ELMAR BJARNASON SERBEST KALMA HAKKINI KAZANDI/HACI MURAT YÜMLÜ: “BAŞKANLIĞA ADAYIM”

Elmar Bjarnason serbest kalma hakkını kazandı/Hacı Murat Yümlü: “Başkanlığa adayım”

14 Kasım 2018 Çarşamba 18:18 < SPOR

ELMAR BJARNASON SERBEST KALMA HAKKINI KAZANDI

Alacakları nedeniyle FIFA’ya başvuran Elazığspor’un İzlandalı futbolcusu Elmar Bjranson, belirlenen süre içerisinde ödeme yapılmadığı için serbest kalma hakkını elde etti.

FIFA’nın dün akşam mesai bitimine kadar ödeme yapması için süre verdiği Elazığspor’da, gece 24.00’e kadar herhangi bir ödeme yapılmaması üzerine İzlandalı futbolcu serbest kalma hakkını elde etti.

Bjranason Elazığ’dan ayrıldı

Önceki gün ilimizde oynanan Eskişehirspor Maçının ardından Milli ara sebebiyle 4 gün izin verilen temsilcimizde, Elmar Bjranason’un tesislerdeki şahsi eşyalarını da alıp eşi ve çocuğuyla birlikte ülkesi İzlanda’ya gittiği öğrenildi.

Elmar’ın bu tavrı geri dönmeme ihtimalini kuvvetlendirirken, serbest kalma hakkını kazanan tecrübeli futbolcunun birkaç gün daha bekleyeceği ve yine bir gelişme olmaması durumunda sözleşmesini feshedeceği öğrenildi.

Öte yandan benzer bir süreç te Elazığspor’un Yunan futbolcusu Andreas Tatos için işliyor.

Biriken 70 Bin Euro’luk alacağı için tıpkı Elmar gibi FIFA’ya başvuran Tatos, 8 gün içerisinde ödeme yapılamaması durumunda serbest kalma hakkını elde edecek.

HACI MURAT YÜMLÜ/ “BAŞKANLIĞA ADAYIM”

Elazığspor Kulüp Eski Başkanı Hacı Murat Yümlü, 3 Aralık’ta yapılacak olan olağanüstü kongrede başkanlığa aday olduğunu açıkladı…

Kanal 23 Televizyonu’nda yayınlanan Telefinal Programı’na konuk olan Yümlü, eski başkanlardan Selçuk Öztürk ve Akın Şatıroğlu’nun da desteğini aldığını ifade ederek: “Eğer ciddi bir başkan adayı çıkmaz ise Elazığspor’u sahipsiz bırakmam” dedi.

Sezon başında 1 ay süren yönetim kurulu başkanlığını yapan Yümlü; Belediye ile Valilik’ten herhangi bir talepte bulunmayacağını belirterek:

“Ben Elazığspor’da başkanlık yapan tüm arkadaşlarıma sesleniyorum. Benim olmam hiç önemli değil. Birlik ve beraberlik sağlanmalı, derhal herkes elini taşın altına koymalı. Eski başkanlardan Mustafa Urhan Olabilir, Baki Aydın olabilir, Hayrettin Karamazı olabilir, hiç fark etmez ben onların yönetimine de girerim.  Benim olmam hiç önemli değil. Ben Elazığspor’u seviyorum, makamın hiçbir önemi yok” dedi. 

Kongre sürecinin takipçisi olacağını aktaran Hacı Murat Yümlü:

“İnşallah Elazığspor, hak ettiği bir yönetime kavuşur. Kongre günü ciddi bir başkan adayı çıkmazsa, o başkanı göremezsek biz üzerimize düşen ne varsa yapacağız, ben hazırım” şeklinde konuştu.

Elazığspor’un bu saatten sonra sırf Elazığspor’a başkan olma adına değil, taşın altına elini koyacak başkan adaylarına ihtiyacı olduğunun altını çizen Yümlü,:“Ciddi bir aday çıkmazsa Elazığspor’u sahipsiz bırakmam, bunun sözünü veriyorum” dedi.

Geçmiş hatalara düşmeyeceğini, yönetim kuruluna alacağı arkadaşlarından garanti almadan bu yola çıkmayacağını kaydeden Hacı Murat Yümlü:

“Dersimi iyi çalıştım, hatalarımdan ders çıkardım. Eğer böyle bir oluşum içerisine girersem, güçlü bir lobi ile yola çıkacağız. Ben yönetime alacağım arkadaşlarımdan 250-300 Bin TL talep ettim, ben de 1,5-2 Milyon TL gibi bir rakam ortaya koyacağım. Biz bu bütçeyle sezon sonunu görürüz” dedi. 

Parasız kimseyi, Elazığspor yönetimine alarak şov yaptırmayacağını ifade eden Yümlü:

“Benim param yoksa ben de aday olmam, ben haddimi bilirim. Halen görüştüğümüz arkadaşlarımız var, ağırlık İstanbul’dan olacak, eski yönetimden kimse olmayacak yönetimimizde. Elazığ’dan da sadece 3 kişi yer alacak” dedi.
 

 
Etiketlerelmar bjarnason hacı murat yümlü elazığspor yönetimi
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.4794     EURO 6.2177     IMKB 104862     ALTIN 230,026    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:01
Güneş 06:22
Öğle 12:36
İkindi 16:00
Akşam 18:40
Yatsı 19:57