ELAZIĞSPOR’DA İRFAN YUMAKGİL YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ

İrfan Yumakgil Başkanlığı’ndaki Tetiş Yapı Elazığspor Yönetim Kurulu yazılı bir basın bildirisi yayımlayarak görevi bıraktıklarını açıkladı…

24 Ekim 2018 Çarşamba 19:18 < SPOR


3 Ağustos'ta yapılan kongrede iş başına gelen İrfan Yumakgil Başkanlığı’ndaki Yönetim Kurulu yazılı bir basın bildirisi yayımlayarak görevi bıraktıklarını açıkladı…

TY Elazığspor’da bugün sıcak bir gelişme yaşandı. Görev sürelerince vaatlerini yerine getiremeyen İrfan Yumakgil başkanlığındaki mevcut yönetim istifa etti.

Kulüp resmi sitesinden yapılan yazılı basın bildirisinde şu ifadelere yer verildi;

“Saygıdeğer Elazığ Halkı,vefakar Elazığspor Taraftarı, bilindiği üzere Ağustos ayından beri bu Şerefli Kulübün Yönetimini; dürüstlük ilkelerinden sapmadan, alışılagelmişin dışında kurumlarla ve geçmişle çatışmadan yürütmeye çalıştık. Göreve geldiğimizde geçmiş borç yükü haricinde, idare boşluğu nedeniyle kampta sorunlar yaşamakta olan takımımızla ilgili olarak tüm spor kamuoyunda ilk hafta sahaya bile çıkamayacağı konuşulmakta iken takımın formasının tescilinden, futbolcu lisanslarının çıkarılması gibi yapılması zorunlu işlemleri bir hafta gibi kısa bir sürede gerçekleştirerek, takımımızın Lig’e başlamasını sağladık.

Devamında transfer yapabilme izni alınabilmesi için yürütülen çalışmalarda yoğun çaba gösterilmiş, ancak sonuç alınamayacağı görülünce önceki yıl takımımızda yer alan oyuncularla geçmiş yıllardan alacaklarını alamamış olmalarına rağmen daha az ücretlere razı edilerek tekrar anlaşma yoluna gidilmiş ve ileride de görüleceği üzere ligi orta sıralarda bitirebilecek bir takım oluşturulmuştur.

Ardından yaklaşık 60 ayrı borç dosyası için görüşmeler yapılmış, yönetici ve kulüp çalışanlarının gayreti, alacaklılarımızın anlayışı ve yapılan bir kısım ödemelerle, takımımız için hayati önem taşıyan kulüp lisansı alınmıştır.
Böylece kulüp ve camiamızda artı bir motivasyon sağlanmasına rağmen gelinen süreçte görülmüştür ki; yönetimimizin sağladığı ve diğer unsurların sağladığı kaynaklarla, geçmişten gelen ve her geçen gün faizlerle artan bu borç yükünden kurtulmak imkansız hale gelmiştir. İşte özetlenen bu süreçler ışığında; imkansızlıklara rağmen fedakarca kulübümüz için yönetim kuruluyla beraber mücadele eden teknik ekip, futbolcular ve kulüp çalışanları için yeni bir sayfa açılması adına yönetim olarak bugün itibarıyla görevi bırakma kararı almış bulunmaktayız.

Bizler yeni borçlar oluşturmadan, kulübümüzün hakkını her daim koruyacak yönetimlerin yanında, gözbebeğimiz olan bu kulübe zarar verecek her oluşumun karşısında olacağımızı bildirir, tüm Elazığspor camiasından haklarını helal etmelerini diler, Saygılar sunarız.”
 
 İRFAN YUMAKGİL'DEN SİTEMLİ VEDA - TIKLAYIN  
Etiketlerirfan yumakgil elazığspor yönetimi
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • Erik van der loon - 24 Ekim 2018 Çarşamba 23:28
    TEK ÇARE YASEMIN AÇIK !!!

    O OLMASA SELCUK OZTURK YADA SEDAT KARATAS GELSIN GERISI HIKAYE!!

    ORHAN HOCAYADA LIG SONUNA KADAR DAYANILMALI!!
DÖVİZ KURLARI
USD 5.8006     EURO 6.5239     IMKB 96971     ALTIN 238,245    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:07
Güneş 05:35
Öğle 12:27
İkindi 16:10
Akşam 19:10
Yatsı 20:32