ERBAKAN’IN GİZLİ SİLAHI ORTAYA ÇIKTI/MİLLİ FÜZELERE "KEMENT" YOL GÖSTERECEK

Türkiye'de yerli ve milli silah sanayii ile ağır sanayinin kurucu liderinin Erbakan olduğu gerçeği neden kamuoyundan gizleniyor! Milli Füzelere "Kement" Yol Gösterecek!..

06 Ekim 2018 Cumartesi 14:24 < GÜNDEM

 
Yerli ve milli silah sanayinin kurucu liderinin Erbakan olduğu gerçeği neden kamuoyundan gizleniyor!
 
Türkiye'de yerli ve milli silah sanayii ile ağır sanayinin kurucu liderinin Erbakan olduğu gerçeği neden kamuoyundan gizleniyor!

Son yıllarda öncelikle iç ve dış politikada ‘bağımsız’ bir duruş sergileyen ve ‘övzgüven’ ile hareket eden Türkiye bu gücünü nereden alıyor sorusunun gerçek cevabını bu memlekette kaç kişi biliyor?
 
Üstün siyasi akıl ile birlikte, teknolojiyi son merhalesine kadar kullanmakta dünyada bir eşine daha rastlanmayacak büyük insan, kutlu lider Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN’ı yakından tanıyanlar müstesna…
 
Çünkü onlar biliyorlar ki, ERBAKAN yıllardır: “Dünya Siyonizm’in eline bırakılamaz ve insanlığı bu siyonistlerin elinden kurtarmak vazifesi de Milli Görüş’e düşmektedir!” diye ilan ediyordu.
 
ERBAKAN, 1960'lı yıllarda pancar motoru imalatıyla besmeleyi çekti. Kıbrıs Barış Harekatı’nın akabinde de ASELSAN’ı kurmak suretiyle ülkemizin ilk ağır sanayi ve teknolojik atılımını başlattı. Uzun yıllar önce insansız uçak prototipini Silahlı Kuvvetlere teslim ettiğini açıkladı.
 
Türkiye’nin üstün savunma gücüne ulaşması için her sahada önderlik ve rehberlik eden ERBAKAN’ın projeleri sırası geldikçe bir bir ortaya çıkarken, Türkiye bu miras sayesinde Yeni bir Dünya kurma hedefine doğru hızla yol alıyor.
 
İnsanlığı Siyonizm vahşetinden kurtararak barış ve saadete kavuşturmak için gece-gündüz çalışan Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN’ın siyasi ve teknik çalışmaları sayesinde bugün Türkiye kendi silahını, uçağını, tankını, füzesini, helikopterini vs. tamamen milli kaynak ve imkânlarla yapabilecek seviyeye gelmiş durumda!

Son zamanlarda her gün bir yenisini izlediğimiz, sadece bir kısmı haberlere yansıyan gelişmelerde bu durumu teyit eder nitelikte…

2007 yılında ESAM’da vermiş olduğu bir konferansta: “Batı ancak müeyyideden anlar!” diyen ERBAKAN, onları masaya oturtacak teknolojik silahları yaptığını da haber veriyordu.
 
İşte Erbakan'ın o konferansta: “İstediği kadar atsınlar, onları havada yakalayarak geri çevirip atan geminin üstünde patlatacağız” diye haber verdiği üstün teknoloji silahlarından birinin daha TSK’nın hizmetine girdiği ortaya çıktı.

Milli füzelere yol gösterecek “Kement” sisteminin aynı zamanda düşman füzelerinin hedeflerini vurmasına elektronik olarak engel olacağını da unutmamak gerekiyor.

 ERBAKAN'IN 11 YIL ÖNCE HABER VERDİĞİ ÜSTÜN TEKNOLOJİ:
 


İşte bugün ajanslara düşen o haber:

MİLLİ FÜZELERE "KEMENT" YOL GÖSTERECEK!

Türk savunma sanayisinde var olan kabiliyetlerle milli akıllı mühimmatlar ve seyir füzelerinde kullanılmak üzere veri link terminali geliştirilmesine yönelik projede fabrika kabul testleri başarıyla gerçekleştirildi.
 
Savunma Sanayii Başkanlığı ile Meteksan Savunma arasında 2013 sonunda imzalanan Hava-Hava ve Hava-Yer Sistemleri Arasında İhtiyaç Duyulan Veri Bağı Sistemi Geliştirilme Projesi'nde (Kement) önemli bir aşama tamamlandı.
 
