ELAZIĞSPOR'UN ELEKTRİĞİNİ KESEN AKSA’YA TEPKİLER BÜYÜYOR

Karahan ÇELİK/ “AKSA bize mobbing uyguluyor!” Murat ERGEN/ “Aksa Firmasını Anlamak Mümkün Değildir”

06 Ekim 2017 Cuma 23:10 < SPOR

Elazığspor tesislerinin ve ardından Atatürk Stadı’nın elektriğini kesen AKSA’ya tepkiler büyüyor…
 
Elazığspor tesislerinin ardından Bordo Beyazlı takım ve Elaziz Belediyespor’un maçlarını oynadığı stadyumun elektriklerini kesen ve geri adım atmayan firmaya yönelik tepkiler gelmeye devam ediyor.
 
Karahan ÇELİK/ “AKSA bize mobbing uyguluyor!”
 
Elazığspor Mali İşler Sorumlusu ve 2. Başkanı Karahan Çelik “Borcu ödesekte bundan sonra AKSA’yla çalışmayacağız.”

Elazığ Tanıtım Günleri için Ankara’da bulunan Elazığspor Mali İşler Sorumlusu ve 2. Başkanı Karahan Çelik Kanal Fırat’ta Coşkun Kamaç’a açıklamalarda bulunurken, borcundan dolayı Elazığspor Kulüp Tesisleri’nin ve Elazığ Atatürk Stadyumu’nun elektriğini kesen AKSA Holding konusunda açıklamalarda bulundu.

Kendilerinin borç konusunda AKSA ile borcu yapılandırma adına her türlü görüşmelerde bulunduklarını ve sadece borcun faizi konusunda Elazığspor’a sponsor olmaları yönünde teklifte bulunduklarını kaydeden Çelik AKSA’nın kendilerine mobbing uyguladığına vurgu yaptı.

Borcu ödeseler de bundan sonra AKSA ile çalışmayacaklarını altını çizen 2. Başkan Çelik:

“Biz Aksa Holdingle bu borcu yapılandırma adına ödeme taahhüdü adına her türlü görüşmelerimizi yapmıştık. Bizim borcumuzu silin demiyoruz dedik. Bize ödeme anlamında kolaylık sağlayın teklifinde bulunduk. Ama ne hikmetse Aksa bize mobbing uygulamaya devam diyor. Biz 70-80 Trilyon borç ödemiş bir kulübüz.

AKSA’nın 500- 600 Bin TL’sini mi ödeyemeyeceğiz. Bırakın ana parayı faizleri almayın veya faizler için sponsorluk teklifinde bulunduk. Ama kabul etmediler. Yalnız biz bugünden itibaren bazı çalışmalarımız var. Aksa’yla bundan sonra çalışmayacağız. Başka bir dağıtım şirketiyle görüşüyoruz.” şeklinde konuştu. 

Murat ERGEN/ “Aksa Firmasını Anlamak Mümkün Değildir”
 
Elazığ Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen bu kesintilerim kesinlikle bilinçli ve kasıtlı bir uygulama olduğunu söyledi…

Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen yayınladığı basın açıklaması ile AKSA’nın Elazığspor’a karşı sergilediği tutumu sert bir dille eleştirdi.

 Başkan Murat Ergen imzasıyla yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Elazığspor bu şehrin en önemli marka değeri, en önemli sosyal etkinliği, en önemli tanıtım aracıdır. 50. yılını kutladığımız Elazığspor şüphesiz ilimiz için en önemli değerdir. Elazığspor sadece maça gelen taraftarın değil, şehrimizde ve şehir dışında yaşayan herkesin ortak malıdır.

