

Başkan Yardımcısı, Basın Yayın ve ARGE Sorumlusu Dr. Emrah Aydemir şok bir kararla istifa etti…

Bordo-Beyazlı Temsilcimiz Elazığspor’da Elazığspor Başkan Yardımcısı, Mali ve İdari İşler Sorumlusu Mustafa Güngör ve Başkan Yardımcısı Dr. Alper Künkül’ün ardından Elazığspor Kulübü Başkan Yardımcısı, Basın Yayın ve ARGE Sorumlusu Dr. Emrah Aydemir de istifa ettiğini açıkladı.

Aydemir istifa nedenini de açık bir şekilde kamuoyuyla paylaştı. Kurumsallaşmaya bir kez daha vurgu yapan Aydemir kulüp yönetimiyle kendisi arasında bakış açısı farklılığı olduğunu belirterek:

“Çok yoğun işlerimin arasında Elazığspor’un geçirdiği bu zor süreçte memleketime fayda sağlayabilmek için büyüklerimin ricası üzerine göreve geldim. Göreve başladığım ilk günden beri amacım; itibarı zedelenen Elazığspor’un itibarını arttırmak, kulüp ile taraftarı bütünleştirmek ve Elazığspor’u daha önceden belirlenmiş ilke ve kurallarla yönetilen bir kulüp haline getirmek olmuştur.

Bir kulüpte her işin görevlisi, sorumlusu ve yetkilisi ayrıdır. Büyük bir endüstri olan futbolda kurumsallaşma zorunludur. Bir kulübün kurumsallaşması, hesap verilebilirlikten, şeffaflıktan, sorumluluktan, riskleri yönetmekten, radikal değişikliklerden ve en önemlisi de liyakata göre idare edilmesinden geçmektedir. Bunları başarabilen kulüpler ulusal ve uluslararası alanda istikrarlı ve büyük başarılar sağlamaktadır. Unutulmasın ki profesyonellik sadece teknik heyet ve futbolcularla yapılan mukaveleden ibaret değildir.

Profesyonel yönetim anlayışları ve kendi alanında üst düzey eğitim almış kişiler kulüpleri çözüme ulaştıracaktır. Elazığspor’un kurumsallaşması ve markalaşması adına gecesini gündüzüne katan bir akademisyen olarak kısa bir sürede olsa Elazığspor’a hizmet etmenin gururunu yaşıyorum. Kulüp yönetimi ile aramızdaki bakış açısı farklılığı nedeniyle prensiplerim gereği görevimden istifa ediyorum. Belirtmeliyim ki Elazığspor, Elazığ beyefendisinin dışarıya yansımış halidir. Bana destek veren tüm dostlarıma teşekkür eder, Elazığspor’a başarılar dilerim.”

Kulübe yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre yönetimde istifaların devam edeceği öğrenildi. 
 
 YÖNETİMDE 4. İSTİFA-BAŞKAN VEKİLİ İSTİFA ETTİ - TIKLAYIN 

 
Etiketlerhacı murat yümlü emrah aydemir elazığspor yönetimi
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.2843     EURO 5.9542     IMKB 102715     ALTIN 223,931    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:45
Güneş 07:07
Öğle 12:42
İkindi 15:40
Akşam 18:08
Yatsı 19:25