ERBAKAN VAKFI’NDAN REFAH PARTİSİ AÇIKLAMASI

Refah Partisi Yasağının Kaldırılması İçin Tüm TBMM Üyelerini Göreve Davet Ediyoruz!..

16 Ocak 2018 Salı 16:58 < GÜNDEM


Erbakan Vakfı Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere şer verildi.
 
Refah Partisi Yasağının Kaldırılması İçin Tüm TBMM Üyelerini Göreve Davet Ediyoruz!
 
“Malumunuz vechile, Refah Partisi, Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın basiretli idaresi altında ekonomik ve sosyal alanlarda ve D-8’in kuruluşunda kaydetmiş olduğu önemli gelişmeler Türkiye’de ve İslam Aleminde büyük hayranlık uyandırmıştır. Refahyol döneminde başlatılan tarihi hamleler köklü milli ve manevi geleneklerimize uygun şekilde Türkiye’nin kalkınması için, üretim ekonomisinin yeniden canlandırılması ve işsizliğin ortadan kaldırılması için bütün kaynakların en etkili şekilde kullanılması gerektiği yönündeki kalıcı çözüm şekillerinin bulunması için büyük gayretler sarfedilmiştir.

54. Hükümetin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Türk ekonomisinin dış kaynaklara olan bağımlılığının azaltılması için de çok ciddi adımlar atmıştır. 

54. Hükümetin başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan, dış politikada, farklı sosyal sistemlere bağlı Müslüman ülkeler arasında dostane ve kardeşçe ilişkilere büyük önem vermiş, Türkiye ile komşuları arasında iyi komşuluk münasebetlerini geliştirme yolunda başarılı adımlar atmış, bu suretle bölgemizde ve dünyada barışa hizmet yolunda büyük katkılar sağlamış ve D-8 Teşkilatını da kurarak dostane ve kardeşçe münasebetlerin kalıcı olmasına büyük gayret göstermiş, bölgemizin barış ve istikrarı için tecrübe ve tavsiyelerini aktarmış, bölgede sıkı işbirliği kanallarının açık tutulması ve Batılı güçlerin emperyalist emellerinin onunun kesilmesi için kapsayıcı ve kucaklayıcı politikaları devreye sokmuştur.

Dolayısıyla, Türkiye’nin "Yeniden Büyük Türkiye" noktasına gelebilmesi için her alanda büyük atılımlar başlatmış, ortaya koyduğu “havuz sistemi”, “denk bütçe” gibi çözüme yönelik adımlarla da büyük başarılara imza atmıştır.
Her alanda sağlanan bu gelişmeler dikkate alındığında, Türkiye’nin istikrarlı bir kalkınma gayreti ile müreffeh bir geleceğe doğru yol almaya başladığı herkes tarafından takdirle karşılanmıştır.

Bütün bu gelişmeler karşısında Türkiye’nin önünün tıkanması  ve gelişmesinin engellenmesi  amacıyla dış güçler harekete geçmiş ve demokratik seçimle iktidara  gelen, milletin çoğunluğunun iradesine dayanan ve Türkiye’nin kalkınması için programlarını uygulamaya koyan Refah Yol hükümeti, senaryosu tamamen dış güçler tarafından yazılmış 28 Şubat post modern darbesiyle ve bunun uzantısı olan çeşitli politik engellemelerle görevden uzaklaştırılmış , daha sonra da  16 Ocak 1998 tarihinde Türkiye'nin en büyük partisi olan Refah Partisi kapatılmıştır.

20 yıl önce bugün kapatılan Refah Partisi, hala demokrasinin bir ayıbı olarak yasaklı konumunu sürdürmektedir. 28 Şubat ile ilgili mahkemeler devam ederken, asıl 28 Şubat post modern darbe sonucu kapatılan Refah Partisi’nin üzerindeki yasağın kaldırılması için bir an önce TBMM’nde grubu bulunan tüm siyasi partileri göreve davet ediyoruz.

TBMM'nin tum muhterem üyelerinin ve istisnasız olarak tüm siyasi partilerin demokrasinin bir ayıbı olan bu hususta gösterecekleri basiret, itidal ve tesannüdden dolayı kendilerine şükranlarımızı arz etmeyi  önemli bir görev sayıyoruz.”

Erbakan Vakfı Genel Merkezi

M.T

 
Etiketlererbakan vakfı
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • Olnkdrmilligoruscu - 18 Ocak 2018 Perşembe 17:15
    İnşAllah hadi hayırlısı olsun. .tekrar orjinal milli Görüş culer toplanabilir ve rbakan hocamızın (kds) çizdiği istikametde islama ve ummete hizmet ederiz.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3162     EURO 6.0382     IMKB 99274     ALTIN 219,783    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:40
İkindi 15:17
Akşam 17:40
Yatsı 19:01