ERBAKAN'IN MİRASINA VEFA GÖSTERMEYEN SAADET PARTİSİ'NE HACİZ ŞOKU

Erbakan’ın vefatından sonra “ERBAKAN” soyadı taşıyanlarla mücadeleye girerek Milli Görüş’ü tamamen kafalarına göre dizayn etmeye çalışan Saadet Partisi Yönetimi haciz şoku yaşadı...

05 Ekim 2017 Perşembe 17:32 < GÜNDEM


Saadet Partisi'nde genel merkez binasının mülkiyet haklarıyla ilgili olarak haciz krizi yaşanıyor…

Erbakan’ın vefatından sonra “ERBAKAN” soyadı taşıyanlarla mücadeleye girerek Milli Görüş’ü tamamen kafalarına göre dizayn etmeye çalışan Saadet Partisi haciz şoku yaşadı.

Aslında ŞOK diye verilen gelişme aylar önce başlamış ve sonucunun da böyle olacağı belli idi. Erbakan sonrası Partiyi babalarının çiftliği gibi yönetmeye kalkanlar, oturdukları binanın bir çok giderini dahi ödemedikleri için bu yola başvurmak zorunda kalınmıştı.  

Saadet Partisi'nden dışlandığı için, mücadelesini uzun zamandır ‘Erbakan Vakfı’ çatısı altında yürüten Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan ve damadı Mehmet Altınöz, mülkiyeti yüzde 80 hissedarı oldukları ETAŞ şirketine ait olan SP Genel Merkezi'ne kira borcu nedeniyle tahliye davası açtı.

Dava süreci boyunca anlaşma yönünde hiçbir adım atmadığı gibi tabanın gözünde Fatih Erbakan’ı vefasızlıkla suçlayabilmek için sinsice bekleyen SP Yönetimi haciz ve tahliye kararı üzerine bu doğrultuda hareket etmeye başladı.

Saadet Partisi ve Milli Görüş prensiplerinin yeniden umut olmaya başladığı bir dönemde malum şebeke tarafından düğmeye basılması ise dikkatlerden kaçmıyor.

İşte bugün birçok gazete ve haber sitesinde yer bulan gelişmenin veriliş şekli:

HACİZ İŞLEMİ BAŞLATILDI

Habertürk TV'den Ömer Topsakal'ın haberine göre; Tahliye işlemi durduruldu. Şimdi konu bir üst mahkemede. Genel merkez yönetimine göre bina şirkete emaneten kaydedildi. Bu açıdan da kira ödenmesi gerekmiyor. Genel merkez yöneticileri şirkete durumu iletti ve "emaneti devredin" denildi ama bu talebi de şirket olumlu karşılamadı. Kira alacaklarına karşılık genel merkez binasına yönelik haciz işlemi başlatıldı.

MAKAM ARACI DA HACİZLİK OLDU

Saadet Partisi'nin gayrimenkullerine, banka hesaplarına ve hatta Genel Başkan Temel Karamollaoğlu'nun makam aracına da haciz konuldu ve mahkeme icra takibi başlattı.

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu genel merkeze geldiğinde, makam aracı da hep aynı noktada olurdu. Kararın ardından Karamollaoğlu'nun yakalamalı haciz kararı verilen makam aracını kullanmadığı görüldü.

GENEL MERKEZ YÖNETİCİLERİ "VEFASIZLIK" DEDİ

Habertürk TV'ye konuşan genel merkez yöneticileri, Fatih Erbakan'ın başlattığı haciz işlemi için "vefasızlık" tanımı yapıyor. Mevcut genel merkez binasının, parti kapatmalar nedeniyle şirket üzerine kaydedildiğini söyleyen üst düzey yönetici, kira talebinin "emanete ihanet" olduğunu savundu.

Çetinkaya/ “Hesaplar ve araçlar da SP'nindir”

SP Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya haciz davasıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Milli Görüş davası Erbakan Hocamızın bize bıraktığı bir davadır (!) Burası da Milli Görüş'ün partisi, bu binalar da Milli Görüş'e ait binalardır, dolayısıyla da SP'nin kullanımındadır. Hesaplar ve araçlar da SP'nindir. Bunlar, üyelerimizin aidatlarıyla sağladığı katkılarla edinilmiş mal varlıklarıdır, onun için de her ne kadar bir şirket üzerine olsa da kimsenin şahsına ait değildir, camiaya aittir.

Genel merkezimizle ilgili bir tahliye kararı alınmıştı, biz üst mahkemeye başvurarak bu kararı durdurmuştuk. Ama şu anda gayrimenkullerimiz, araçlarımız ve hesaplarımız üzerinde haciz işlemleri yürütülüyor. Genel Başkanımızın makam aracının haczedilmesi, hem de bunun için yakalama kararı talebi olması bizi de camiamızı da daha da üzdü. Şu anda haciz işlemlerini kaldırmak için hukuki süreç devam ediyor.”

ETAŞ/ “KİRACI KİRASINI ÖDEMELİ”

Haciz işlemi nedeniyle SP’lilerin hedefindeki ETAŞ şirketinin yetkilileri ise şu açıklamayı yaptı:

“SP, şirketimizin kiracısı. Kiracının da kirasını ödemesi gerekiyor. Kiranın ödenmemesi halinde hukuki olarak tahsilat nasıl yapılıyorsa yine hukuk içinde bunun gereği yerine getiriliyor. Türkiye bir hukuk devleti, ortada da Türk Ticaret Kanunu var. Bir yerde kiracıysanız ve kiranızı da ödemiyorsanız sürecin bu şekilde yürümesi hukukun gereğidir.”

 SP'YE HACİZ KONUSUNDA FATİH ERBAKAN İLK KEZ KONUŞTU -TIKLAYIN 

M.T
 
Etiketlererbakan fatih erbakan saadet partisi erbakan vakfı
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • mehmet çelik - 07 Ekim 2017 Cumartesi 14:44
    Saadet Partisi'ndeki operasyon için Hürriyet ateşi yaktı, Aydınlık ve diğerleri Fatih Erbakan'ın AKP'ye geçeceğini iddia ederek ateşe benzin taşımaya başladılar. Ey Milli Görüşçüler eğer bu zokayı da yutarsanız yazıklar olsun size... El-Aziz'in yıllardır yazdıklarını anlamadınız, bakın şimdi Erbakan'ın davası gibi mirasını da afiyetle yemek için içerideki ve dışarıdaki tüm kriptolar ağızlarının suyunu akıtıyorlar.
  • BAKİM EVLİOĞLU - 06 Ekim 2017 Cuma 07:37
    Ey efendiler davaya açılan kayıp trilyon davasından hocanın sırtına bıraktğınız 3 tirilyon borca niçin talip olmadınız madem dava adamısınız hocadan sonra bir genel merkez binası alacak kadar para bulamadınızmı borç evlada saltanat size hadi ordan hadi ordan.
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:38
Güneş 06:01
Öğle 12:23
İkindi 15:50
Akşam 18:34
Yatsı 19:51
DÖVİZ KURLARI
USD 6.2046     EURO 7.2854     IMKB 96121     ALTIN 240,476