Son dönemlerde Elazığspor ile ilgili yaşanan olaylar, tüm hem şehirlerimizi üzdüğü gibi bizi de son derece üzmektedir. Hiçbir ayrım yapmaksızın Elazığlı olan herkesin ortak değeri olan takımıza sahip çıkmak görevimizdir. Bu şehirde kimse Elazığspor üzerinden kavga etmesin istiyoruz. Herkes takıma sahip çıksın ve süper ligde şehrimizi en iyi şekilde temsil etsin istiyoruz. Ama gelin görün ki, geçtiğimiz günlerde önce Elazığspor tesislerinin ve ardından stadyumun elektriklerini kesen Aksa firmasını anlamak mümkün değildir. Özellikle sponsor olduğu Çaykur Rize maçının arifesinde tesislerin elektriğinin kesilmesi manidardır.”

“Bu Kesinti Kesinlikle Bilinçli ve Kasıtlı Bir Uygulamadır”

“Ne yazık ki sanki inat edercesine stadyumumuzun elektrikleri de kesilmiştir. Bu şehrin ekmeğini yiyip, yediği çanağa pisleyen Aksa firmasını şiddetle kınıyoruz. Elazığ insanının parasıyla cebini doldurup, bu şehre ihanet eden Aksa firması sanki intikam alma derdine düşmüş gibi bu kulübe zarar vermeye devam etmektedir.

Milyonlarca lira borç yükünün altında şampiyonluk mücadelesi veren Elazığspor, içerden ve dışarıdan birçok rakiple mücadele etmektedir. Belediye Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz’ın öncülüğünde göreve gelen Kulüp Başkanımız Sedat Karataş ve ekibi çok büyük bir riskin altına girmiş, borç yükü hafifletilmiş, yeni transferlerle takım süper lig hedefine odaklanmışken, Aksa firmasının yaptığı bu kesinti kesinlikle bilinçli ve kasıtlı bir uygulamadır. Kimin ekmeğine yağ sürdüğünü bilmediğimiz Aksa, belli ki birilerinden aldığı talimatı uygulama derdindedir.”

Buradan Aksa firmasına sesleniyorum:

Ey Aksa!
Kimin adamısın?
Neyin peşindesin?
Elazığ’a kastın ne?
Elazığ’ı iliklerine kadar sömürüp, bu şehrin takımına ihanetin sana ne kazandıracak?
Sen bu borç ödenmez mi sandın?
Bu yönetimden kimin alacağı kaldı?
Kulüp kapanır da paramı alamam mı sandın?
Evet Ey Aksa!
Sana sesleniyoruz.
Çık adam gibi cevap ver bize. Çık elektrikleri  kapatma gerekçeni açıkla. Çık bu şehre ihanetini anlat bize. Buradan Şehrin ileri gelenlerine de sesleniyorum;
Bu takıma sahip çıkmak niye bu kadar zor geldi bize?
Niye tek markamız Elazığspor ortak amacımız değil de kavga nedenimiz oldu? 
Aksa firması nasıl cesaret edebildi buna?
Niye şehir olarak bu cesareti verdik Aksa’ya?
Ne zaman birlik içerisinde kişisel hırslarımızdan kurtulup bu şehre sahip çıkacağız?
Bu şehri seven herkesten ortak beklentimiz bu şehre ve değerlerine sahip çıkmasıdır. Aksa firmasının bu yanlıştan dönmesi için herkesin harekete geçmesidir.”

 
Etiketlerfırat elektrik karahan çelik murat ergen aksa
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • Ramazan Dalgın - 07 Ekim 2017 Cumartesi 17:24
    Diyarbakır Belediyesi'nin geçmiş yıllarda elektriği kesildi.Belediye kepçe gönderip dağıtım binasının önünü kazdı..Ardından Binanın ruhsatları imara vb. bir şeylere uygun değil diye binayı mühürledi..Belediyenin neden eli kolu bağlı.Diyarbakir kadar olamıyor mu?
    Aksanın her şeyi yasal mevzuata uygun mu? Kes suyunu bilmem neyini kardeşim!...
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:38
Güneş 06:01
Öğle 12:23
İkindi 15:50
Akşam 18:34
Yatsı 19:51
DÖVİZ KURLARI
USD 6.2046     EURO 7.2854     IMKB 96121     ALTIN 240,476