1'inci Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı, TÜBİTAK SAGE, ROKETSAN, TÜBİTAK BİLGEM ve MilSOFT'un da alt yüklenici olarak görev aldığı projede fabrika kabul aşamasının başarıyla tamamlanmasının ardından platform entegrasyon ve saha kabul testleri başladı. Bu aşamada hava-hava ve hava-yer sistemleri arasında ağ yapısında çalışan taktik veri bağı terminallerinin seyir füzelerinin taarruz gücünü, bekasını ve elastikiyetini artırdığı doğrulanacak.
 
Proje kapsamında geliştirilen ve ağ yapısında çalışan taktik veri bağı terminallerinin öncelikli olarak seyir füzelerinde ve ilgili hava platformlarında kullanılması planlanıyor.

Projenin tamamlanmasının ardından ise Kement taktik veri bağı terminalleri, uzun mesafeden, elektronik harbe dayanıklı, yüksek hızlı taktik veri haberleşme ihtiyacı duyulan pek çok uygulama ve platformda kullanılabilecek bir yapıda olacak.
 
Havadaki füzenin görevi güncellenecek
 
Taktik veri linki, ağ destekli harekatın yönetimini destekleyen, muharebe sahasındaki komuta kontrol, hava aracı, silah ve görev sistemleri gibi birçok birimler arasında gerçek zamanlı karşılıklı ses, görüntü, yazılı mesaj, durum bilgisi, dosya gibi verilerin aktarımını sağlayan kablosuz haberleşme sistemi olarak tanımlanıyor.
 
Kement Projesi ile geliştirilen taktik veri linki, öncelikli olarak yüzlerce kilometre ötedeki hedeflerin etkisiz hale getirilmesi için kullanılan seyir füzelerinde yer alıyor. Füzenin fırlatılmasıyla hedefine ulaşması arasında geçen zamanda hedefin yer değiştirmesi ya da çevresine başka unsurların gelmesi gibi farklılıklar oluşabiliyor.

Bu nedenle seyir füzelerinin atıldıktan sonra görev parametrelerinin güncellenmesi gerekiyor. Böylece hedef bölgesindeki değişimlere göre, füzenin görevinde değişiklikler yapılabiliyor, füze başka bir hedefe yönlendirilebiliyor ya da görev iptal edilebiliyor. Tüm bu operasyonlar füze ve ilgili hava platformu üzerinde bulunan Kement terminalleri sayesinde gerçekleştiriliyor.
 
Proje ilk olarak seyir füzeleri ve hava platformları için gerçekleştirilmiş olmakla birlikte, ağ destekli harekat için de önemli bir altyapı sağlıyor. Bu konseptle aynı veri linkini kullanan tüm unsurlar, eş zamanlı olarak aynı ağ üzerinden iletişim kurabiliyor. Örneğin, füze uçak tarafından ateşlendikten sonra, uçağın iletişim menzilinden çıksa dahi ağda yer alan başka bir kara, deniz ya da hava unsuru üzerinden kontrol edilmeye devam edilebiliyor.
 
Böylece seyir füzeleri için çok yüksek menzillere ulaşmak mümkün olabiliyor. Ayrıca füze, hedefle ilgili bilgileri iletebiliyor, ağdaki tüm unsurlar da seyir füzesinin sağladığı bu bilgileri görebiliyor. Bunları mümkün kılan taktik veri linkleri hem seyir füzelerini ağ destekli birer silah haline getiriyor hem de farklı deniz, hava, kara platformlarına entegre edilerek tüm bu platformların birbiriyle konuşmasını sağlayıp ağ destekli harekatın iletişim katmanını oluşturuyor.
 
Kement Projesi'nin tamamlanmasından sonraki süreçlerde, geliştirilen taktik veri bağı terminalinin ihraç versiyonunun hazırlanarak, benzeri terminallere erişemeyen dost ve müttefik ülkelerde önemli ihracat potansiyeli yakalanması hedefleniyor.

M.T

 
Etiketlererbakan teknoloji milli silah
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.1048     EURO 6.8129     IMKB 83675     ALTIN 249,773    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:16
Güneş 04:59
Öğle 12:25
İkindi 16:17
Akşam 19:40
Yatsı 21:16