ELAZİZ BELEDİYESPOR KURULDU!

Kapatılan Elazığ Belediyespor yerine Elaziz Belediyespor kuruldu. Takımın başına alaattin TUTAŞ getirildi ve hedef şampiyonluk olarak belirlendi...

21 Ekim 2014 Salı 13:39 < SPOR
 

Kapatılan Elazığ Belediyespor yerine…

ELAZİZ BELEDİYESPOR KURULDU!

Kapatılması büyük tepki alan Elazığ Belediyespor’un yerine Elaziz Belediyespor kuruldu.

 
Elazığ Belediyespor’un geçtiğimiz sezon sonunda Spor Toto 3.Lig’e veda ederek Bölgesel Amatör Lig’e düşmesi ve sonrasında ise Elazığ Belediyesi’nin desteğini çekmesi sonucu kapanmasının ardından, Elazığ Belediyesi yeni sezonda 1. Amatör Küme Futbol Ligi’nde Elaziz Belediyespor adı altında mücadele edecek. 

1. Amatör Küme futbol ligi için yeni bir takım oluşturan Elazığ Belediyesi, kulübün ismini Elaziz Belediyespor olarak belirledi. 

Elazığ Belediyesi’nin, hali hazırda Bal Ligi’nde mücadele etme hakkı bulunan Elazığ Belediyespor'dan desteğini borçları dolayısıyla çektiği öğrenilirken, Belediye’nin 1. Amatör Küme’den borçsuz bir kulüple yola devam etmeyi tercih ettiği ve bu nedenle de Elaziz Belediyespor Kulübü'nün kurulduğu öğrenildi.

 
Kısa bir sürede Spor Toto 3. Lig’e yükselmeyi hedefleyen Elaziz Belediyespor’un önümüzdeki hafta start alacak olan 1.Amatör Küme Futbol Ligi için hazırlıklarına hemen başladı.
 
Bu doğrultuda da takımın başına ilimizin başarılı antrenörlerinden Alaattin Tutaş’ı getirildi. 

Tutaş’ın yardımcılıklarını Hayati Çubukçu ve Samet Erdem yaparken, Avni Tümen ise Kaleci Antrenörü olarak görev üstlenecek. 

Elaziz Belediyespor Altyapısı’nda ayrıca Göksel Konar, Remzi Aydın ve Özcan Polat gibi antrenörler de görev yapacaklar. 

TUTAŞ/ “Hedefimiz 3. Lig!”

Elaziz Belediyespor’un çiçeği burnunda Teknik Direktörü Alaattin TUTAŞ, Elazığlı gençlerle kısa bir sürede önce Bal Ligi, ardından da 3. Lig’e yükselmek istediklerini ifade etti. 

Bu doğrultuda 25 transfer yaparak sıfırdan takım oluşturduklarını kaydeden TUTAŞ, “Elazığ Belediyesi’nin ilimizin 39 mahallesinde yaptığı seçmeler sonucunda tespit ettikleri oyuncularla ise alt yapıyı oluşturduklarını söyledi. Elaziz Belediyespor’un yaptığı transferler arasında; Samet, Kaleci Atilla, Celal ve Tolga gibi ilimiz amatörünün tecrübeli futbolcuları da yer alıyor.” şeklinde konuştu.

Etiketlerelaziz belediyespor
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.8039     EURO 6.5177     IMKB 96886     ALTIN 237,908    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:08
Güneş 05:37
Öğle 12:28
İkindi 16:10
Akşam 19:09
Yatsı 20:31