ELMÜTDER ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Geçtiğimiz günlerde kuruluşunu tamamlayan Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği Elazığ Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdulkadir KANDEMİR i makamında ziyaret etti.

21 Şubat 2014 Cuma 19:39 < EKONOMİ
Kısa adı ELMÜTDER olan Elazığ inşaat müteahhitleri derneği Elazığ çevre ve şehircilik il müdürü Abdulkadir KANDEMİR’ i makamında ziyaret etti.
Dernek Başkanı Osman AVCIL ve Yönetim Kurulu üyeleri il müdürü Abdulkadir KANDEMİR ile ilimizin depremsellik gerçeği ve kentsel dönüşüm uygulaması ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Özellikle merkez mahallerimizde bulunan ve depreme dayanıklı olmayan yapıların iyileştirilmesi hususunda en önemli çıkış yolunun kentsel dönüşüm uygulamaları olduğu hakkında fikir birliğine varıldı. Ayrıca halen hazırlık aşamasında olan Elazığ çevre düzeni planının tasarımı safhasında ilgili STK’lardan olan ELMÜTDER’ in  görüşlerinin alınmasına karar verildi. 

Çevre Şehircilik Müdürü Abdulkadir KANDEMİR ilimiz ekonomisinde önemli bir yer tutan inşaat müteahhitlerinin bugüne kadar kurumsal bir yapı altında temsil edilmemiş olmasının büyük bir eksiklik olduğunu ifade ederek böyle bir oluşumun resmi kurum ve kuruluşlar ile inşaat sektörü mensuplarının diyaloglarını istenen düzeye kavuşturacağını belirtti.

Heyet daha sonra Çevre ve şehircilik il müdürlüğü kentsel dönüşüm Şube müdürü Mahir Özer’in ve şube personelini ziyaret etti Kentsel dönüşüm konusunda teknik görüş alışverişi gerçekleştirilen ziyaret iyi dilek ve temenniler ile sona erdi.
 
EG.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3738     EURO 6.0725     IMKB 90529     ALTIN 213,679    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:58
Güneş 07:27
Öğle 12:24
İkindi 14:49
Akşam 17:10
Yatsı 18:33