ELAZIĞSPOR’DA KRİZ BÜYÜYOR, FİFA KULÜBE TALİMAT GÖNDERDİ

Bjarnason ve Tatos FIFA’ya başvurdu. Ödemeleri yapılmayan yerli futbolcuların da Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuru hazırlığında oldukları öğrenildi...

03 Kasım 2018 Cumartesi 20:03 < SPOR

Maddi sıkıntılarını çezemediği gibi bir de yönetimsiz kalan Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü’nde kriz her geçen büyüyor…

Son 3 ayda yönetime seçilen 3 yönetiminde istifa etmesinin ardından yeniden kongre tarihi alan ve 3 Aralık tarihinde seçimli genel kurul yapacak olan bordo-beyazlı kulüpte yaşanan belirsizlik, futbolcuları çileden çıkardı.

FİFA 12 Kasım’a kadar ödeme yapılmasını istedi!
 
İzlandalı futbolcu Elmar Bjarnason ve Yunan futbolcu Andreas Tatos alacakları için FIFA’ya başvurduğu öğrenilirken, Elmar Bjarnason için FIFA Elazığspor Kulübü’ne yazı göndererek 12 Kasım tarihinde ödemenin yapılmasını istedi.

Bjarnason ve Tatos FIFA’ya başvurdu!

Tam anlamıyla sahipsiz kalan maç başı, maaş, peşinat gibi alacaklarının yanı sıra hakkedilmiş galibiyet primlerini bile tahsis edemeyen yerli futbolcular Türkiye Futbol Federasyonuna başvurmaya hazırlanırken, yabancı futbolculardan Elmar Bjarnason ve Andreas Tatos’un FIFA’ya başvurduğu öğrenildi.

İzlandalı futbolcu Bjarnason’un 2 maaş toplamı olan 42 Bin Euro için FIFA’ya başvurduğu bildirilirken, FIFA’dan Elazığspor Kulübüne ihtar yazısı çekildiği ve bordo-beyazlı kulübe 12 Kasım tarihine kadar süre verildiği öğrenildi.

12 Kasım tarihine kadar Bjarnason’a ödeme yapılmaması durumunda İzlandalı futbolcunun serbest kalacağı ifade edildi.

Öte yandan Andreas Tatos’un da FIFA’ya başvurduğu ancak bu futbolcunun başvurusuna karşılık şu ana kadar FIFA’dan herhangi bir tarih belirten yazının kulübe ulaşmadığı belirtildi.

Avukatlarına talimat verdiler!

Tetiş Yapı Elazığspor Kulübünde yaşanan tek sıkıntı yabancı futbolcular değil. Yaşanan belirsizliğin ardından yerli futbolcularda çark etti. Ödemeleri yapılmayan futbolcuların Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuru hazırlığında oldukları öğrenilirken, Ocak ayındaki transfer tahtasına alacaklarının yansıyacağı ve Ocak ayında serbest kalmak için avukatlarına talimat verdikleri bildirildi. 
 
Etiketlerelazığspor yönetimi elmar bjarnason andreas tatos
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.7445     EURO 6.4830     IMKB 99835     ALTIN 243,334    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:54
Güneş 06:16
Öğle 12:35
İkindi 16:02
Akşam 18:44
Yatsı 20:01