ELAZİZ BELEDİYESPOR'DA GENEL KURUL ERTELENDİ-EASKF: “YAPTIRIMLAR DAHA AĞIR OLACAK!”

Elaziz Belediyespor’un bugün yapılması gereken olağan genel kurulu 21 Kasım’a ertelendi. (EASKF) Amatör Lig'de artan şiddet olayları nedeniyle bir açıklama yayınladı...

14 Kasım 2017 Salı 17:55 < SPOR

 
ELAZİZ BELEDİYESPOR'DA GENEL KURUL ERTELENDİ

3. Lig Temsilcimiz Elaziz Belediyespor’un bugün yapılması gereken olağan genel kurulu çoğunluk sağlanamaması nedeniyle 21 Kasım’a ertelendi…

TFF 3. Lig 3. Grup’ta geçen haftayı 2-0’lık Payasspor galibiyetiyle tamamlayan Elaziz Belediyespor’da, bugün yapılması gereken olağan genel yapılamadı.

Elaziz Belediyespor Tesisleri toplantı salonunda saat 13.00’te başlaması gereken Genel Kurul, çoğunluk sağlanamaması nedeniyle 21 Kasım tarihinde aynı saatte yapılacak.

Elaziz Belediyespor Olağan Genel Kurul Gündemi:

-Açılış ve yoklama,
-Divan teşekkülü ve divan heyetine yetki verilmesi,
-Saygı duruşu ve İstiklal Marşı,
-Yönetim kurulu faaliyet raporunun okunması ve müzakeresi,
-Yönetim kurulu faaliyet raporunun ibrası,
-Denetleme kurulu raporunun okunması ve ibrası,
-04.06.2016-14.11.2017 tarihleri arası gelir gider tablosunun okunması ve ibrası,
-Tahmini bütçenin okunması değerlendirilmesi ve kabulü için oylanması
-Yönetim kurulu ve disiplin kurulu aday listelerinin başkanlık divanına teslimi,
-Yönetim kurulu ve disiplin kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi,
-Yönetim kuruluna borçlanma yetkisi verilmesi,
-Şirketleşmeye, ticari şirketler, ticari işletmeler veya vakıflar kurmaya veya kurulmuş bulunanlara katılmaya, bunlardan ayrılmaya hususlarında Yönetim Kurulu’na yetki verilmesinin görüşülmesi,
-Kulüp için gerekli taşınmaz mal satın alınmasına kiralama yapılmasına kiraya verilmesine, şube açılmasının kararlaştırılması ve açılmasına karar verilen şube ile ilgili işlemlerin yürütülmesi hususunda yeni yönetim kuruluna yetki verilmesi
-Dernek bünyesinde bulunan futbol şubesinin tüm aktif ve pasifiyle birlikte kurulmuş ya da kurulacak olan şirkete devrinin, derneğin de futbol şubesinin borçlarından 2 yıl süreyle sorumluluğunun devam etmesinin ve şirketle devir sözleşmesi yapılması ve tüm bu süreçle ilgili olarak gerekli işlemleri yapmak hususunda yönetim kuruluna yetki verilmesinin görüşülmesi ve karara bağlanması,
-Dernek isminin önüne gelecek şekilde ‘isim sponsorluğu’ anlaşması imzalamak, gerekmesi halinde imzalanmış sözleşmeyi feshetmek, buna ilişkin tüm işlemleri TFF ve ilgili kurumlar nezdinde yürütmek üzere Yönetim Kurulu’na yetki verilmesi hususunun görüşülmesi, kabulü veya reddi
-Dilek ve temenniler
- Kapanış.

EASKF: “YAPTIRIMLAR DAHA AĞIR OLACAK!”

Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (EASKF) son haftalarda Amatör Lig'de artan şiddet olayları nedeniyle bir açıklama yayınladı...

Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yazılı bir basın açıklaması yaparak son haftalarda Amatör Küme Futbol Ligi’nde yaşanan ve istenmeyen olaylardan duydukları üzüntüyü dile getirildi.

Bundan sonraki haftalarda kimsenin mağdur edilmemesi adına Cumhuriyet Savcılığı ile yapılacak görüşmelerde yaptırımların daha ağır olması hususunda daha titizlikle çalışılacağı bildirildi.

EASKF Basın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Osman Akarsu imzalı yayımlanan basın bildirisinde şu ifadelere yer verildi:

“Bilindiği üzere son haftalarda yaşanan ve istenmeyen bazı olaylardan dolayı bazı maçların sona ermeden tatil edilmesi nedeniyle Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Spor Kamuoyu olarak üzüntümüzü dile getirmek istiyoruz. Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları ile yine Elazığ İl Tertip Komitesi Başkanımız Sayın Mustafa Gür ’ün gerek lig açılışı gerekse maç programları için kura çekimleri öncesinde Fair Play hususunu vurgulamış ve tüm takımların emeklerinin heba edilmemesi hususunu da her defasında takım yönetici veya hocalarının da bulunduğu ortamda irdelemişlerdir.

FAIR PLAY:

Sporda kurallara uymaktan da öte belli bir davranış tarzını sergileyen bir terim ve Rakibe saygı ve ona fizyolojik ve psikolojik açıdan zarar vermeme özentisidir. Rakip, bir düşman olarak değil, oyunun bir parçası olarak görülür ve yoğun mücadelede bile rakibin onuruna saygı duyulur. Bu çerçeveden olmak üzere son haftalarda yaşanan çirkin ve istenmeyen olayların tüm emeği geçen Yönetim kurulları, teknik direktör ve antrenörler ile tabi ki futbolun mihenk taşı olan sporcuların zarar görmesi Federasyonumuz olarak bizleri ve bahsettiğim emeği geçen tüm herkesi derinden üzmektedir.

