ELBÜSLER TÜRKİYE GÜNDEMİNDE

Habertürk TV’de Teke Tek programının yapımcısı ve sunucusu Fatih ALTAYLI programında elbüslerden övgüyle bahsederken “ Bizde istiyoruz birkaç tane. Elazığ olarak birkaç tane yaptırıp İstanbul’a hediye edin” dedi...

02 Temmuz 2018 Pazartesi 20:55 < GÜNDEM

Habertürk TV’de Teke Tek programının yapımcısı ve sunucusu Fatih ALTAYLI programında  elbüslerden övgüyle bahsederken “ Bizde istiyoruz birkaç tane. Elazığ olarak birkaç tane yaptırıp İstanbul’a hediye edin” dedi.

18 metre uzunluğu, tek şarjla 400 kilometre  yol kat etme  ve kilometrede 10 kuruşluk elektrik tüketimiyle   Dünya’da tek olma özelliğine sahip olan Elbüslerden  Habertürk TV’de yayınlanan  yapımcılığını ve sunuculuğunu ünlü gazeteci Fatih ALTAYLI’nın yaptığı Teke Tek programında övgüyle bahsedildi.

MÜCAHİT YANILMAZ MESAJ İLE KATILDI

Türkiye’nin otomotiv macerasının konuşulduğu Teke Tek Özel programının konukları DMA Yönetim Kurulu Başkanı Önder YOL,  İTÜ Makine Mühendisliği Otomotiv Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr.Metin ERGENEMAN, İTÜ Elektrik Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr.Metin GÖKAŞAN oldu.  Türkiye’de elektrikli otobüs üretmenin mümkün olup olmadığı konuşulurken  Elazığ Belediye Başkanı  Mücahit YANILMAZ mesaj yoluyla katılarak  yüzde yüz yerli ve elektrikli elbüslerin özelliklerini içeren programa not iletti.

FATİH ALTAYLI ÖVGÜYLE BAHSETTİ

Başkan Yanılmaz’ın gönderdiği  “Şehir içi ulaşımı ve teknik özellikleriyle Türkiye’de ilk yüzde  100 elektrikli ve yüzde 100 yerli modern ve engelsiz tasarımlı tek seferlik şarj ile  ortalama 75 km hızla 400 km yol alabilen hızlı, konforlu ve çevreci ulaşım araçları Elazığ’da kullanıma sunulmuştur” ifadelerinin paylaşıldığı notu  ALTAYLI program konukları ve izleyicilerle paylaştı.

KONUKLARDAN ORTAK DÜŞÜNCE:’’ELAZIĞ’I KUTLUYORUZ’’

Özellikleri duyulunca Elbüsler   programda  konuk olanlar tarafından büyük beğeni toplarken    Programın Elbüslerin konuşulduğu bölümünde şu  diyaloglar gerçekleşti:   

Fatih ALTAYLI – Çok dehşet yapmışlar, Vallahi bravo, kim yaptıysa eline sağlık.
Prof.Dr.Metin GÖKAŞAN - Görüntüsü de çok güzel
Fatih ALTAYLI-  Bunu Avrupa’da görsek ‘herifler yapmış’ deriz. Şahane yapmışlar. Çok güzel bravo, Elazığ’ı kutluyoruz.
Prof.Dr.Metin GÖKAŞAN - Elazığ’ı kutluyoruz.
Fatih ALTAYLI  – Belediye başkanına   saygılar sevgiler Mücahit Bey. Bizde istiyoruz birkaç tane.  İstanbul’a da yaptırıp hediye edin Elazığ olarak
Önder YOL - Elazığ valisi de bu konuda çalışmaları olan bir insandır. Elazığ bu konuda hakikaten ilerici bir şehir.

Kaynak: elazighakimiyethaber.com

M.T

 
Etiketlerelazığ belediyesi elbüs medya
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.0785     EURO 6.7844     IMKB 85499     ALTIN 249,248    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:16
Güneş 04:59
Öğle 12:25
İkindi 16:17
Akşam 19:40
Yatsı 21:16