ELAZIĞSPOR’DA 50. YIL HEYECANI DEVAM EDİYOR

Erzurum Kampı sonrası Elazığ’a dönen ve yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Elazığspor’da 50. Yıl etkinlikleri devam ediyor…

04 Ağustos 2017 Cuma 23:28 < SPOR

Erzurum Kampı sonrası Elazığ’a dönen ve yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Elazığspor’da 50. Yıl etkinlikleri devam ediyor…

1 Ağustos’ta Harput’ta yakılan meşale ile başlayan ve 5 gün süren 50. Yıl kutlamaları çerçevesinde bugün Kültür Park'ta devam edildi.

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Milletvekili Ömer Serdar, TSO Başkanı İdris Alan, Elazığspor yöneticileri ve kalabalık bir taraftar topluğunun iştiraki ile düzenlenen programda sanatçı Emrah Güllü şarkılarıyla davetlileri coşturdu.

Daha sonra Elazığspor’un 50 yıllık mazisini özetleyen sinevizyon gösterisi yayınlandı.

Sedat KARATAŞ/ Hep birlikte mücadele ediyoruz”

Kulüp Başkanı Sedat Karataş burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bugün Elazığspor’un sıkıntılarından bahsetmeyeceğiz. 50. yılımızda kaliteli transferler yaptığımızı düşünüyorum. Takımımıza yeni katılan arkadaşlara ve eski futbolcularımıza da başarılar diliyorum.

Elazığ Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz’a, valimize teşekkür ediyorum. 2017-2018 sezonunun planlanması için vekillerimizle, valimizle, belediye başkanımızla birlikte mücadele ediyoruz” dedi.

İhsan UĞUR/ “Elazığspor öyle bir hastalık ki”

Elazığspor’un kurucularından İhsan Uğur programda Elazığspor’un kuruluşundan bahsederek şöyle konuştu:

“Suat Taydaş isimli bir Ziraat Bankası Müdürü ortaya bir Elazığspor lafı atıyor. Ben de Diyarbakır’daydım. Rahmetli diş hekimi Metin Kurdoğlu dedi ki “İhsan abi bize verdiler biz ne yapacağız” Para var mı, yok, kağıt var mı, yok. Fiş var mı yok. Yani hiçbir şey yok. Ne olacak. Bunu niye söylüyorum. Çünkü azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz. 5 kuruşsuz 5 parasız Elazığspor’u kurduk. Hatta gruplara bile katılmasını temin ettik.

Elazığspor bir marka ama neyin markası. Şöyle izah edeyim. Bir marka her zaman her yerde satılıyor ise demek ki marka olmuş zaten. Bizim marka olmamız deplasmanlara dev gidip gelmekle devamlı canlı tutulması demektir. Yani o markalar reklamlardan daha güçlü bir Elazığspor var. Demek istediğim şu. Elazığspor sadece Elazığ veya sadece her hangi bir şeyle anmayın. Elazığ adıyla çok eski zamanlardan spor yapan bir toplumdu.

Buradaki cüzzam hastanesinde ve yukarı Harput’ta yabancıların Amerikalıların, Fransızların, Almanların yaptıkları tesisler vardı. Biz küçük yaştan beri spor yaptık. Başka bir şeyimiz paramız pulumuz yoktu. Elazığspor öyle bir hastalık ki bende bu yaşıma rağmen hala fotoğraflarını ve hatıralarını saklıyorum.”

Ömer SERDAR/ "Başarılarla dolu sayfaların açılmasını temenni ediyorum"

Programa katılan AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar ise:

“Elazığspor’un 50. yılında daha nice başarılarla dolu sayfaların ortaya çıkmasını temenni ediyorum. Bu başarının arkasında tüm Elazığlılar’ın duracağını şimdiden hissediyorum. Elazığspor yaşayacaktır. Bunu el birliğiyle yapacağız” ifadelerini kullandı.

Mehmet ALTIPARMAK/ “Hedefe Ulaşacağız”

Teknik Direktör Mehmet Altıparmak, futbolculuğu döneminde şampiyonluk yaşadığı Elazığspor’da hocalık döneminde de şampiyonluk yaşamak istediğini söyledi.
 
50. yıl etkinliklerinde konuşan Teknik Direktör Mehmet Altıparmak ise yaptığı konuşmada:

Sizler var iseniz bizler varız. Bizi destekleyin, siz tribünde biz sahada gereken her şeyi yapacağız, birlik ve beraberlikle hedefe ulaşacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Elazığspor’da geçmiş dönemlerde forma giyen efsane oyuncular sahneye davet edildi.
Daha sonra Elazığspor teknik heyeti ve futbolcular da tek tek sahneye çağrılarak taraftarlara tanıtıldı.

Etkinlikler yarın sona eriyor

Kültür Park'taki etkinlikler havai fişek gösterileri ve konserle sona ererken, 50. Yıl şenliklerinin finali yarın '5 Ağustos Cumartesi) saat 18:00’da Atatürk Stadı’nda başlayacak program ve 21.30’da oynanacak Elazığspor-BB Erzurumspor dostluk ve sezon açılışı maçıyla sona erecek.

 ELAZIĞSPOR'UN 50. YIL ŞENLİKLERİNDE ORTAM GERİLDİ - TIKLAYIN 


 
Etiketlerelazığspor yönetimi sedat karataş mücahit yanılmaz ömer serdar
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:17
Güneş 05:00
Öğle 12:26
İkindi 16:17
Akşam 19:40
Yatsı 21:15
DÖVİZ KURLARI
USD 4.5836     EURO 5.3954     IMKB 102258     ALTIN 190,236