Bu gibi çirkin ve istenmeyen olayların yaşanmaması açısından teknik olarak saha kenarı yani kulübede bulunan hocalarımızın da eğitim mahiyetinde üzerlerine çok büyük görevler düşmektedir. Herkes emek sarf ettiği gibi sahada veya saha dışında da sporun centilmenlik ve kardeşlik olduğu ruhunu öğrencilerine yansıtmalıdırlar. Spor ile ilgili bazı istenmeye olayların önüne geçilmesi, şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair 14.04.2011 tarihli resmi gazetede yayınlanan ve 31.03.2011 tarihinde kabul edilen 6222 sayılı sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair kanun ile Türk sporuna faydalı olunabilme adına çalışmaların sağlanması için çıkarılmıştır. Belirtilen bu kanunun (6222 sayılı) amacı; müsabaka öncesinde, esnasında veya sonrasında spor alanları ile bunların çevresinde, taraftarların sürekli veya geçici olarak gruplar halinde bulundukları yerlerde veya müsabakanın yapılacağı yere gidiş ve geliş güzergâhlarında şiddet ve düzensizliğin önlenmesi için çıkarılmıştır.

Yine aynı yasanın 10. maddesinde Seyir güvenliğinin sağlanması için "Spor müsabakalarında, müsabaka alanının çevresinde bulunan ve insan hayatı açısından tehlike oluşturabilecek yerlerde müsabakaların seyredilmemesi için il veya ilçe spor güvenlik kurulları gerekli önlemlerin alınmasını sağlar." demiş ise de; ülkemizin yaşamış olduğu terör olaylarından dolayı diğer görevleri yanı sıra spor müsabakalarında görev almaları ve yeterince görevlendirme yapılması bu zorlu süreçten herkesin isteği doğrultusunda yapılamayacağı da dikkate alındığında kolluk(güvenlik) kuvvetlerimize bir nebze de yardımcı olabilmemiz için müsabakalarda saha içi, tribün ( saha dışı) ve kenar yönetim ile idarecilerimize büyük görev düşmektedir.

Bizim spor camiası olarak saygı, sevgi ve eğitim gibi önemli statülere sahip bir aile olduğumuzu tüm kesimler bilmektedir, gençlerimizin toplumda iyi yerlere gelebilmesini sağlamak için çabalar sarf ediyoruz ve sarf etmeye de devam edeceğiz. Gençleri eğitmek biz idareci ve teknik yöneticilerin görevi olduğu bilinmelidir.

Amatör kümede oynanan bir kaç müsabakada bazı istenmeyen olayların tüm spor camiasına yansıması nedeniyle Yöneticilerimizin, Hocalarımızın, sporcu kardeşlerimizin ve seyircilerimizin hakem arkadaşlarımıza saldırarak müessir fiilde bulunmaları ve yaralamaları da bizi derinden üzmüştür. Ancak hepimizin bildiği üzere yukarıda da bahsettiğim kanunun yaptırımlarının çok ciddi ve ağır olması "hem idari yönden para cezası hem de hapis cezası olarak cezalar verileceği " bu verilen cezaların da olayları gerçekleştirenler üzerinde olumsuz etkiler oluşturacağı hususlarını bizler istemediğimiz gibi hiç kimsenin de istemeyeceğini bilmekteyiz.

Yine yukarıda izah edildiği gibi Sporda Şiddet Yasası ile yaptırımının net bir tavır ile uygulanması hususunda Sporda Şiddet Yasası nedeniyle görevli Cumhuriyet Savcımız ile gerekli görüşmeler yapılarak kimsenin mağdur edilmemesi hususunda titizlikle davranılması gerektiğini ve bu gibi olayların bir daha yaşanmaması hususunu da Sayın Cumhuriyet Savcımızla yapacağımız görüşmelerde kendilerine sunacağımızı tüm spor kamuoyuna bildiririz.

Daha öncelerinde de bildirdiğimiz ve Teknik anlamda spor sahalarında Kamera sisteminin uygulanması hususunda ise gerekli çalışmalarımız yapılmış olup Gençlik Spor İl Müdürlüğünce de bu hususun yerine getirilmesi için Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak çalışmalarımız sürmekte ve hızlandırılması için de görüşmelerimiz devam etmektedir. Temennimiz odur ki; Tüm Kulüpler bizim kulübümüzdür, sporcular hepimizin sporcularıdır, Kulüp yöneticileri, teknik adamlar, futbolcular ve taraftarlarında bu ağır yaptırımların uygulanmasından ötürü böyle bu tür olaylar ile karşılaşmamasını talep eder, Federasyonumuz adına tüm spor camiasına, kamuoyuna saygı ile bildirir, sağlıklı kazasız ve belasız bir sezon geçirmeyi dileriz.”
 
 
Etiketlerelaziz belediyespor askf amatör
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:35
Güneş 07:00
Öğle 12:14
İkindi 14:53
Akşam 17:16
Yatsı 18:36
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3413     EURO 6.0898     IMKB 93616     ALTIN 209,347