ERBAKAN VAKFI'NDAN 'ZEYTİN DALI HAREKATI'NA DESTEK

Harekatta kullanılan milli silahlara dikkat çekilen açıklamada; Yerli ve milli savunma sanayinin hayatiyetini her fırsatta vurgulayan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın çabalarına dikkat çekildi...

22 Ocak 2018 Pazartesi 18:07 < GÜNDEM

 
Erbakan Vakfı, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’nin kuzeyinde gerçekleştirilen 'Zeytin Dalı Harekatı'na destek verdiklerini açıkladı…
 
Harekatta kullanılan milli silahlara dikkat çekilen açıklamada; Yerli ve milli savunma sanayinin hayatiyetini her fırsatta vurgulayan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın çabalarına dikkat çekildi.
 
Zeytin Dalı Operasyonu ile bölgeye huzurun yeniden geleceği belirtilen yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:
 
“Geçtiğimiz yıllarda Suriye ile ilgili politikaların geliştirilmesinde başta ABD tarafından olmak üzere dış etkilere maruz kalınması, olayların başında asıl arka planın okunamaması, gerekli diplomatik önlemlerin alınamaması ve bu bağlamda gerekli adımların zamanında atılamamış olması bölgedeki sıkıntıyı daha da güçleştirmiş ve içinden çıkılması zor bir duruma dönüştürmüştür.

'Büyük Ortadoğu Projesi' kapsamında, Ortadoğu’da İsrail’in yayılmacı planları ve "Büyük İsrail" hedefi doğrultusunda, dış güçler tarafından bölgedeki tüm Müslüman ülkeler ile birlikte Suriye’nin de zayıflatılması, parçalanması ve İsrail’in mutlak bölgesel üstünlüğünün sağlanması hedeflemiştir.

Türkiye tarafından "stratejik ortak" olarak görülen ABD, Kuzey Suriye’de bu planı uygulayabilmek için askeri, siyasi ve diplomatik inisiyatifi eline geçirmiş ve Suriye’nin Kuzey Doğusunda Pentagon'a bağlı CENTCOM ile oluşturduğu askeri varlıkla meydana getirdiği hegemonya alanı ile olaylara çözüm üretme yerine, yeni çözümsüzlükler ortaya çıkarmış ve bölgeyi ifsad ederek karıştırmıştır.

Kuzey Suriye’de PYD, YPG ve PKK unsurlarından oluşan terör yapılanması, bizzat "stratejik ortak" ABD Yönetimi tarafından verilen siyasi ve ekonomik destek ve yine ABD tarafından yapılan silah ve teçhizat yardımı ile Türkiye’nin bekasını ve güvenliğini önemli ölçekte tehdit edecek boyutlara ulaştırmıştır.

Bu nedenle Türkiye, sorunu askeri önlemlerle çözme stratejisini ve teröre karşı mücadele ve iradesini ortaya koyarak, Afrin’e yönelik 'Zeytin Dalı Harekâtı' ile bölgedeki terör unsurlarının ileride daha büyük tehlike oluşturmasının önünü almaya çalışmıştır.”

Erbakan’ın geniş bir vizyon ve derin feraseti

“Bugün Afrin’e yapılan operasyonda yüzde 70 oranında milli ve yerli silah ve mühimmatın kullanılması, "yerli ve milli savunma sanayinin hayatiyetini her fırsatta vurgulayan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın geçmişte son derece geniş bir vizyon ve derin bir ferasetle temellerini attığı ASELSAN, Roketsan, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi gibi kuruluşların gelişiminin bir sonucudur.”

Türk Silahlı Kuvvetlerimize Cenab-ı Hak’tan üstün muvaffakiyetler diliyoruz

Afrin Operasyonu, milli birlik ve beraberlik ruhumuzun yeni bir tezahürü olup, bu konunun iç siyasi malzeme haline getirilmesinden ve bu operasyon dolayısıyla iç siyasete yönelik kazanım elde etme tutumundan uzak durulması gereklidir.

Bu vesileyle, TSK tarafından Suriye’nin Kuzeyinde icra edilen 'Zeytin Dalı Harekâtı' nın, dış güçler tarafından aramıza sokulmaya çalışılan ayrımcı ve dayatmacı fikirlerle ortaya çıkarılmaya çalışılan husumet ve tahammülsüzlük politikalarının sona ermesine, 'stratejik ortak' ve 'dost' olarak bilinen dış güçler eliyle palazlandırılan terörün bitirilmesine, bölgede huzur ve barış ortamının yeniden sağlanarak, birleştirici, bütünleştirici politikaların yeniden yeşermesine vesile olması duasıyla, bu konuda büyük fedakârlıklar gösteren başta Türk Silahlı Kuvvetlerimize Cenab-ı Hak’tan üstün muvaffakiyetler ihsan etmesini ve bu gelişmelerin birlik ve beraberliğimizin yeniden tesisine vesile olmasını temenni ederiz.”

 AFRİN ‘ZEYTİN DALI HAREKATI’NI EN GÜZEL ANLATAN KARİKATÜR VE CAPSLER - TIKLAYIN 

M.T


 
Etiketlererbakan erbakan vakfı
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.2843     EURO 5.9542     IMKB 102715     ALTIN 223,931    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:45
Güneş 07:07
Öğle 12:42
İkindi 15:40
Akşam 18:08
Yatsı 19:25